Colectia de toamna-iarna 2005 (155)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Buna,

Noi avem muci, si eu si stefan si tati

Stefan are muci de se inceaca cu ei, asta de ieri. Ii pun olinth si apa de mare, si spuneti voi e bun Tusosedal de tuse? Mie mi=-a zis dr. prin telefon sa-i dau de 3 ori/2,5 ml.

de-ale gurii

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(1 an si 9 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leea_cv spune:

Fost la tzara si acu fac de zor bagaje ca deseara plec.Am negociat si tot a doua zi vine bunicu in oras sa-l aduca la gradi pe T care s-a adaptat de tot.Azi le-am dus copiilor struguri - ca i=am cules ieri.Maaama toti au fost gramada pe mine.N-am stiut cum sa ma scot dintre ei.
Iertare ca n-am citit decit ce s-a scris in acest scutec.Chiar ma intrebam cu se descurca Nic.Pare inceput promitzator.Nu stiu ce sa zic de julitura.Acu o are si gata.Anda tu mai ai par pe cap?
Mada cum se face ca a murdarit fii-ta tot imprejur,da pe bluzita nici o pata??????(la faza cu iaurtul zic,ca dincolo...)
Maria mie mi-au recomandat Pivalone pt nasuc.La noi Colargolul (desi am cautat in tot judetul oina am gasit ) nu ne-a folosit.
Joy inteleg ca ai facut deja act de prezenta.Esti bine? Lapticul vine? Alex e papacioso-somnoros suficient?
Tania? Anna ta citi ani are ?
Xandra oricit de obosita ai fi,stiu sigur ca ti-a priit.

De prietena mea...ce sa va mai spun.Pe linga toate cite le stiti, Maia a facut si pneumonie.Vomita tot ce maninca si primeste bicarbonat de sodiu la fiecare masa.Nu o mai alimenteaza pe gura,dar nici nu stiu cum.Am uitat sa intreb.A vorbit mamica ei cu un preot si el i-a zis ca,cu siguranta- i-ar fi mai bine fetitzei in ceruri.Totul e incert inca.

Fetele care ma invidiati ca plec.Va rog sa ma credeti ca nu aveti de ce.As prefera sa fim toti trei,zilnic,in casuca mea,decit sa fim doi,20 de zile pe an,pe cine stie unde.Credeti-ma,voi sinteti mai norocoase.



Leea si Tudor David (19.12.2005)

iubire…in imagini
............................................................................
Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor.
Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hellooo de pe meleaguri bistritene!

Noi am ajuns cu bine, am fost la nunta unde a fost suuuper,iar Sarah a fost cuminte naoptea si nu a plans.
Dar e ca de obicei varza cu somnul si neadaptata din acest punct de vedere.

In rest, toate bune!

Citit ceva inurma, pe diagonala...

Lavi, super povesti! ma bucur ca v-a priit. Astept poze!

Anda, spor la gradi! pana la urma la care l-ai dat?

Madau, maaaaaaaama, ce a crescut Miruniciul! E o scumpa! Si i-a crescut parul mult de tot!

Roxi, pupam buzita imrastiata a Lexiei!

Leea, ai dreptate!

Cami, figura povestitoarea mica!

Ma duc sa ma mai internetuiesc putintel, cat doame bufnitza! Pupa colectia!









Poze cu Sarah si mami
www.dropshots.com/Saralyna#albums/ANTALYA%202007" target="_blank">POZE ANTALYA
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5

Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

helou, colectie
intru sa arunc un oki p-aici si ce vad... sunteti in greva???
hai sa scriu si io ceva despre noi, sa mai anim subiectu'
am evacuat-o pe anais din dormitorul nostru, ca ma trezeam la fiecare miscare de-a ei. partea buna e ca acum dorm si eu ca omu'. partea proasta e ca nu mai avem sufragerie, ca acolo domneste acum domnisoara. eh, sa mai treaca 2 luni si o mut cu ardeiu si gata!
de andrei sunt f mandra, a inceput sa vb mai mult, azi a vrut chiar sa-i citesc poveste (nu s-a mai intamplat).
acum va pup si va doresc o noapte buuuuna!

c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

neata.
nu am citit din urma, am deschis numa sa va spun ca vin la intalnire miine dc se tine, sper sa pot intra ca sa va povestesc de noi.
varianta prescurtata:eu rupta ca fusei la botez si am dansat in draci si fi-miu rosu la fund ca niciodata.
pup

Mirela si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

neata !

Mi-e somn cumplit, s-a trezit alexia de 100 de ori in noaptea asta

meems, pumba, va multumesc mult pentru raspuns.

noki, odihna placuta

lavi, bine ai venit! ma bucur ca v-ati simtit bine, astept pozele, sa ne spui cum te-au intampinat fetele.

madau, doamne ce a crescut miru....s-a schimbat foarte mult, este o frumusete
Si ma intreb si eu ca leea cum de nu s-a murdarit pe bluza???

alexandrina, singura ciudatenie a alexiei este ca mananca lamaie [alccol]

marie, cu sacul de dormit eu as lua mai mare( fii-mea topaia in pat cu el imbracata ).despre spray sigur nu exista cu dozator, toate dau acelasi jet cu aceiasi presiune special pentru a desfunda.Eu am spray mar plus si mi se pare foarte bun.Cum te simti?

cami, pupam dariuca vorbareata.

anda

xandra sa iti fie de bine vacanta.Mucosul ce face?


Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Neatza!

Curata greva pe-aici, probabil tocmai ca sa mai apuce si fetele care scriu mai rar sa se exprime .

Ripley, Roxi, multumesc de raspunsuri . Am luat sac mai maricel, e la uscat, poate de deseara incepem si noi sa tzopaim in el . Muculetii sunt si ei sub control, dam cu Marimar, Karvol si batista bebelusului la greu.

Eu mi-am luat ieri rez. de la analize, au iesit cam prost (din cate pricep eu sunt pe minus si cu Ca, si cu Mg si cu Fe, si nici sumarul de urina n-a iesit bine ), maine sper sa ajung la medicul de familie sa le descalceasca...

Haideti adunati-va de-o intalnire, sa mai avem si noi cu ce ne clati ochii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Neata

Azi sunt pe fuga rau, trebuie sa-mi duc pozele si adeverinta medicala la facultate ptr completarea dosarului, apoi tre sa alerg prin oras sa caut vaccinul ptr Miruna...diseara e ziua nasului nostru...voi fi capiata

Multumim ptr aprecierile la adresa Mirunei, si sa-i rspund lui Roxi + Leea..niciodata nu se murdareste pe bluza cand papa..nici cand era mica nu facea asta, mananca tare atenta sa nu dea pe ea

Maria bafta la dr, sa le dea de cap!

Intalneala de maine se mai tine?????????? Mihaela unde esti soro..te-ai dat la fund?

Fug ca-s in criza de timp. "colectia"

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

www.bateriaduracell.ro/index.asp?page=promo/photoContest.asp" target="_blank">votati poza "Miruna"- surprinde zambetul - pagina 163

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Bun gasit colectie!!!!

Va multumim pt suport si urarile voastre, ne-au mers direct la suflet! . Sunteti un grup extraordinar!

Nu am citit f mult, ca e ffffff greu acasa - mama ca urma sa vina sa ne ajute a facut viroza, soacra vine dupa-amiaza, cand vine Stefan de la cresa ( piciul e iar in perioada de acomodare - si ma striga intr-una, asa dor i-a fost de mine).

Am intrat asa pe fuga sa pun poze cu noul membru al colectiei Anna

Anna e o mancacioasa de prima clasa, asta ar face toata ziua in afara de somn, in spital a fost poreclita "mancacioasa de la 409" si o stiau toate asistentele! Na, ca am vrut copil care mananca, acum am ragade si dureri cumplite la alaptat - ii dau numai cu mamelon de siliocn, ca altfel urlu.

Va pup si sper sa recuperez curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Tania, nu merge link-ul



Gata, am vazut si eu pozele... Wow, e su-per-ba micuta voastra!!!

Mergi la inceput