Imprevizibili martie aprie 2004 (85)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Lavi ma bucur mult sa te revad! Sa-ti traiasca printesele ca tare frumoase mai sunt Are Laura dreptate, seamana foarte bine intre ele
Ma bucur mult sa simt in mesajele tale acelasi aer vesel, esti un exemplu bun de urmat de multe ori uitam sa mai fim veseli

Laura lasa ca si eu tot imi propun sa-l duc pe Raul la teatru si nu mai apuc, noroc ca aproape saptamanal vine la gradi o trupa de marionisti...macar asa ma mai scot si eu.

Andreea, cum s-a comportat Alexandru la teatru? mie mi-e groaza ca nu va avea rabdare pana la sfarsit

Lavi, intreba-i de boacanele lui Raul...no saptamana trecuta am primit prima reclamatie de la un parinte, vecin cu mama care are baietelul in grupa cu Raul, cum ca raul il bate pe Alex de vreo 4 zile. I-am explicat frumos ca nu-i voie sa bata alti copilasi si acum in fiecare zi cnad se intoarce de la gradi imi spune "mami azi nu l-am batut pe Alepsandru"
pana acum numa a luat bataie dar acum vad ca se razbuna

Azi cand vorbeam cu mama la telefon l-am auzit pe micul meu santajist..."buni daca-ti dau un pusi asa-i ca-mi dai inghetata de aia buna?" (inghetata aia buna e cea facuta din danonino)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Clau ca de obicei, poznas si glumet rau Raul al tau ! Si la noi se incearca santajul cu "pupice"....si de obicei castiga.

Fetelor din Bucuresti, faceti-va timp de un raspuns....vreau s-o distrez pe Daria sambata in Bucuresti....Ei i se pare ca Bucurestiul e un fel de ...Mecca (toti adultii din jurul ei se duc la Bucuresti si de aceea vrea si ea) sa-i pastram impresia asta ! Gradina Zoologica...poate la circ....unde as putea s-o mai plimb ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2004 spune:

Buna fetelor.
Sa stiti ca eu l-am dus pe Alexandru si anul trecut la teatru si a fost fff cuminte si incantat. Duminica asta am stat pe randul 2, iar el a vrut pe o bancuta cu alti copii in fata. Se pun niste bancute in fata scenei pt copii, iar la sfarsit vin actorii si urca pe scena si copiii.
Laura, noi l-am dus pe Alex la Gradina Zoo (de fapt mama, ca eu aveam alte treburi) si mi-a zis ca nu prea a avut ce vedea. Nu mai e ce era pe vremea noastra. Oricum cred ca o sa fie incantata de multimea de acolo, de cladiri etc. Sunt si multe parcuri frumoase. Parca mi-e dor si mie.
Hai va pup.
Ela? pe unde esti?

Andreea, mami lui Alexandru (26 apr 2004)
noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

servus feteleeeeeeeeeeeeee!!!

Am zis ca incerc sa apar mai des, dar mai des de azi chiar ca n-am apucat.Oricum e bine si asa.
Tocmai am terminat cu bagat/scos de la spalat, cocolinele dorm, sotul la fel , am incheiat si parte din ce mi-am propus pt curatenia de iarna (dormitorul nost - pan sa intre sotul la "hodina"), acu stau cu un pahar de vin (iami iami) si va scriu

Multumesc de aprecierile la adresa noastra si mai ales a fetelor , aveti dreptate, toata lumea imi spune ca seamana tare mult una cu cealalta.(mance mama fetele !) Sunt sanatoase, cateodata galagioase , mofturoase, pupacioase , sunt comorile noastre.Cred ca fiecare dintre noi simtim asta.
Chiar am o prietena in Italia care a nascut acu doua luni si la una din cconvorbirile noastre imi spunea ca pe vremuri nu putea sa simta sau sa inteleaga chir totul ce povesteam eu legat de copii (eu aveam doi, ea niciunul) , acum insa....cu toate noptile ei nedormite, stress si iesitul din programul ei bine stabilit , o iubeste si simte ca n-ar mai putea trai fara un bebel. (si cand ma gandesc cat o mai bateam la cap sa faca unu)

SA NE TRAIASCA COMORILE SA CREASCA MARI FRUMOSI SI SANATOSI!!!(si noi pe langa sa putem sa le oferim atat cat le trebuie)

Laura draga mea ti-as da si eu niste idei insa nu cunosc Bucurestiul neam insa ma gandesc ca sunt tot felul de locuri unde sa mergi cu DAria.
A mea fetita (Hanna) de as duce-o intr-un oras mai mare la o astfel de vreme (anotimp) ar alege cu cea mai mare placere, timpul petrecut in salile de joaca.Sunt aici niste sali mari cu tot felul de ghidusii pt copii (topogane, balansoare, trambuline, trenulettze etc.Gradina zoologica pe vremea asta .... nu stiu zau , daca nu e inchisa si tre sa tot fugi de la un animal la altul...cum crezi.
Sper sa gasiti ceva pe masura asteptarilor.BAfta!!!

Andreea
ce cumintel Alex al tau. Si Hanna e inebunita dupa teatru de papusi si de multe ori face si ea acasa cu papuselele ei.La un teatru mare eu nu am dus-o inca dar e o idee.
Cum e cu tati acasa?? Parca nu a mai plecat , sau?!

Clau de fiecare data cand citesc poznele lui Raul rad cu lacrimi nu alta.Parca-l vad cu ochisorii lui de veverita si boticul lui nevinovat...cum incearca sa convinga sau sa obtina ce vrea.
Sa inteleg ca sta mai mult la ai tai?! Super! FERicitilor!
Noi .....din pacate tre sa ne impartim timpul si programarile unul in functie de celalalt.Chiar acu de cand am voie si eu sa conduc(cu intrarea ro in ue mi-au recunoscut carnetul romansesc) nu -ti spun cum e masina noastra.Unu o lasa , celalalt o ia.
De ex azi am fost eu plecata cu treburi in oras, am venit acasa, papi cu Hanna ma asteptau in hol gata echipati pt ziua de gimnastiaca (miercurea).ei au plecat eu am ramas cu picea acasa si sa ne fi vazut pe amandoua cum faceam curat in dormitor.Eu bagam haine in dulap, ea scotea, eu scoteam pantofii din cutii , ea-i baga etc(frumos de frumos)

Sunt momente cand simtim lipsa parintilor si fetele a bunicilor.Si la gradi cand mai stam mamicutzele la o poveste le aud ba pe una ba pe alta: "fug sa-l duc pe Florian la mama" "azi vine soacra-mea sa--l ia pe DAvid" si noi....."azi vine sotul la 15 si sta cu fetele sa ajung eu la gineco" sau "maine nu pot merge nu stiu unde ca are papi programare la dentist si sunt cu fetlele toata ziua" ...asta e! nu le putem avea pe toate.

Oricum vom recupera acu acasa (in ro) ca cica merem o luna si.....cadoul nost de craciunel o sa fie o iesire in doi (DOAR IN DOI) la o cabanutza .Deja mi-am pus spionii sa caute ceva fain si nu chiar departe.(sotul inca nu stie, o sa gaseasca sub pomul de iarna rezervarea hi hi hi) Lasam fetele la mama (sau soacra) si noi T O Y O T A (abia astept).Atunci sa vezi trai pe vatrai la noil

No acu ca tot v-am impuiat capul (si terminat paharul de vin), ma duc la somnic ca dim la 7,30 sus ca merem la gradi.Sa nu se inteleaga ca voi dormi neintoarsa ca Theuca are grija sa nu ma lase.Ii vin inca patru dintisori sus si e tare agitata dragutza.O apuca taman la ora asta (in jur de miezul nopti) si o tine pana pe la 3, draga de ea.

pupicei la voi si brotacei

N-am apucat eu sa citesc multe insa eu cred ca Ela si-a cam luat ramas bun de la noi.Citi-ti ultimul ei mesaj , eu una asa am inteles.

paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


Lavinia, mami de doua "cocoline": Hanna (16.04.2004) si Thea (22.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

Andreea paarca tu ma intrebai de tortul de la ziua Theei. eu l-am facut , nu e greu iar modelul l-am gasit aici pe forum. (ummplutura am facut-o eu dupa capul meu doar cu mici inspiratii)

pa

Lavinia, mami de doua "cocoline": Hanna (16.04.2004) si Thea (22.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

cica "citi-ti" ce-o mai fi si asta ?! ( pe bune ca am baut doar un pahar de vin, nici nu mai citesc mesajul , asta mi-a sarit in ochi ca e mai la coada. de-oi mai fi gresit , dam vina pe vin )

paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa hic!

Lavinia, mami de doua "cocoline": Hanna (16.04.2004) si Thea (22.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

O, Lavi, esti mortala ! Ce inspiratie pe capul meu sa te citesc de dimineata ! Mi-ai inseninat ziua. Multumesc pt sfaturi, dar m-am gandit eu mai bine si s-ar putea sa stam acasa. Lasam Bucurestiul pentru la vara.

Chiar asa, Ela, te-ai suparat pe noi ? E drept ca te-am cam lasat singurica, dar uite acum am revenit pe baricade. Iti dam pupici dulci ca sa gasesti nitica energie sa ne dai un semn !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Doamne ce-mi plac mesajele tale Lavi Raul sta in timpul saptamanii cu ai mei parinti pentru ca in zona noastra nu avem gradinita si cum noi amandoi stam la serviciu pana uitam de noi am ales aceasta varianta, a ceea de parinti de week-end. La inceput ne-a fost greu dar ne-am mai obisnuit. Oricum si in timpul saptamanii suntem tot la el...
Sa stii ca si noi ne spargem de ras la fiecae pozna sau perla de a lu Raul, dar nu in fata lui.
AAAA ca tot mi-am amintit...acum vreo 2 luni am mers de urgenta la spital ca a fost suspect de apendicita si medicul de la urgenta l-a intrebat daca are frati, la care Raul foarte hotarat a raspuns ca da...Io il intreb cum are si raspunsul lui Raul a fost "pai mami SPiderman nu e fratele meu"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Buna iubitelor !

Ce faceti ? In week end am reusit sa cumpar primele cadouri pentru Craciun. Evident ca pentru Daria; i-am gasit in Real un cort de apartament cu printese/zane si din Kaufland i-am luat un bebe interactiv ( plange de foame, trebuie hranit, se bucura cand e aruncat in sus...si mai are niste functii dar n-am avut timp sa le descopar).

Apoi, am vazut in alt magazin un trenulet cu 4 vagoane...nu Thomas, dar foarte frumos realizat, dar trebuie sa-l conving pe sot ....el vrea trenulet pe sine si eu nu vreau sa cheltui chiar atat de multi bani pe o jucarie, plus ca n-am nici spatiul necesar "intiderii" lui.

Cam atat....si chiar ca mi s-au terminat ideile....nu stiu ce sa-i mai cumpar.

Voi cum v-ati petrecut week endul ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgescu oana spune:

Buna fetelor
Ma mai primiti? Noi suntem bine ,Alexuca este si ea o smechera si jumatate , nu ca asta nu ne-ar umfla pieptul de mandrie ,vorbeste toata ziua si dimineata si seara , chiar si atunci cand eu pic de obosita si nu ma gandesc decat la un pat moale .
E innebunita sa ii citesc seara , mai nou dupa ce am cumparat tota colectia de Fairytopia si Barbie , acum e fascinata de Capra cu trei iezi si daca incerc sa mai sar in paragrafe e jale mare , se crede printesa , inca are fixatie pentru coloarea roz , toate hainele sa fie roz , canuta roz , cartile roz , sirpul roz, etc.
Am incercat sa pun cateva poze dar imi spune ca e blocat contul ,exista alta varianta sa mai impartim niste poze ?

Chiar daca e tardiv spun si eu La Multi Ani tuturor celor pe care i-am ratat pana acum , salut fetele active si incerc sa dau semne de viata macar la cateva zile de acum incolo.



Oana si Maria Alexandra(17.04.2004)
Martie-Aprilie

Mergi la inceput