Imprevizibili martie aprie 2004 (85)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Vaaaaaaaaaaaiiiiiiiii, o sa ne inchida moderatorii subiectul in curand !

Sunt tare in urma cu urarile, imi cer scuze si desi cu intarziere le urez tutor sarbatoritilor MULTA SANATATE SI FERICIRE ! Si apoi va multumesc pt urari .

Ela, noi facem vaccinul gripal, cred ca e al treilea an. Acum, inca nu l-am facut, a avut o usoara raceala, apoi a fost doctorita noastra plecata, sper saptamana aceasta sa reusim.
Andreea, si Daria strange jucariile. Nu de alta, dar o amenint ca nu primeste altele sau ca trebuie sa dau cu aspiratorul si acesta o sa le "inghita". Evident ca exista si exceptii.
Malina, noi suntem ambii in zodia fecioarei si ....nici noi nu prea incapem unul de celalalt ! Bine ca Daria e in alta zodie; si sora mea si fratele lui tot in aceasta zodie si avem mai avem in neam multe multe fecioare !

Sper sa avem vesti si de la celelalte fete....ca tare mi-e dor de ele si mai ales de subiectul nostru activ !

Ce le luati de Craciun ?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Daca tot intru in fiecare zi mi-am propus sa si postez ( sa vad daca imi iese) chit ca vb singura.

Azi o sa vb despre cadourile de craciun: eu mi-am cumparat o geaca/sacou din piele asa ca ar trebui sa ma simt si sa ma multumesc cu atat , dar am vazut si ceva bijuterii de argint care imi fac cu ochiul,sotu vrea telefon asa ca am scapat de stres, Dariei.....ei aici e o problema. Ea tot cere pisica , dar zic eu ca inca e prea mica pentru animalute, am vazut apoi pe Quelle un set cu troler, scaun de masina pentru papusi, sac de dormit ...si alte accesorii pentru papusi, dar nu stiu daca mi-l vor trimite in timp util ( Ela, ai idee daca fac comanda pentru cineva din Bucuresti se misca mai repede ? gasesc eu cum sa-l recuperez apoi din Bucuresti ) si altceva care sa o surprinda, sa-i si placa si sa fie si acceptabil ca pret....nu prea am vazut.
Apoi am cele doua finute ( un an si cateva luni)si nepotica (un an)...habar n-am cu ce se joaca fetitele la varsta asta....am uitat....trebuie sa fac o vizita prin supermarketuri sa vad noutatile.

Voi v-ati gandit ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

La multi ani tuturor celor de poarta numele de Mihail si Gabriel

Laura, ce cadou frumos ti-ai tras
referitor la Quelle. degeaba comanzi prin cineva din Bucuresti ptr ca ei au sediul la Satu Mare
In general o comanda de la Quelle in cel mai fericit caz ajunge in 5 saptamani

Despre noi habar n-am ce sa va spun...suntem bine, Raul e fericit la gradinita, ii place tare mult in colectivitate. Ma bucur ca vad si progrese, stie multe poezii si mai nou si un cantecel. La "engheja" vad ca prinde repede. Apropo, stiti cum o cheama pe tipa cu care face "engheja"? ...doamna TEACHER
Sunt curioasa ce inaltime au copilasii vostri ptr ca toata lumea-mi spune ca Raul e foarte inalt ptr varsta lui, dar mie nu mi se pare. Acum are 106-107 cm inaltime, 20 kg si 29 la picior
In ultima luna s-a inaltat vreo 5 cm si am cam fost disperata ca numai ce-i cumparasem haine. Nici o luna nu i-au fost bune Asta e

Am inceput lucrul la fetitza Tot am zis ca astept sa modifice legea privind indemnizatia dar daca astept dupa ei imbatranesc si nu mai facem fetitza mult dorita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Wow, deci nu vorbesc chiar singura. Buna Clau ! Ma bucur ca lui Raul ii place la gradi.......in sfarsit si la Daria vad ceva schimbari; ii place nu zic nu, dar cand aduceai vorba de mers la gradinita se lasa cu lacrimi........oricum cea mai fericita zi din saptamana este vinerea ca dupa ea urmeaza weekendul cand sta cu mami acasa.

Deci v-ati pus pe treaba ? O fetita frumoasa, sanatoasa si norocoasa sa aveti ! Sa vi se indeplineasca cat mai repede dorinta ! (acum de Craciun ar fi super asa cadou ). Eu inca nu m-am hotarat, balanta e inclinata mai mult spre Nu a face inca un bebe, dar sotu insista. Mai vedem.

Si Daria tot 29 la picior, e drept ca ultimele cumparate sunt niste cizmulite si sunt putin mai lejere. Inaltimea nu i-o stiu, dar tot 20 de kg are si ea.

Marti seara i-am facut (in sfarsit ) vaccinul antigripal. A facut teatru, dar apoi a fost uimita ca a durut asa putin.

Gata ma intorc la treburi...am un audit pe cap.....va sta pana prin decembrie.......Ufffffff. Asta e !

La multi ani tuturor celor de poarta numele de Mihail si Gavril

LA MULTI ANI, ELA ! Sa fii sanatoasa si sa ai multe multe impliniri !

Va pup !Si sper sa mai vorbim.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2004 spune:

LA MULTI ANI!!! Ela, Gabivalceanu, Mihai (Katalina) si tuturor celor pe care i-am omis.
Laura, noi inca nu ne-am decis nici ce sa facem de sarbatori. La cadouri nu m-am gandit inca, dar am deja cumparate o masinuta si un joc gen lego. Nu stiu cand o sa i le dau.
Iar la gradi inca mai maraie dimineata acolo (dar nu plange, doar pune boticul). Acasa vad ca nu mai face scandal. Se obisnuieste el incet-incet. Al meu nu prea vine cu poezii invatate pt ca nu vrea sa le spuna acasa, decat fff rar. Mai trage cate un cantecel.
Clau, spor la fetite!!!
Va pup si mai asteptam si alte fete pe la noi.

Andreea, mami lui Alexandru (26 apr 2004)
noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Ziua si postarea !

Clau si zici ca Quelle are sediul pe la voi prin zona ? O pila ceva ? Sa pot lua si eu copilei cadoul ?
Andreea, nici Daria nu spune daca o intreb....dar le spune singura chiar daca cu intarziere de cateva zile, sau la sf saptamanii primim cantecelele si poeziile din cursul saptamanii si asa o "prind".

Joi se plangea ca nu vrea la dans....copila asta a mea e tare reticenta la nou....i se pare ca nu se descurca bine (ea vrea sa danseze din prima ca la PRO TV) si daca nu se descurca "nu mai veau, nu-mi pace, nu-mi tebuie".....trebuie sa inventez o poveste cu talc ca s-o conving sa se duca. I-am spus ca "poate" am sa ajung si eu la ora de dans ...evident ca n-am ajuns si aseara mi-a reprosat ! Are o tinere de minte....!!!!!!!!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

Servus feteleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!

Nu stiu de ma credeti ori ba , dar taaaaaaaaare dor mi-a fost de voi si de "sporavaielile" noastre.
Ar trebui insa sa-mi fie rusine ca de atata vreme n-am mai dat nici un semn de viata (inceput de sept, inaintea concediului nostru) , dar...noi suntem la fel cum ne stiti: ocupati, ocupati, ocupati.
Azi am avut ceva vreme de net ca am pus.o pe cocolina doi la nani si doarme draga,de numa. De vina o fi si vremea asta de tot rahatul sau poate ca si faptul ca aseara am venit tarziu acasa de la o chefuiala (ma cheama si Mihaela si niste preteni au dat o petrecere in cinstea mea, cadoul lor pt mine - saracii au vazut si ei ca nici de organizat chefuri nu mai avem timp ).

Va dati seama ca nici de citit nu am avut vreme, abia ce amapucat acu sa deschid ultimele doua pagini si am vazut ca nu m-ati uitat cu ziua mea, lucru pt care va multumesc si cum ati mai observat si ziua cocolinei.(eu pe 31 oct, cocolina pe 22, cu doua chefuri una dupa alta, adica trei ca si taiatul motutlui, numa' de serbat si sf.Mihail si Gavril nu mi-a mai ars.)

o sa incerc sa fiu ceva mai activa nu de alta dar vorba Laurei, ne inchid administratorii subiectul si....ar fi pacat. Oricum de la anu' disparem de la capitolul bbei, ca fac ai nostri copilasi patru ani si....gata.Va vine sa credeti?! patru ani!

Si ca am amintit de ei sa va mai povestesc si eu de gazele mele: cea mare Hanna e o super cuminte, blanda si intelegatoare, ma ajuta mult in ceea ce priveste Thea si casa prin simplul fapt ca se duce in camera la ele (deja le-am pus pe amandoua intr.o camera) si incearca asa cum poate ea sa se joace cu sor-sa acolo pana mami termina treaba ce o are de facut iar in ceea ce priveste casa, isi tine jucariile cat de cat in ordine, ma ajuta la pus-strans masa si alte chestii maruntele pt noi insa enorme pt ea si varsta ei.
Spioana ai mica (asa o alint) e putin cam opusul Hannei.Tzafnoasa si plina de energie, ne urmareste in patru labe peste tot pe unde merem (merge pe picioare doar tinuta sau pe marginea patului/peretelui). Chiar daca au caractere destul de diferite, se inteleg bine cocolinele lu`mama.Se mai si necajesc una pe alta (mai mult ai mica pe ai mare) dar fara astfel de "incaierari" nu am stii ca avem copii sau nici ele ca sunt surori.

O sa incerc sa pun niste poze. Adica sa va arat albumele ca poze am reusit cat de cat de gura parintilor sa mai pun in album nu de alta insa la lipsa noastra de timp, (conferinte) se amagesc macar uitandu-se in albumele fetelor.

Laura buna ideea cu ce cumpara fiecare de Craciun.nU de alta dar asa poate ne mai inspiram una de la alta.
Noi pt Hanna o sa luam....ceva de pe listutza ei pe care deja am inceput sa o facem, lista pt mos Craciun.De cate ori merge la cineva sau vede ceva in oras sau televizor, zice ca si ea vrea si cum mos Craciun aduce doar cateva lucrruri la copii ,le notam si apoi mosul alege.(avem pe langa o sumedenie de jocuri si seturi cu bijuterioare si cd-uri cu muzica si filmuletze).La muzica fi-mea e indragostita de unii Be4.Are o pretenutza mai mare cu vreo 2 ani jumate si de cate ori merge la ea asculta si danseaza amandoua Be4 si seara aia ma inebuneste nu alta cu ei.(probabil un Cd cu ei o sa primeasca de mos Nicolae)
Pt. Thea o sa luam nu stim inca ce....o sa mai vedem, poate aduceti voi ceva idei.
pusi la dansatoarea mica si frumoasa.

Clau dea Domnu sa vina cat mai repede si usor fetitza mult dorita. (spor la .... exersat ) . Hanna mea are si ea 28 la picior (deci incaltaminte 29) si 18,5 kg.Mai firava ea, insa asa a fost mai mereu. Ce poante mai scoate RAulica fara frica?


Malina
multam de urari.Ca tot ziceai de scorpioni, la noi in casa sunt doi (eu si fi-mea ai mica) deci....va dati seama cum o sa ne "intepam" noi doua.La voi , se ramane la un copilasi?! Nu urmati exemplul Claudiei?!

Ela draga la multi ani de ziua numelui, fericire multa si bucurii din plin ca bogata esti (cu asa copii frumosi).Multam de urari si ca te-ai tot gandit la noi, o dragutza si atenta ca intotdeauna.Te pupam dulce pe tine si copilasii tai dragi si....ce era cu fraza aia :"ma bucura ca v-am cunoscut pe voi si prichindei...tot binele bla bla bla" ?!Te-ai suparat ca nu prea scriem?! Hai ca pupam si...vino la taclale.O sa incercam sa fim mai active.Laura a inceput deja cu postatul zilnic al unui mesaj.Nu stiu daca-mi iese si mie dar sper sa intru la cateva zile macar (a venit frigrul si noaptea devreme , deci poate avem mai multa vreme)

fug ca maraie picea....dar ma intorc poate si cu poze...

paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Lavinia, mami de doua "cocoline": Hanna (16.04.2004) si Thea (22.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

am revenit! Ne pregatim de intrat la baitza si pana se incalzeste baia am timp rapid (sper) de adaugat niste poze de la noi

Ca am pomenit de condeciu va arat pozele postate pe albumele fetelor de la mare din Italia unde a fosgt super supr.Am avut o cabanutza la nici macar 2 min departare de plaja.LUme putina (am fost inceput sept deci sezonul s-a dus), vreme faina (respirabila, nu ca in vara la 39-40 grade in Italia) deci super.De o sa va convinga pozele va dau oricand detalii si adresa campingului.se merita (pt o sapt , de sambata pana sambata am platit cazare pe un bungalow cu doua camere, bucatarie, baie pt 3 adulti si doi copii 298 €)
Concediu Italia: www.flickr.com/photos/hanna_b/sets/72157602437902613/" target="_blank"> Hanna si www.flickr.com/photos/thea_b/sets/72157602435420388/" target="_blank"> Thea

puteti sa va delectati si cu: www.flickr.com/photos/thea_b/sets/72157602787058808/" target="_blank">primul anisor al Theei sau cu serbarea www.flickr.com/photos/hanna_b/sets/72157603078732328/" target="_blank">"Sf.Martin de la gradi de la Hanna. Cam astea-s noutatile

Va pup si....fug sa imbaiez fetele.sper maine sa pot sa-mi fac iar aparitia ,desi maine merg cu Hanna la intalnirea ei de lunea si apoi spre seara cu Thea la serbarea ei de sf.Martin de la grupa unde merge ea vinerea dar o sa-mi dau silinta nu de alta dar....vad ca Ela s-a cam supaarat pe noi hi hi hi

o seara faina si linistita tuturor

Lavinia, mami de doua "cocoline": Hanna (16.04.2004) si Thea (22.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2004 spune:

Buna seara.
Mai Lavi, dar de unde asa tort superb? Mi-a placut tare mult. Si fetele au crescut mari de tot. Sa va traiasca.
Las ca nu o sa ne inchida nimeni subiectul ca o sa avem noi grija de el.
La noi a venit frigul mare si vijelii, dar ne descurcam. Azi l-am dus la teatru de papusi, iar maine vine o trupa de teatru la gradi cu Punguta cu 2 bani. Sper sa vrea maine la gradi, ca uneori mai face figuri, dar fara plansete.
O saptamana usoara.

Andreea, mami lui Alexandru (26 apr 2004)
noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Lavi, ca de obicei plina de vioiciune si de evenimente ! Ma bucur mult ca am vazut pozele cu cocolinele tale. Seamana extraordinar de mult, aceeasi pometi, acelasi zambet ! Ai niste fete reusite ! Bravo !

Andreea, ai fost la teatru cu Alexandru ? Ce frumos !De cand imi promit ca o s-o duc pe Daria !

As vrea week endul viitor sa facem o vizita de o zi la Bucuresti cu Daria. Sotu' e la un training si mi-am zis ca trebuie sa profitam. In afara de Gradina Zoologica unde o pot duce pe Daria ?


Mergi la inceput