Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (78)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

azi a venit dr, ne-a dat fier si b complex. fierul hausemann-sau cum s-o scrie-l-am gasit, b complex il cautam maine dimineata. cert e ca mi-a confirmat si ea ca diagnosticul pe care l-am citat in capitolul trecut poate sa fie de la o mie de alte chestii, toate nasoale, doar in asociere cu alte rezultate proaste din analize, care la noi din fericire nu sunt. intrasem si eu pe net, si cand am vazut ce scria, am inchis frumusel si am asteptat sa vedem ce zice ea. si stiu ca nu se inseala ca a sunat-o soacra-mea pe o cunoastinta de-a ei, sef de laborator, si a intrebat-o. a zis ca nu e grav.
peste o luna vom repeta analizele, sper sa fie bune. oricum, inca o data, vin si eu sa repet ce s-a mai zis, daca voi, ca mame, aveti impresia ca ceva nu e in regula, ascultati-va instinctul, pt ca nimeni altcineva nu ii cunoaste pe copii asa cum ii stim noi. comentariul asta e, evident, ca reactie la cei care isi dadeau cu parerea ca arata bine in poze si ca sa nu o chinui cu analize. sau ce e aia, nu mananca 2 saptamani, si gata analize! pai da, nu a mancat, asta poate fi o etapa, poate fi de la dinti,poate fi astenia de toamna, etc, dar si cearcane, si maraiala, si un comportament schimbat. ca exagerez eu-si asta am auzit-o si de la un doctor. ei, uite ca ceva este, desi as fi preferat sa fiu eu aia nebuna care a stresat inutil fata.

chris + alexandra
varsta alexandra
bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Multa sanatate fulguletilor bolnaviori: Kara, Oana si Antonia!
Desiree, va doresc ca Octavian sa iasa repede din greva foamei si sa nu aiba otita!
Kikineata Nu i-am dat paine Alexiei inca.
Asiza, felicitari pentru mersul de-a busilea! Acum incepe distractia adevarata!
Flore, hai, ma, ca aratai foarte bine ieri!
Dia, foarte frumoase pozele, tare dulce strengarita Oana! M-am topit si eu de drag cand am citit cum il asteapta pe tati si cum se alinta!
Eu sunt tot pentru fara sare pana la un an. Ii dau cate un borcanel atunci cand suntem in deplasare la masa de pranz, dar asta se intampla o data la doua-trei saptamani, chiar mai rar.
Yagmur, felicitari lui Luca pentru ridicatul in picioruse!
Madaluta sa treaca cat mai repede perioada cu greturile!
Miro, Alexia a renuntat singura la suzeta pe la 4 luni si ceva.
Irinabr, nu-i dau sucuri de fructe, pentru ca nu vrea sa bea.



Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by ruxandra_sb

Trimis mai departe la:

Raluca_u, Monicabb, Fatima, Ralumat, Carla2005, Dianarus78, m_monique, Laura13, sbogdana, panaa, madaluta, danutz, saryta, ingeras26a, luly, marani.


Stau si ma intreb... da a primit-o, adic a ajuns la careva???? .. macar una, una mica, de samanta..





Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Aelita, imi pare tare rau ca ti-a fost inchis contul, dar sper din tot sufletul sa se rezolve problema si sa revii! Am vazut pozele, sunt suuuuper! E frumoasa Sofia de pica, iar cu rochita aia cu trandafirasi albi si portocalii m-a terminat! Iar tu... arati extraordinar de bine! si te imbratisam cu drag!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

DRAGI MODERATORI, O VREM PE AELITA INAPOI!!!!

Yagmur, felicitari pentru ridicarile lui Luca ...Abia astept sa va vad!!!!!!
Miro, am vazut ieri pozele vostre! ...Imi plac foarte muuuult bilele alea colorate...De unde le-ai luat?

Multumim celor care ne-au vizionat pozicile si ne-au mai si laudat pe deasupra!

Rosiile: ii pun si eu in mancarica de legume, dar decojite si fara samburi deocamdata!
Ardeii: ii pun cu tot cu coaja la fiert si ii blenduiesc cu restul legumelor!
Iaurt: zilnic
Suzeta: nu l-am dezvatat si nici nu ma grabesc s-o fac! Ziua nu prea o mai tine in guritza si nu plange dupa ea, dar cand vrea sa doarma e musai. Nu vad nimic in neregula cu asta!
Chris, ai perfecta dreptate...la fel zic si eu!
Desiree, oare ce sa aiba piticul??? Va doresc multa sanatate! Pupici...
Mancarea si sarea: eu cred cu convingere ca mancarea ARE gust si fara sare...pentru noi nu are gust, dar pentru pitici e yuummyyyyy. Noi le educam gusturile! Iar pentru un plus de aroma se pot folosi alte condimente: marar, oregano, ginger, rozmarin, pudra de usturoi, busuioc, nucsoara, menta...cam atat imi amintesc din ce-am citit...



Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by asiza

Mancarea si sarea: eu cred cu convingere ca mancarea ARE gust si fara sare...pentru noi nu are gust, dar pentru pitici e yuummyyyyy. Noi le educam gusturile! Iar pentru un plus de aroma se pot folosi alte condimente: marar, oregano, ginger, rozmarin, pudra de usturoi, busuioc, nucsoara, menta...cam atat imi amintesc din ce-am citit...






asta cred si eu...si in plus,asa cum mereu spune Dianocica...,daca tot pun "un virf"...si daca tot nu se simte acel "virf"...,de ce puii mei sa mai pun???...,doar ca sa pun???...hmmm,bun raspuns...[omulet contrariat si ofticat]



www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Miracole exista,trebuie doar sa credem in ele...
Sonia /Edy /www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monicabb spune:

quote:
Originally posted by ruxandra_sb

quote:
Originally posted by ruxandra_sb

Trimis mai departe la:

Raluca_u, Monicabb, Fatima, Ralumat, Carla2005, Dianarus78, m_monique, Laura13, sbogdana, panaa, madaluta, danutz, saryta, ingeras26a, luly, marani.


Stau si ma intreb... da a primit-o, adic a ajuns la careva???? .. macar una, una mica, de samanta..





Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!



Chiar ma gandeam ce bine e sa ai pile... Dar nu, nu am primit nici eu parola si mor de curiozitate sa vad ce e prin mailul comun si mai ales mailul aelitei. Eu iti multumesc Ruxandra oricum.

Azi am fost la controlul de 9 luni. Suntem bine. Avem fabuloasa greutate de 9 kilograme! Frate. La 6 luni avea 8.200 g, la 8 luni avea 8.300 g iar acum 9.000 g. In conditiile in care avem 4 mese pe zi din care doua diversificate. Na, sper sa nu evolueze asa si de acum inainte.

Deocamdata ne ridicam in genunchi si mergem un pic de-a busilea, mai mult taras, suficient insa sa ajunga unde vrea el.

Monica, mama lui Dragos (6 decembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

O vrem pe AELITA inapoi!


Denis felicitari plimbaretule.
.. si zi-i mamei tale ca e cam greu de multumit. Ba de ce nu mergi in 4labe, ba ca de te duci la cabluri, ba ca... pai asa unde-ajungem?


Dia, imi pare rau. Nu te grabi sa treci pe formula normala; de obicei laptele HN e ultimul la care se renunta la/respectiv dupa regim. Mama de mare e Oana, pare asa de peste 1 an. Vazut pupacioasa mica..

Acs, neee, nema colegi. Pe noi nu ne muta. Pare rau, stiu ca prichindeilor nu le plac schimbari din-astea. Uau, 3 cezariene! Si ai ajuns si cu Victoras pana-n sapt 38. Esti tare. Mie mi-a spus ca un eventual bb3 s-ar naste si mai devreme de 37 sapt..


Kikineata noi avem norocul ca ne ajuta mama f mult. Aseara cu copiii a stat barbatul. I-a plimbat in parc, apoi a imbaiat, hranit si culcat conul. La Matei e si mai simplu..

Ohooo, acu si Luca ii ridicat la verticala. Bravo!


Donia, tu ce zici? Nu, numa happy-end, adica nu pt personajul principal. Da era de asteptat; adica eu m-am asteptat la asta.. doar era bolnav.

Laura, stai linistita. Oana oricum e deschizatoare de drumuri. Si da, baietii is bine mai inceti. Cu toate ca exceptii avem si printre noi.

Dandusa eu m-am conformat: mi-am pregatit , suflecat manecile sa si ia-te de unde nu mai esti.. dupa numa un mesaj...[icon cu omulet dezorientat, usor dezamagit, dar care asteapta sa scoata maine parleala]



Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by Monicabb
Chiar ma gandeam ce bine e sa ai pile... Dar nu, nu am primit nici eu parola si mor de curiozitate sa vad ce e prin mailul comun si mai ales mailul aelitei. Eu iti multumesc Ruxandra oricum.

Azi am fost la controlul de 9 luni. Suntem bine. Avem fabuloasa greutate de 9 kilograme! Frate. La 6 luni avea 8.200 g, la 8 luni avea 8.300 g iar acum 9.000 g. In conditiile in care avem 4 mese pe zi din care doua diversificate. Na, sper sa nu evolueze asa si de acum inainte.

Deocamdata ne ridicam in genunchi si mergem un pic de-a busilea, mai mult taras, suficient insa sa ajunga unde vrea el.



Vai de mine!!!
acu ma duc sa le mai trimit o data.

Dragos are 9 kile!!
si a luat 700 g intr-o luna??? Sigur nu era cantarul stricat..??


Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

maine si poimane lipsesc gratios.
aduc motivare duminica..

multumim pentru urari, uram si noi tuturor bebeilor sa aiba parte de o viata ca-n povesti.

daca se poate, daca e voie, daca e cineva pe fir...as dori si eu parola.multumesc.

-nu pun sare in mancare
-nu bem din cana absolut deloc, bibe sa traiasca
-ii pun si rosii si ardei in mancare
-iaurt/branza nu. din motive de alergie.

Sanatate oanei si karei, fetele bolnavioare....ocatavian parca mai e suspect de una alta..lasa, ii vine lui foamea, o sa roada tot ce ii dai..

teutz beoaca doarme in sac de mica, mica, mica rau..si nu pare sa ii displaca. e trapezoidal asa ca da din picioare cat vrea..o imbrac in pijamale cu labutele goale...pijamaua mai groasa, sacul vatuit, dar nu atat de gros incat sa o impiedice sa sa invarta..

donia la multe lunisoare si pentru cristinel. sa ne fie de bine.
9 sunt mai, 9..


www.sonia.as.ro/" target="_blank">Pentru Sonia

Mergi la inceput