Imprevizibili martie aprie 2004 (85)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Prezent!

Dar nu am timp de forum....e nebunie la birou.....

Mickyyy si cele 2 fete cucuiete: Malina Ioana (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545" target="_blank">31.03.2004) Daria Maria (www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58164" target="_blank">22.06.2005)

www.acsis.ro/2lasuta.php" target="_blank">Ajuta-ma sa cresc langa mama mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina_mircu spune:

Clau sper ca pana acum esti in forma. Si multa sanatate lui Raul. Sa speram ca toti piticii o sa fie mai in forma de acum incolo (ca vad ca toti au fost raciti inca din primele saptamani).

Ela si noi suntem fani Egmont de o gramada de timp. Avem toata seria mai mica (are cam toate povestile din seria mare dar la jumatate de pretz). Poate va orientati catre ea :-)))). Au chiar mai multe pagini decat cele mari 80 fatza de 60 si mie mi se pare ca se potriveste mai bine textul cu pozele. Doar ca nu sunt cartonate si se cam desfac dupa un timp. Avem si seria cu Winnie cu descopera simturile, creativitatea, anotimpurile, habiatatul. Si mai avem 2 din revistele in engleza dar sunt grele pt varsta lor.

Laura astept si eu sa imi spuna ca s-a aparat sau a fauct si el ce fac si ceilalti :-)) Ca Dani e non violent, inca mai doneaza jucariile la gradinitza - pe afara l-am antrenat. Chiar ne-a zis educatoarea ca il antreneaza sa si le apapere si sa se manifeste.

Andreea pupici lui Alex.

Miky ce mai faceti?

Mariana floarea e grozava a inflorit din nou si are o gramada de flori. Sper ca sunteti bine sanatosi. ce faceti cu gradnita?

pupici
Malina siDanutz (5 aprilie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2004 spune:

Buna fetelor. Noi stam acasa de luni, dar nu am timp prea mult de forum, ca doar ne tratam de laingita. Nu face febra, dar tuseste.... la greu.
Malina si noi citim inaite de culcare (pranz cand e acasa si seara) cate 2 povesti.Avem o gramada de carticele scurte cu poze si le repetam cand le vine randul. Iar revista Winie e preferata, dar vad ca nu a aparut luna asta.
Va pup pe toate.

Andreea, mami lui Alexandru (26 apr 2004)
noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Buna dimineata!
Haideti, cine nu si-a baut cafeluta, fac eu cinste!
Vai ce vreme si ce vant... Stam inchisi in casa, drept pt care bebele meu se cam plictiseste si incepe sa se agite.
Saptamana trecuta a fost sotul plecat in delegatie si a venit soacra mea sa ma ajute, numai ca Alex al meu s-a cam invatat plimbat in brate. Si are doar 7,600 kg, iar spatele meu da semne de suparare cateodata.
Cristina a avut cativa muci in weekend, dar vad ca dimineata era bine. Am inceput sa-i dau 'Ursuleti' cu Echinaceae si vitamine Minimartieni, sper sa o ajute sa tina piept racelilor. Voi le dati ceva pentru cresterea imunitatii?
Si mai voiam sa va intreb daca faceti vaccinul antigripal, ca eu tare stau in cumpana, nu am facut niciodata pana acum, dar stiu persoane care l-au facut si s-au luptat si cu gripa in anul respectiv.
Pupici si o saptamana frumoasa!

PS. Tot mai sper sa primim un semn de la fetele care nu au mai scris demult, sa ne spuna macar ca sunt bine si motivul absentei e doar lipsa de timp

Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:



Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Chiar ca nu mai da nimeni pe aici.....nici chiar eu.......

Noi suntem bine, am iesit bine si repede dintr-un rosu in gat si ceva mucisori..in rest : ii place la gradi, dupa numarul mare de buline cu care vine acasa imi dau seama ca participa la activitati, stie o multime de cuvinte in engleza, chiar si un cantecel ( pe care trebuie sa-l cer de la educatoare ca sa-l invat si eu ca s-o ajut la pronuntie), dar ii este tare dor de ai mei parinti, in fiecare seara si dimineata plange dupa ei ( aseara am dus-o la mama ca nu se putea linisti ).

Maine facem 5 ani de la casatorie. Doamne, oare cand au trecut ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Laura - LA MULTI ANI fericiti impreuna!!

Noi suntem nitel raciti, Cristina e cu o forma de bronsita, iar Alex doar cu mucisori. Ii am pe amandoi acasa toata ziua si nu va zic ce forta imi trebuie


Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

LA MULTI ANI, MALINA! Multa sanatate si bucurii din partea noastra!
Andreea - sa-ti traiasca sotul!
De asemenea, LA MULTI ANI pentru LaviB si pt cocolina 2

Va spun ca mi-a fost tare drag sa va cunosc pe toate si mai ales pe prichindei, va doresc sanatate multa si tot binele din lume!

Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2004 spune:

Salutareeeeeee!!!
Sa strig mai tare, sa se auda?
Vad ca nu aveti chef si timp de DC.
Hai ca va intreb eu ceva: cum strang copiii vostri jucariile dupa ce se joaca cu ele? Alexandru le strange fff rar si atunci cu rugaminti. Nu stiu ce metoda sa mai aplic.
In rest, vacanta.

Andreea, mami lui Alexandru (26 apr 2004)
noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina_mircu spune:

Ela se pare ca e cam liniste pe aici !!! Multumesc ptentru urari.. sper sa fie toata lumea sanatoasa si fericita. Noi nu facem vaccin antigripal pentru ca nu este recomandat copiilor cu alergii. Pentru imunitatet i-am dat lui Dani Rybomunil si acum Minimartieni. si in primavara trecuta osciloccocinum.

Laura LA MULTI ANI cu sanatate si multa multa intelegere. Sa ne anunti si cand faceti nunta de argint.

Andreea LA MULTI ANI sotului tau... tot scorpion si el ? Noi suntem doi si uneori nu prea avem loc unul de altul.
Noi strangem impreuna jucariile - adica eu ii dau exmplu si ii inventez ceva de exemplu care este macaraua cea mai puternica (care cara cela mai multe jucarii) sau escavatorul. De asemenea de mic l-am invatzat ca nu scoate si mai multe jucarii pana nu le strange pe cele insirate deja ca sa faca loc.

Lavinia LA MULTI ANI ia uite ce de scorpioni.

Noi saptamana asta avem 3 evenimente.. eu implinesc 29, facem 9 ani decand ne cunoastem, el 30. Speram in we asta sa ne sarbatorim pt ca we trecut Dani a fost putin racit si nu am mai plecat nicaieri. Am sarbatorit noi 3.

pupici

pupici
Malina siDanutz (5 aprilie 2004)

Mergi la inceput