Imprevizibili martie aprie 2004 (85)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

Pucku si eu inot prin zapada cand pe jos cand cu masina si incerc sa ma conving pe mine ca si iarna are farmecul ei numai ca eu nu il gasesc. Cumparaturile asteapta, cadourile le-am facut pe jumatate, au ramas tati si Petra descoperiti, dar nici nu ma trage ata la ce nebunie e acum prin magazine. Petra e si ea pe antibiotic din acelasi vesnic motiv: otita, dar totul e alb imaculat si maine iar va ninge asa ca Doamne ajuta!
Ela, cum se mai inteleg ai tai ca eu ai mei nu stiu daca se vor intelege vreodata. II ziceam la Tudor aseara ca daca are de cerut ceva sa-i ceara la mosu', dar trebuie sa fie cuminte si sa-i spuna la mosu ca el e baiat cuminte asculta de mami si de tati, o iubeste pe Petra si nu o bate, la care el zicea daa, dupa fiecare afirmatie a mea, iar la ultima s-a uitat senin la mine si a zis, "dar eu o cam batucesc pe Petra", el era sincer cu mosu'.
Laura, ai mei mananca rodie, ma cam enerveaza sa o curat, dar cand gasesc in reducere iau cate 2-3 si apoi le dau sa ciuguleasca, parca sunt niste pui asa iau semintele una cate una. O sa fac poze si cu zapada, la cata e acuma o sa intre in casa in curand.
Va pup.

si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Buna dimineata ! Sper sa nu va virusez.........am reusit marele record sa racesc....n-am mai racit de mult ...tare de mult.......

Corina, si de la mine energie iti dau ! Si o sa ma gandesc si o sa ma rog pentru voi vineri....Ai sa vezi ca va decurge totul bine si Stefi va scapa de otite. Imi inchipui ca voua zapada nu va e tare draga, sincer nici eu nu ma dau in vant dupa iarna, poate putin in primele doua zile cu ninsoare, dar apoi.....bleah; frig, bate vantul la noi la Galati aproape in fiecare zi toata iarna...Azi dimineata la usa gradinitei asteptam sa ne raspunda la interfon....si batea un vant de a trebuit s-o bag pe Daria sub paltonul meu....." Mami sa-ti cumperi un palton mai lung ca-mi intra vantul la chiloti " E drept ca am avut o "neinspiratie" si i-am pus fiicamii fusta; am zis ca mergem cu masina si n-o sa-i fie frig.

Codruta, eu am fost sora mai mare; spre deosebire de Tudor eu mancam bataie de la soramea ( mai mica cu trei ani); adica o lasam sa ma loveasca .....cand ma saturam de incasat si vedeam ca ea chiar nu intelege ce-i spun ii dadeam si eu o palma...una atat....dar se linistea.....ne-am batut pana la vreo 10 ani ( ai ei)....apoi am fost cele mai bune prietene. Pe sora mea o enerva la culme faptul ca trebuie sa imparta cu mine jucarii, mancare, dulciuri....Poate si la Tudor e chestia asta. Da-i si lui circumstante atenuante, nu-l mai pedepsi, nu-l mai cicali....poate se mai imbunatateste relatia lor.

Ela, pe baricade , nu ? Cand are Cristinuca serbare ? Daria are azi la 18. E copac. Copac cu povesti. Tare sunt curioasa cum se va descurca....stiti voi invata rolul, ba mai mult imi recita acasa si alte roluri ( ale colegilor), dar avem probleme cu spectatorii. Poate nu mai fuge de pe scena dupa prima sceneta ca anul trecut.

Fug la munci, dar nu inainte de a face un apel....Mickyyy, Clau, Mariana, Andreea, Lavi, dati-ne un semn ! Ca sa nu mai vorbesc de cele disparute de multe multe luni de acum.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Acum chiar va pup, maine plecam la O. si 2 sapt. nu avem net.
La multi ani, sa ne revedem cu bine!
Laura, multa sanatate!



Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

Fetele sunt in ro. Nu am avut si nici nu o sa mai am timp sa va citesc , am intrat doar sa va urezz:

UN CRACIUN FERICIT

PLIN DE BUCURIE SI CALDURA

IMPLINIRE SI BUNASTARE

LA MULTI ANI


Sper ca dupa ce o sa revenim in germania sa am mai multa vreme si...net normal ca si i n ultima perioada m/a lasat


Aici e totul perfect, fetele se simt bine si super rasfatate de bunici, veri , unchi , matusi , prieteni, avem si zapada ceea ce in germania ne/a cam lipsit

pusi fug ca azi merem la niste prieteni la repetat colindele pt maine cand se v-a lasa cu o nopate alba :-)


pupici si sanatate puiutilor dragi


Lavinia, mami de doua "cocoline": Hanna (16.04.2004) si Thea (22.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Un batranel cu chipul drag va veni la voi in prag. Sa nu-l goniti, e MOS CRACIUN si va aduce-n dar un AN NOU mai bun!
SARBATORI FERICITE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Sa va gaseasca 2008 fericite si implinite, iar noul an sa va aduca doar bucurii si noroc, inspiratie, sanatate si multa putere de munca ! Copilasii sa ne fie sanatosi si norocosi !
Va pup pe toate cu drag !




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

poze cu Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

La rascrucea anilor, sa ne oprim cateva secunde sa ne gandim la toti, sa trimitem un gand bun tuturor oamenilor, si noua in special. Eu asa o sa fac! O sa ma gandesc la voi toti si o sa va trimit toata dragostea mea!
LA MULTI ANI, 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

LA MULTI ANI IN 2008!

Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

La multi ani, anul asta sa va aduca numai bucurii, voie buna, impliniri si multa sanatate ca-i mai buna decat toate!!!
Va pupam.

si

Mergi la inceput