Imprevizibili martie aprie 2004 (85)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

LAURA, FELICITARI!!!!
Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos! Abia astept sa ne dai detalii, dupa ce mergi la dr.

Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Lavi - bine ati revenit si bine ca v-ati reparat conexiunea, ca sa ne povestesti despre vacanta si sa ne arati poze. Imi pare rau ca ati avut asa febra mare, bine ca a trecut cu bine.
Clau - nu mai vb cu noi?
Corina - cum e cu raceala, sunteti mai bine?
la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2004 spune:

Pai, sa dea Doamne Doamne sa fie sanatos micutul si sa ai o sarcina usoara, Laura. Felicitari.
Noi am fost azi la psihoterapeut. Alex e mai bine, ne-a zis ca e normala reactia lui dupa moartea unei broscute si o cearta cu un prieten. Trebuie sa schimbam noi cate ceva in relatia cu el si sa punem la punct niste reguli. Nu ne-a mai chemat ca a azis ca nu are rost.
Hai sa iesiti la inaintare cu postari mai dese.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

Laura iiiiiiiiiuuuuuuuuuuuuuuuuuupppppppppppppppppppiiiiiiiiiiiiiiiiii


fffellliiccciiiiiittttttttaaaaaarrrrrriiiiiiiiiiiiii......................


ce me bucur pt tine.....si eu vreauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu


noi din una in alta, am scapat de raceala mai mult eu, dar steph iar e la pat, de data asta cu o taietura la picior sub glezna, cu 7 copci si cu o frica teribila sa mearga ca sa nu-i sangereze buba
sper sa-si dea drumul sa mearga incet incet ca a inceput sa i se albastreasca piciorul din cauza de necirculatie......of of of
accidentul a avut loc in baie, s-a taiat in sapuniera de ceramica deja sparta de barbatu-mi-o care si-a taiat o buca in ea acum vreo luna.....iar cea mai mare frustare a fost la spital la urgente unde am asteptat 6 ore miercuri noaptea sa ne coase cineva



asa pauza de gimnastica sper sa mai ajungem pana la sf cursului poate o sa reuseasca sa invete sa se dea peste cap, ca ii e frica, pauza de patinaj, inot........of.....cred ca o inscriu la muzica acolo macar sta jos....maine incercam sa mergem la teatru de papusi sa vedem daca reusim

eu tzin in continuare monti si ma simt tare bine, sper sa ajung repede la tzinta propusa sa plec si eu in sarcina bb2 de pe la 65 de kg si nu 77 cate am acuma care sper sa se realizeze catre sfarsitul anului....sunt pusa pe fapte mari

Codrutza ce fac pitici?

Mickyy ce-tzi mai fac cucuietele? mai treci pe la noi
Ela ce mai stii de Roxana?
Gemenii nostri oare ce or mai face?
Vevici? Rayu?
va pup si un wk placu

Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Au, Corina, ce rau imi pare ca ati patit asa ceva! Vindecare grabnica, biata Stephie Cat despre monti, nu pot decat sa te felicit, ca eu inca nu am reusit sa adun vointa pentru o cura de slabire. Desi e atat de necesara. Am atins niste dimensiuni record pt mine, nu pot sa cred, desi ma vad cu ochii mei
Laura, cum te simti, ai fost la dr?

Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Va multumesc din suflet pt urari ! N-am ajuns la doctor inca........de pe 21 decembrie am tot felul de controale ba de la garda, ba de la finante....deci in ultima zi de munca si in prima zi de munca, finantele au stat mai multe zile, apoi Codecsul, apoi inchiderile de an..........UFfffffffff.

Corina, imi pare tare rau de accidentare. Bine ca ati scapat numai cu atat. Sa va treaca repede !

Da, sigur, deja sotu' e jos, a venit sa ma ia. Promit maine sa intru de dimineata.Va pup. Sa aveti o dupa amiaza/seara buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

sara buna feteleeeeeeeeeeeeeeeeee!

Laurica_mamica fa vine si du-te la nenea doctoru`. Hai nu mai amana, nu de alta dar vrem si noi sa stim mai exact, cat ai, pe cat e termenul etc
pupam "bultica" lu`Laurica

Ela sa stii ca si eu am mai mult de lupatat cu kg de la a doua sarcina si asta in ciuda faptului ca sunt si mai activa ca inainte.Probl se adauga si varsta si hormonii, habar n.-am dar si eu la Thea raman la kg pe care la Hanna le aveam demult jos.
Oricum suntem niste mamici super faine si....seducatoare (abureli à la sotul meu hi hi hi)

Pucku pupam piciorul printesei sa treaca mai repede.

Ca tot vorbeam de burtici, hai sa povestesc ce discut eu acu intr-o dimineata la mic dejun cu fi-mea ai mare.(defapt ce discuta ea cu mine):

Hanna: Mama si eu am fost in burtica la tine ca si Thea?
eu : Da mami sigur ca si tu ai fost.
Hanna: Si cum am iesit afara?
eu(ups)Pai mami a fost in spital si acolo tanti doctor si asistentele au ajutat-o pe mami sa vi tu afara.
Hanna: Si a taiat bultica?
eu : Nu mami, mie nu mi-au taiat burtica, dar sunt mamici la care se face asta.
Hanna:Mami a lu`Linda (prietena ei buna de la gradi)ale bultica taiata.A venit o tanti cu o foalfeca si i-a taiat bultica si asa l-a scos pe flatiolul ei afala.
(v-ati prins ca nu spunem pe R)
eu :dar de unde sti tu toate astea?
Hanna:Lind mi-a spus la gladinita.

No fetele cu fete ce spuneti de asta?! cum sa-i explic fetei de cum a nasscut mama?! si vine de la gradi cu tot felul de povesti....si cate or mai urmaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

pusilici mici la toti si toate

paaaaaaaaaaaaaaaa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

pupa mare

noi suntem mai bine stephie a mers azi , cand am luat-o de la gradi si a venit la mine mergand, sa cad jos din picioare de bucurie.....asta dupa ce ieri dimineata iar am ajuns la urgente ca s-a infectat rana si i-au scos copciile, drenat puroiul si a primit antiinflamatoare si antibiotic, incepusem deja sa dezesperam ca nu vrea sa mearga, mai mult de frica decat de durere asa ca va datzi seama ce bucurie am avut azi....

eu am cules un streptococ probabil de pe la urgente asa ca am o faringita de toata frumusetea

Laura hai hai la doctor s....ce zice sotul? Dariei i-ai spus?

lavi si Steph ma tot intreaba, nelamurirea ei e cum ajunge samburica in burta la mami, ea de ce nu poate avea unul, si de ce gaina face mai intai oul, si nu intelege verbul a cloci asa ca la ea pui ies dupa ce punem ouale la fiert si trebuie cumparate oua speciale si ca la vara e musai sa cumparam sa avem si noi niste pui....si niste pisici, oi, capre si alte alte animalutze

Ela hai ca nu e asa greu de tzinut nenea monti....uite eu am fat deja vreo 7 8 kg jos, ii drept la 5 le pusem in decembrie in urma stresului de la servici mancand dulciuri...asa ca s-au dus repede de pe lista cum am taiat dulciurile de pe lista

ppupppppaaaa

Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Lavi - scumpa tare Hanna! Crstinei i-am spus ca atunci cand bebe e gata sa se nasca, mami trebuie sa mearga la spital (maternitate), pentru ca acolo dl. dr. il scoate pe bebe - el stie cum! Dar am impresia ca are ea o vaga idee despre cum iese - desi poate acum a uitat; cand eram cu burtica mai mare a vazut pe National Geographic documentarul "In burta mamei (In the womb)", care arata evolutia de la conceptie pana la nastere. Ei, nasterea nu e aratata in cel mai mare detaliu, doar crestetul copilului cand sa iasa, deci un copil care nu stie despre ce e vorba nu ar trebui sa priceapa mare lucru. Dar Cristina s-a uitat cu marea atentie, nimeni nu a comentat nimic, sa-i explice ceva, in afara de "se naste copilul". Dupa vreo cateva minute m-a intrebat "Dar pe mami lui bebe nu o durea pasarica?" (asta e numele de "cod") Dupa care m-a mai luat la rost: "Mami, tu daca stai pe canapea, nu il doare capul pe bebe? Ridica-te!" Asa ca ce sa-i mai explic eu copilului?!
Ciudat, nu a intrebat deloc despre cum a ajuns bebe in burtica. Insa acum vreo cateva saptamani a venit de la gradinita cu texte despre barza, care pune copilul in burta mamei sa creasca. Spunea ca tot barza il aduce pe copil (ca asa i-a spus ei un coleg la gradinita) - numai ca nu a stiut sa spuna cum l-a carat barza aia pe Alex-dolofanul de 4,200 kg . Asa ca Alex s-a nascut cu ajutorul d-lui dr. (pe care l-a si cunoscut cand mergeam la ecografii)
Lavi, daca zici ca pana si tie ti se pare ca se duc mai greu kilele, m-am mai linistit, caci eu nu sunt nici pe departe ata de activa ca tine
Corina - ma bucur tare ca Steph a prins curaj sa mearga. Of, streptococ iti lipsea tie! Cred ca n-ar fi rau sa studiez si eu Montignacul mai pe indelete. Oricum, e clar, trebuie sa elimin deserturile. Nu ma omor cu ciocolata sau alte dulciuri, dar tot am avut ba cozonac, ba un chec, bune-bune si era pacat sa se strice, nu?
Apropo de streptococi, ne-a zis pediatra noastra de vaccinul Prevenar (cred ca asa se scrie) impotriva pneumococilor si zice ca ar fi bine sa ii vaccinam pe amandoi copiii. La copiii intre 2 si 5 ani, vaccinul e in doza unica, la cei mai mici parca se face de 2 ori. Voi le-ati facut asa ceva?
Laura - sigur, dr. e prioritatea, controlul se poate lungi destul (stiu ca e stresant, dar trece, nu?). Trebuie sa ai grija de bebe, sa nu il obosesti?
Clau - still alive? Raul nu mai face nicio nazbatie, tu nu ne mai arati vreo coafura noua sau o silueta spre care sa tind si eu (macar in vise)?
Andreea - cred ca ar fi f interesant si util daca ne-ai impartasi din sfaturile psihologului, poate mai temperez si eu incapatanarile Cristinei si "surzenia" ei cand trebuie sa faca ceva.

Gata, va las, ca cica eu am la treabaaaaaa... Dar stiti cum e, atunci iti vine sa faci orice altceva, inclusiv sa scrii un mesaj de 2 pagini

Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

unde sunteti fetelor?

ela Steph are facut prevnarul......


voi le faceti vaccin la 4 ani? eu parca asa imi amintesc ca-mi ziceau ca anul asta facem vaccin.....

azi a mers mai bine, am fost la control , dar nu prea ne-a placut rana, acum pe seara chiar mi se parea umflata....mai mergem vineri si o sa facem si radiografii

pupici

Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput