Imprevizibili martie aprie 2004 (85)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebe2004 spune:

BUNA.
Multumesc de urari fetelor. Ce mai faceti? Va pregatiti de sarbatori?
Eu am cam incheiat cu cadourile pt Alex la capitolul jucarii, dar nu se stie niciodata. Adica am pt Mos Nic o masinuta si un joc gen lego, iar pt Mos Craciun am luat un joc cu lumea antica (Egipt) de la Carrefour. Eu abia astept sa i le dau ca sa ma joc si eu cu ele.
Azi avem o sedinta la gradi ca sa stabilim cum facem cu cadourile de la serbare: la comun sau individual. Eu as opta pt individual, ca cada venim noi cu setul de egipteni, la cat de mare e....
Cam atat despre noi.
Ela, ma bucur ca nu ne-ai uitat si te mai asteptam.

Andreea, mami lui Alexandru (26 apr 2004)
noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

La multi ani tuturor celor ce poarta numele Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

La multi ani Nicoleta si Nicolae !!!!!


Cum au reactionat copilasii ? Daria a dormit neintoarsa toata noaptea, m-am asteptat sa fie putin mai nerabdatoare, dar dimineata a fost super incantata de cadouri..... La 6.30 ea canta de a trezit tot blocul....i-am cumparat un Cd player cu microfon. Evident ca a luat-o la gradinita dupa ea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2004 spune:

LA MULTI ANI de Sf. Nicolae celor ce poarta acest nume.

Laura, la Alexandru a venit un Mos Nicolae in masina, iar altul acasa si trebuie sa mai vina unul pe la soacra mea. El a zis ca a fost ffff cuminte, de i-a adus Mosul atatea. Asa a inteles el, deoarece eu i-am spus ca numai copiilor cuminti le aduce ceva.
O zi frumoasa si cu multe cadouri va doresc.

Andreea, mami lui Alexandru (26 apr 2004)
noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

Salutare fetele!

Iar mi-a picat netul zile bune, iar s-a chinuit sotul sa-l repare.Se pare ca e si ceva cu instalarea....bin`ca acu mere.

Feteleeeeeeeeeeeeee merge Theuca lu`mamaaaaaaaa.Pe 1 decembrie si-a dat drumu bine de tot.(cadou de ziua Romaniei)
A mers mai tarziu decat Hannuca dar....nu poti nicioadata sa compari copii intre ei.

A trecut si mos Nicolae, serbarea Hannei de la club,cea de la gradi, mai avem mos Nicolae la grupa Theei si ....se apropie incet incet plecare spre casa (ro)

In rest suntem bine, eu putin racita,sper sa nu le-o dau si fetelor.

Multam pt site-urile date Laura.O sa incerc sa-mi fac vreme sa le studiez, daca nu am acu vreme cel mai tarziu in ro

Codruta bine ai revenit (nu ca as fi eu mai activa)Am reusti si eu sa vad pozele de la Petra (de la Tudor nu s-au deschis)
ai si tu niste copii super scumpi, mai ales Petra cu pozitia aia a ei de foto-model.scumpa foc!
Ce faceti de sarbatori? Ramaneti banuiesc acolo,nu?! PUsi

Vaaaaiiiiiiiiii fetele, va sciu acu si sotul tocmai se uita la stiri unde tocmai e un reportaj cu mamici ce-si omoara copii.Doamne ca te ingrozesti. Cu D-zeu poti fi atat de cruda?!
Doamne fereste si pazaste!

Andreea la multi ani de sf . Andrei cu intarziere dar ....din suflet.

Aaaaaaaaaaaa! ca tot ziceati de sf.Nicolae.Hanna mea impreuna cu sorela ei...s-au pus aseara pe curatat cizmulitze,le-am asezat in fata geamului de la terasa, i-am cantat lui mosul si i-am urat noaptea buna in speranta ca o sa fie darnic.Dimineata nu i-a trebuit nici pipi nici kk prima oprire a fost sufrageria: uimita ca nu-si mai vedea cizmulitza.Era acoperita cu o caciulita si sub ea un mos mare de cioco si un DVD cu muzica si video-clipuri pt copii.Theuca la fel o caciulita si un mosuletz precum si o carticica de agatat la carucior.Seara au venit si nasii Theei cu un sac de dulciuri si jucarii.Deci cumintele foc fetele lu mama

Cam atat de la noi (de parca am fost scurta) si....sper sa mai apar.

paaaaaaaaaaaa


E L A
DE CE NU NE MAI VORBESTI DE VOI??? CU CE TE-AM SUPARAT???? TE RUGAM SA NE IERTI SI... DE VOI SA NE MAI POVESTETI



Lavinia, mami de doua "cocoline": Hanna (16.04.2004) si Thea (22.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

Ce v-a adus mosu'?
La noi nimic numai la copii ca nu am avut timp nici sa merg la cumparaturi.
La Petra bomboane M&M(e inebunita dupa ele) si un set de oua de ciocolata Kinder cu personaje din Pooh care se agata in brad, iar la Tudor un set de plasteline cu o gramada de ustensile de modelat plastelina si un set de oua de ciocolata ca la Petra.
Tudor a inceput sa inventeze povesti, ieri a fost pe luna cu racheta in timp ce toti copiii au fost in parc. A vazut luna si stelele si a condus racheta care avea foc in spate sa poata sa mearga cu viteza mare.Wow, va dati seama ce aventura? Avea o fata serioasa cand mi-a povestit de zici ca era adevarat.
Lavi, bravo voua ce activi sunteti. Vacanta frumoasa in tara, mamam mama ce as mai merge si eu. Pentru noi e departe si scump, plus ca nu mai avem concediu.
Celelalte fete ce faceti de Craciun? Ati terminat cumparaturile?

si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaviB spune:

Sara buna! (minteni buna dimineata )

Iar m-a prins tarziu....initial ora mea normala de fugit in pat.

Nu va tin mult.Vroiam sa va spun ca am pus poze noi in albumul www.flickr.com/photos/hanna_b/sets/72157603078732328/" target="_blank">Hanneisi cateva in cel alwww.flickr.com/photos/thea_b/sets/72157603398436228/" target="_blank"> Theei

Codruta ma gandesc ca va vine greu sa veniti acasa.Stiu asta si de la niste prieteni ai nostri care tot peste ocean sunt si....vin atunci cand le permite job-ul si ....banii (am inteles ca aveti putine zile de concediu pe an).
Cand ati fost ultima oara acasa?

va las fetele .... ma duc la somnic ....sa fiu maine apta pe ziua ce ma asteapta ( maine am o zi doar a mea; am primit de la sotul meu de ziua mea o sedinta la manichiura iar acu vreo trei anisori la cosmetica....acu mi-a venit randu`sa le folosesc pe amandoua...asa ca maine....eu si cu mine...ca pe timpul cand eram la mama fata )

noapte buna si un week-end fain

paaaaaaaaaaa


Lavinia, mami de doua "cocoline": Hanna (16.04.2004) si Thea (22.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Ah, Lavi, ce poze frumoase ! Sa te rasfeti azi ! Ai fete harnice: curata ghetele, fac fursecuri....si voi, mami si tati frumosi si veseli ca intotdeauna !
Codruta, ti-am spus oare ? Am vazut si pozele voastre. Frumosi frumosi si copilasii tai !

Stiti, eu chiar nu glumesc cand spun ca aici la subiectul nostru sunt cei mai frumosi copilasi ! Era si normal cu asa mamici, nu ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela76 spune:

Buna ziua, mamici si copilasi dragi!
Raspund la apel, mai ales ca Lavi a strigat asa de tare, ca s-a auzit si prin calculatorul inchis Si pt Laura un , ca am gasit semnalele ei... Si pt Andreea, si pt Codruta, si pt Claudelu, si pt Mikyyy, si pt Corina, si pt. SUA, si pt Gabi ca a fost si ziua ei si nu i-am spus La Multi Ani ...si pt toate mamicile din grupul nostru!

Abandonasem scrisul, fiind in mare criza de timp, de somn, de energie. Ma straduiam sa-mi fac timp sa intru si sa dau un semn, dar am vazut ca lumea era deja mai ocupata decat mine.

Alexandru cel mic tot nu s-a hotarat sa nu se mai trezeasca noaptea din 2 in 3 ore, intre 2 treziri de-ale lui am eu sesiune de 'pompat' (va ziceam ca nu mai suge demult, dar vrea numai laptele meu, pus in biberon). La 7 dimineata toata casa e in picioare, tati cu serviciul, Cristina cu gradinita, Alex ca asa vrea el... Iar eu imi fac repede o cafea ca sa ii pot identifica macar, care pe unde sunt
De cateva zile am chemat-o pe o matusa de-a mea din Craiova sa vina sa ne ajute, sa fie un fel de bona interna si speram din tot sufletul sa o facem sa ramana si sa nu fuga acasa la ea. Culmea e ca timpul parca e si mai scurt, mai fac si mancare aproape zilnic - pana sa vina matusa, mai saream mesele, dar acum nu pot sa o las pe ea flamanda. Oricum, e o draguta si incearca dimineata sa stea ea cu Alex, ca poate eu mai dorm, dar Cristina vine sa imi raporteze tot ce face, tati se foieste sa se imbrace pt serviciu, eventual nu e nicio rezerva de laptic la frigider - deci vreau-nu vreau, trezirea si la lupta cu mine!

Hai ca v-am zapacit cu oboseala mea. Sa va zic si ca mor de dragul copiilor, ca se iubesc tare mult. Cristina se supara daca cineva ii cere sa i-l dea pe bebe. Toata ziua il pupa, il imbratiseaza (cam il strange de gat, de atata imbratisat), topaie in fatza lui, ca-l vede si pe el sarind calare pe un genunchi de-al meu, ii canta, ii "citeste" povesti, ii arata cum trebuie sa faca gura mare ca sa pape bine (asta-i o metoda ca sa o facem si pe ea sa manance fara multe figuri) etc. Alexandru e cu ochii numai dupa ea, cand nu-l baga in seama se uita fix dupa ea, pana ii prinde priviea si ii baga un zambet cu gura pana la urechi, deja o striga intr-un anume fel "eeia!"... De sambata i-a iesit si un dintisor, pe care cu mandrie l-a pipait toata familia, in frunte cu Cristina, il asteptam si pe al doilea, ca tare nervos e uneori si nu stie ce sa mai roada.

Aoleu, ce m-am intins!! Daca tot am deschis calculatorul, incerc sa pun niste poze, dureaza mult... ia incercati aici

Sper sa reusesc sa vad si eu azi poze cu copii frumosi.



Ela, Cristina (21.04.2004) si Alexandru (04.06.2007)
Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Wow, Ela, chiar ca ai un program....Multumim pentru pupice, ti le intoarcem inzecit !
Alex e un frumos si un razaret si un bucalat si un iubit....mama ce copilasi frumosi ai ! Ptiu ! Ptiu ! sa nu ti-i deochi ! Chiar au trecut 6 luni ? Cred ca tu le si simti mititica de tine ! Bine ca a venit matusa...fa-le si tu program: o luna mama, una soacra, una matusa.....Eu una nu m-as vedea facand fata la doi copii .
Te pup si iti doresc 4-5 ore de somn fara pauze !


Mergi la inceput