Imprevizibili martie aprie 2004 (85)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Daca am aparut eu, ati disparut voi? O bataie pt mine
Lavi - ai fost la sedintele de cosmetica si de manichiura? Am vazut pozele cu fetele frumoase , tare dragute mai sunt!
Laura - hai, curaj, ca nu e chiar atat de rau cu doi. Sunt perfect constienta ca la inceput e mai dificil, pana creste si bb2, dar deja joaca dintre ei doi imi umplu sufletul de bucurie, ca uit ca n-am dormit, ca n-am mancat. Sunt tare bucuroasa ca nu am cedat ezitarilor sotului si i-am facut un fratior Cristinei, toata viata se vor avea unul pe altul, indiferent ce va fi. (filozoafa, nu? )
Clau - ce face Raul, parca am citit ca a fost bolnavior.

Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Buna dimineata ! Ce frig este !!!!! Chiar ca vine iarna ! Poate ninge si la Galati sa avem un Craciun cu zapada !

Maine mergem sa cumparam bradul !!!!!!!!!!!!!! Si o sa-l si impodobim !
Am o saptamana plina ochi, iar in weekend avem petrecerile de Craciun la serviciu: vineri la mine, sambata la Marius, miercuri serbarea Dariei........asa ca il impodobim mai devreme ! De abia astept !

Mai avem si cateva cadouri de cumparat pentru prieteni si gata, asteptam cuminti Craciunul si Revelionul !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Si noi am luat bradul azi si tocmai l-am terminat de impodobit. Cristina a contribuit si ea si nu am putut sa o convingem ca globuletele nu stau doar pe un singur varf de creanga Frate-su e fascinat de beculete.
Sunt tare obosita (vechiul refren, acum cu bis-uri), lui Alex vrea sa ii iasa si al doilea dintisor, motiv pt care e agitat si marait si plange la cea mai mica suparare, iar noaptea se trezeste destul de des. Cristina e si ea agitata seara, dupa gradi, asa ca pe la 8 seara e madhouse aici Si mai am si o durere de cap si de ureche (cam e otita, dupa cum o simt) si incerc sa nu le bag in seama, nu de alta, dar combinatia antibiotic cu alaptat nu ar prea merge.
Vad ca iarasi e liniste pe la noi. Probabil ca Lavi e si ea la limita rezistentei, de nu mai da niciun semn.
Laura, petrecere frumoasa si sa aveti un brad cu multe daruri sub el. Poze!

Ma duc sa ma intind in pat, o sa incerc sa vad un "Dr. House" pe AXN, daca nu adorm cu tv-ul deschis

Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

SARBATORI FERICITE, CU BUCURII, SANATATE SI CALDURA SUFLETEASCA!
Sa aveti un Craciun si un an nou 2008 asa cum vi le doriti, alaturi de toti cei dragi!

Va pupam cu drag,
Ela, Cristina si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2004 spune:

Buna fetelor. Nu prea mai avem timp de net acum inaintea sarbatorilor. Noi suntem intr-o agitatie maxima, caut brad artificial si inca nu am gasit ce caut. Si pregatiri, pregatiri si iar pregatiri.
Ieri am avut serbare la gradi si trebuie sa-mi laud copilu': a spus toata poezia tare si clar. Nu ma asteptam si mi-au dat ceva lacrimi cand l-am auzit.
Daca nu mai apuc sa intru, va doresc si eu sarbatori fericite si un Mos darnic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

Ela si la noi e ca la circ in fiecare seara de aia nu mai am putere sa scriu dupa ce ii pun la somn.
Laura va trimit eu zapada, dar e conditionata cu vant si frig(vreo -15). La noi e ca la polu nord, a nins azi toata ziua cica vreo 40cm si inca mai ninge, totul e alb nici nu stiu cum ajung maine la servici. Am luat bradul, l-am pus pe balcon, dar nu se mai vede de zapada, totul e ingropat in zapada, numai varful balustradei de la scarile de la bloc mai iese asa putin, dar pana maine si aia e ingropata.

si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

Fetele hai ca am ajuns sa fac si eu album cu peze din toamna, cele de acum poate la primavara.
Nu ne-ati mai vazut demult ce frumosi suntem, adica copiii ca eu lipsesc din peisaj:http://picasaweb.google.com/smt934/ToamnaPeUlita. Le gasiti si la semnatura.

si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Iubitelor, buna dimineata !

Am luat bradul, l-am impodobit, dar poze inca nu am facut ! Ela, si Daria a participat la gatitul bradului, a fost foarte incantata........i-a cantat "O brad frumos " si toate colindele in engleza si in romana pe care le stie . E minunat sa retraiesti alaturi de copii acest sentiment de...nu stiu cum sa-i spun........bucurie maxima.

Cand a ajuns ea acasa, bradul era pus in basca....am trimis-o sa-l vada ca era super nerabdatoare. "Iti place mami?" "Aaaaaaa, da imi place, dar e asa de mic !" Stiind ca bradul are mai mult de 1.80 m, m-am dus langa ea sa vad de ce i se pare asa de mic.....ea, mititica, de emotionata ce era se uita la o crenguta cazuta pe jos, se blocase pe crenguta aia....." Mama, ridica privirea ! Bradul e asta mare !" " O, ce bine ca e mare ! Credeam ca v-ati suparat pe mine si mi-ati luat unul mic !".

A fost pur si simplu mortala, s-a relaxat brusc de cum "s-a luminat " care-i bradul.
Acum cauta sub brad din ora in ora sa vada ce i-a adus Mosul.

Codruta, am vazut pozele voastre ! Petra are niste ochi superbi ! Si imi place la nebunie cum se joaca Tudor cu ea. Iar covorul multicolor de frunze.....si cum papa ei cuminti rodie ( fiicamea nu vrea nici macar s-o vada) , si cartierul/oraselul vostru....asa aerisit, strazile late, verdeata.... Foarte frumos. Sa faci poze si cu zapada, sigur arata mai bine decat aici in Galati !

A nins si la noi binisor, sambata ne-am jucat putin cu Daria intr-un parc, dar acum e murdara....orasul e plin de zapada topita si murdara...Bleah ! Vad ca a inceput din nou sa ninga,...poate o acopera.

Gata, m-am intins prea mult pentru cata treaba ma asteapta ...Va pup ! Sa aveti o saptamana excelenta !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

si noi la apel de la pol, din orasul lui pere noel....

si cum facem intrecere sa batem recordul de zapada pe luna decembrie, in curand o sa ies cu sania prin balcon ca sa ajung la masina, eventual las si geamul deschis sa-mi fac partie pana pe scaun, oricum ce mai conteaza daca masina e plina sau nu de zapada, oricum e peste tot

eu sunt obosita obosita tare, am probleme cu respiratia pe timpul ierni si nu pot dormi si ma odihni cum trebuie , am gasit insa de cateva zile un fel pe plasture care-l pun pe nas si pot respira noaptea, am fost cam sceptica la inceput, dar mere, aseara am uitat sa-mi pun si uite acum imi tzin capul intre maini de somn

din cauza nesomnululi m-am ingrasat si am ajuns la o cantitate nemasurabila de cafea,

iar stresul de la servici din ultimul timp, schimbarea de personal din firma iarna care nu o asteptam atat de devreme,curatenia care nu mai ajung sa o termin, vestea ca-s alergica la animale,otita interminabila a lu fie-mea toate astea m-au adus la capatul puteriilor.....nu as vrea decat sa dorm, sa ma incalzesc la soare pe plaja si sa pot respira normal

si uite asa astept 2008 in care poate : reusesc sa ma incalzesc la o plaja la mare- noi nu prea am avut vara si caldura anul asta si am cam suferit, reuseste operatia lu stephie si scapa de otite- ii pune tubulete in urechi ca sa-i se scurga lichidul si sa nu se mai infecteze, poate reusesc sa ma inscriu la cursuri sa-mi schimb domeniul de activitate, gasesc o reteta miraculoasa sa scap de alergii, si un miracol sa pot respira.....deocamdata la ultimul test respir la o capacitate de 60 % , si daca scap de oboseala sa ma gandesc la un fratior/surioara pt stephie

noi nu avem bradutz inca, am intarziat si la cumparatul cadoului si am pierdut trenul care si-l dorea stephie, acum sa vedem oare ce mai gaseste mosul prin sacul lui....o sa fie tot un tren probabil dar mai mic, sau astept trenul si ii cumpar altceva si las trenul pe mai tarziu, ca daca ii i-au altu mai mititel apoi nu-l mai cumpar si pe asta apoi....nu stiu ce sa fac

sper in schimb sa ajungem la brad azi ca alta zi nu prea mai avem

stephie are operatia vineri teoretic, ca practic otita nu-i da pace si daca e mare infectia va trebui reportata operatia

va pupacesc pe toate si incerc sa mai revin mai pe seara daca nu adorm pe tastatura

Copii cuminti, ascultatori, sanatosi si mancaciosi va doresc



Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Ah, mi s-a sters tot ce scrisesem...
Ideea era ca voiam sa o incurazej pe Corina si sa ii doresc multa sanatate, lui Stephie insanatosire grabnica, rugand-o sa ne tina la curent cu interventia la urechi... Si i-as trimite niste energie, sa o intareasca! Sigur totul va fi bine in final, chiar daca acum s-au adunat mai multe probleme
Apoi am admirat copilasii Codrutei in culori de toamna, remarcand contrastul cu nametii de zapada de care ne povestea in ultimul mesaj...
Apoi m-am emotionat si eu citind despre reactia Dariei la brad (sau la crenguta de brad) - of, ca tare scumpi si nevinovati mai sunt! Si intrebam ce aduce mosul anul acesta.
Apoi m-am intrebat ce s-o fi intamplat cu Lavi, ca de cand am aparut eu, a disparut ea , ea cea plina de energie si cu un tonus asa de molipsitor!
Si... apoi am fugit sa ii dau de mancare lui Alex, care maraia prin somn de zor, dar care pana sa ii incalzesc lapticul din frigider a dormit la loc. Asa ca fug si eu in pat sa vad daca prind sau nu vreun pic de somn pana cand foamea va reaparea.


Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput