Imprevizibili martie aprie 2004 (85)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Buna dimineata!
Multumesc ca v-ati gandit la noi . Alexandru e bine acum, a inceput sa reintre in ritmul lui normal. Sora-sa e topita dupa el si cauta mereu sa se joace impreuna - topaie, se stramba, il pupa si el incearca sa o imite. Sunt niste scumpi.
Am iesit si cu nasul putin la zapada, ca sa nu ratam, totusi, un pic de sanius si un om e zapada.
De luni va merge la gradi, sper sa nu intervina nimic. Iar sambata mergem la un botez si nu stiu cu ce sa ma imbrac, ca eu tot iau in dimensiuni si nu-mi mai vine nik


Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2004 spune:

Salut. Pai cred ca o sa se inchida subiectul, asa ca m-am decis ca leg cateva randuri.
Noi suntem asa si asa, in sensul ca Alexandru a avut o raceala sapt trecuta, dar a trecut fara antibiotic. In schimb de vreo 2 zile imi zice ca il doare burtica si nu stiu ce are. O fi putin constipat, dar i-am pus un supozitor, sau.. Cred ca ma reped pana la dr azi ca nici nu stiu ce durere e.
Nici la gradi nu prea mai vrea ca a avut vacanta, a mers 2 zile, raceala apoi si iar a uitat cum e. Trebuie sa ne acomodam din nou, dar se apropie o alta vacanta.
Va astept cu povestile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Buna, Andreea!
Sanatate lui Alexandru, sa ne spui daca ai fost la dr.
Cristina vad ca nu a protestat saptamana aceasta - de luni ne-am reapucat de gradinita, insa se vede ca e obosita din cauza trezitului de dimineata devreme. Parca e putin ragusita de vreo 2 zile, sper sa nu dezvolte vreo viroza. Noul ei joc preferat este ca ea sa fie mama, iar eu bunica. Tati e tati in continuare, dar nu prea are rol mare de jucat. Desigur, Alex este copilul ei, care trebuie sa stea ba in fund, ba culcat, ba sa fie pupat si strans in brate, ba sa fie certat daca baga ceva in gura. Si ea, ca o mama vorbareata ce e, turuie intr-una: "si stii ce-a mai facut bebele meu? ah, pai ma striga "EEiA", pfuu, da, si mai si mananca legume si laptic..." si asa mai departe. Bietul bebe suporta cu stoicism, ba chiar ii face placere sa fie bagat asa de tare in seama de surioara lui, pardon - "mama". [:d]
Va pup, ca uite ce ora e si cum nu dorm...

Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2004 spune:

Buna.
N-am mai fost cu el la dr pt ca am ajuns la concluzia ca totul provine din alta parte. Cred ca s-a speriat sau a fost speriat sau ... s-a intamplat ceva la gradi, astfel incat copilului ii este frica sa mai mearga, plange mai mereu sa nu-l mai duc acolo, e cam trist si nu prea mai socializeaza cum trebuie, e cam agresiv. Am incercat sa-l scot in lume la copii, la teatru, dar imi spune mereu sa nu-l duc la gradi. Nici n-am reusit sa scot o vorba de la el despre ce se petrece acolo. O sa merg luni sa vb cu doamnele. In fine sunt tare ingrijorata. Iar burtica nu cred sa-l doara, ci doar e o metoda de protest.
daca aveti vreun sfat sau idee, le astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

si noi cu raceala de ianuarie la activ, iar cum eu stau prost cu alergiile in curge nasul intr-una.

noi am incepu un curs de gimnastica- stephie, aquaform -mami si uite asa

azi am fost la carusel si tare i-a mai placut lu' Stephilicu, chiar si in tenul care ne-a invartit

pupa si o saptamana buna si fara viroze

Andreea nu stiu ce sa zic, tre sa vorbesti la gradi sa vezi ce se intampla

Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Buna dimineata!
Andreea - imi pare rau ca Alex nu mai vrea la gradi. Cel mai bine e sa vb acolo, sa afli daca s-a intamplat ceva sau sa le rogi sa fie mai atente cu el cateva zile, ca sa-l "recucereasca".
Corina - ce frumos ca v-ati apucat de miscare! Cum e gimnastica pt copii, ce miscari ii pune sa faca? Cred ca a fost incantata Stephie de carusele, masinute sau trenulete. Noi cu Cristina am fost asta-vara si nu mai puteam sa o scoatem de acolo. Ati facut poze?

Azi noi nu mergem la gradi, ca d-ra Cristina a facut febra 38 azi-noapte; i-am dat Nurofen si probabil ca apoi a reusit sa adoarma bine. Inca doarme la ora aceasta, ea care pe la 7 e in picioare de regula.

Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

Serus feteleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!


LA MULTI ANI si de la noi fetele

Am ajuns pe meleagurile germane de o sapt si jumate insa....abia ieri a reusit sotul si un preten sa faca sa mearga netul.A fost ceva prost configurat si....speram sa nu mai avem probl.

De sarbatori si noi am dus-o bine in ro, adica eu cred ca asa s-ar numi cele patru saptamani de ne-gatit , ne-spalat rufe, ne-calcat, lasat fetele pe seama bunicilor si vazut de viata in doi fara copii

DAca va spun ca am stat patru sapt si nu am av ut vreme nici macar la coafor sa ma duc ( imi propusesem o beuty day),ma credeti?!

a fost super bine si a trecut super repede. fetelor le-a fost si lor bine; am avut insa si cateva zile de febra 39-40 cu lipsa de medici (cracin nimeni de garda), insa am tinut totul sub control cu impachetarile cu apa rece si cu supozitorul de paracetamol apoi cum a venit totul asa a si disparut.Dragutz a fost mai mult ca intr-o seara la aparitia unei temperaturi la hanna de 40,05 , parintii mei ne-au chemat acasa (eram la o chefuiala); se intampla asta dupa cateva nopti tot chefuite, dar am rezistat si am stat pana dimineata la 6 , impachetand-o pe hanna la picioare tot din 10 in 10 min si si-a revenit dragutza

o sa pun si poze de la mos Craciun, de la rev , patinoar,sanius, foc tabara....dar sa-.mi fac vreme

Acu va pup pe toate si....sper sa nu va mai gasesc pe pagina 3 sau era 4?! nu mai stiu

pusi si.....pe curaaaaaaaaaaaaaannnnnnndddddddddddd

Lavinia, mami de doua "cocoline": Hanna (16.04.2004) si Thea (22.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Iubitele mele.......sunt insarcinata.....testul a iesit pozitiv, o sa ma duc si la doctor zilele urmatoare pentru o confirmare profesionista.....

Tineti-mi pumnii, ca eu sunt mai speriata decat prima data.
Sunt cu un picior in masina..plec la Sinaia la niste cursuri, dar promit sa povestesc si sa citesc pe indelete la intoarcere.

Pupici.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

LAURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA IUUUUUUUUUUUUHHHHHHHHHUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!!D


FELICITARI, FELICITARI ; FELICITARI!!!!
Dea Domnu`sa fie bine, fara greturi si alte cele!!

Mi-au dat lacrimile de fericire.MI-am amintit de bucuria mea dubla, ce am avut-o

Sa_ti fie bine si tie si copilului


pppppppuuuuuuuuuuuuuuppppppppppaaaaaaaaaaaaammmmmmmmmmmm mamica in devenireeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Lavinia, mami de doua "cocoline": Hanna (16.04.2004) si Thea (22.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Laura, FELICITARIIIIIIIII!!!!!!
Abia astept sa revi ca sa ne povestesti mai multe!

Mergi la inceput