Strumfi de iulie-august 2007 (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by witchy_witch

In primul rand permiteti-mi sa ma plang ca desi ma milogesc pe aici dupa raspunsuri nu am primit decat unul singur la intrebarea cu un medic de familie pentru prietena mea ...



Mamica de Alexandru - 22 august 2007
www.flickr.com/gp/12458921@N03/N5vm6A" target="_blank">Poze cu Alexutzu




Iar cu "trasul" asta de urechi stupid? Aici se raspunde din placere, nu din obligatie, cred eu....

Nu va mai dau nici o cafea ca sunteti neserioase

Simo de Matei Hisham

Asa mi l-a daruit Dumnezeu mie pe Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

deci ?
nimic? deloc?

karligutza cea mai fericita mamica
si
www.flickr.com/photos/12885744@N04/sets/" target="_blank">Adela Patricia cea mai frumoasa fetita!

si pe deasupra si cu 'acte'-n regula din 13 iulie 2007, ora 19.00, Apgar 10, 3270g, 51 cm...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by Simo78
Aici se raspunde din placere, nu din obligatie, cred eu....

Simo de Matei Hisham
Asa mi l-a daruit Dumnezeu mie pe Matei


just!!!!
asa cred si eu...

karligutza cea mai fericita mamica
si
www.flickr.com/photos/12885744@N04/sets/" target="_blank">Adela Patricia cea mai frumoasa fetita!

si pe deasupra si cu 'acte'-n regula din 13 iulie 2007, ora 19.00, Apgar 10, 3270g, 51 cm...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

'neatza!

hai sa va propun ceva....
in fiecare dimineatza fata care da cafeaua,sau oricine altcineva(simo ar inebuni in fiecare dimineatza,ca doar ea ne da cea mai buna cafea) sa propuna un subiect de discutie...de la pampers(desi mie mi s-a cam luat de ei)pana la ultimele mondenitati....orice numai sa nu ne mai invartim in jurul acelorasi subiecte.nu ca nu le-am discuta si pe ele,sau ca nu ar fi importante,dar asa sa mai divagam putin...deci pe ziua de azi ar fi doua propuneri
1 de la lary japoneza noastra dragutza :pro si contra suzeta????(eu sunt contra dar asa o iubeste fie-mea,asta e iresponsabilitatea mea)
2 cum s-a terminat frate gray's anatomy ca am vazut penultimul episod si ultimele 10 minute din ultimul...mai adica cand a murit dany si si-o trageau porumbeii nostri...dar cum au ajuns acolo?

alina si bulina Elisa (20 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Salutare!
Si eu speram sa gasesc o cafea pe aici.
Mai rarut si eu pe aici caci sunt in focuri cu examenele. Azi sper sa scap.
Sunt nopti cand Andra are chef de povesti si atunci sa ma vedeti ce mai invat ... . eu am noroc ca acum o trimit la plimbare cu bona si mai am 2 ore libere.
Alex nu mai vrea la bunici. Ii e tare dor de noi si e stresat ca poate o iubim mai mult pe Andra.
Andra a scapat de ghips, vineri mergem sa ne ia masuri pt orteze. La o luna are 4300gr, eu cred ca e bine.

Eu i-am luat suzeta sa se poata descurca bona (nu sunt fan suzi) cu fata cat sunt eu la examene, dar Andra nu o accepta asa ca ieri am cumparat si biberoane si pompa si m-am muls.

quote:
Originally posted by witchy_witch
In primul rand permiteti-mi sa ma plang ca desi ma milogesc pe aici dupa raspunsuri nu am primit decat unul singur la intrebarea cu un medic de familie pentru prietena mea ...


Credeam ca s-a rezolvat. Poti sa mergi la orice dr gine pt concediu. De obicei se face internare, apoi primesti 14 zile concediu. dr de familie nu poate sa ii dea mai mult de 14 zile pt toata sarcina.
Bafta multa prietenei si sarcina usoara.

Am citit putin, dar sper ca de maine sa recuperez.
Pupici la toata lumea.

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

nico bafta multa in continuare!

alina si bulina Elisa (20 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

ALINA-io\s contra lui tanti Suzi,dar aku de nu o folosesc se lipeste Keita de tzitzi si nu o mai lasa.In timpul zilei tre sa stau cu el in bratze si cu tzitzi in guritza.Asa ca am vazut ca o molfaie cu placere si i-o dau cand vrea sa doarma.Asa am la pranz 3 ore libere,vorba vine,de fakut mancare si smotruit.

Alte pareri despre Suzi ?

Dupa ce adoarme Keita scuipa suzeta,asa ca sta cu ea in gurita vro juma de ora la pranz.

Va pupilim.

Samurai-lady Keita 29.07.2007 si Kenta 23.12.2002

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash KENTA

POZE BB KEITA 29.07.2007




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

neatzaa

Nici eu nu sunt pro suzeta dar recunosc ca am mai folosito din cand in cand de exemplu in masina cand il apuca plansul isteric si al meu mai ramane si fara aer uneori.Iar aici nu ai voie sa il scoti din ou si daca il scoti si te vede clar te pashte o amenda usturatoare.Asa ca in situatiile astea prefer sa folosesc suzeta, asta daca o accepta.

weeeeee astazi facem 2 luniteeee

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

povestea lui Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samadhi spune:

Hallo Fetelor!

Jeni: imi pare rau ca esti stressata cu toate sper sa treci cu bine peste situatiile astea... uite de la mine

Cristina: Merci si voua la fel

SAMURAI-LADY: la mine e asa cu suzeta: i-o dau cand si cand pe baza sa se linisteasca dar stau mereu langa ea in acest timp si de ce... Pepita mea, nu stiu de ce dar se scarbeste de suzeta, o vrea dar nu stiu de ce am senzatia ca s-ar ineca cu ea, desi nu e mare, dar o suge un timp si apoi o scuipa dar face ca si cum nu mai primeste aer si s-ar inneca, atunci o bat putin la spate ca sa isi revina, imi e tare frica sa o las cu suzeta asta in gura, nu inteleg de ce o vrea din moment ce face fete acre si o scuipa.... eu nu i-as mai da-o ca nu sunt adepta ei, dar oricum nu i-as putea da-o sub nici o forma peste noapte... trebuie sa o controlez sa nu se innece cumva cu ea.

In rest, si-a facut un fel de ritual, seara sa nu doarma, eu aseara picam de somn la ora 20 si ea nu vroia sub nici o forma sa doarma, cu toate ca era mancata si schimbata ochii ii erau mari... si asa am pus-o langa mine poate poate doarme... trebuia sa mananc si eu ceva...
asa ca am asteptat, am incercat si cu suzeta poate se calmeaza si inchide ochii, cand credeam ca a adormit hop ochii ii deschide... asa a durat o ora... cu fataieli scuipat de suzeta, fete acre... iar suzeta iar inchis ochi iar deschis.... si cand m-am dus la bucatarie pentru un moment ce credeti fata mea dormea dusa..... asa ca am pus-o in patul ei si m-am culcat, picam de somn nici mancare nu mi-a mai trebuit.Am mai avut o trezire la 2 noaptea si apoi la 6, dupa care am dormit o ora dar sincer nu stiam daca sa ma mai scol sa o duc pe maxima la gradinita sau nu.Pana la urma am dus-o, al meu e frant, a lucrat 2 nopti la rand asa ca nu puteam sa apelez la el, ca e mai zoombie decat mine...
Asa ca mai putin ii dau micutei de mancare si iesim afara... in sfarsit e soare si la noi....

Va pup.

Mami de Maxima Andreea 13.08.2002 si Merwana Tahira 17.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Neata si bine v-am regasit!

Incep mesajul prin a ne ura La multi ani! pt cele 2 luni atat noua cat si lui Alex de Mamii, Miruna de Siminoc, Matei de BBpuck, Mihnea de estecri, Alessia de Claucia si nu in ultimul rand Adelei de Karligutza! Fetelor ne urez sa ne traiasca copiii, la cat mai multe lunishoare, sa fie sanatosi si sa le dea DD numai lucruri bune!

Anto, vizionat poze cu Sonia si cu Victo. Niste scumpi! Victor iti seamana leit, insa la Sonia ai cam absentat, insa amandoi sunt niste copii reusiti. Sa-ti traiasca!

Samadhi, foarte frumoasa poezia! Sa-ti traiasca minunile! Vazut poze si sunt minunate!

Karli, a meritat sa asteptam atat sa o vedem pe Adeluta. Este o minune de fetita! Uneori, in unele poze, mi s-a parut ca seamana putin cu Mara mea. Felicitari pt dimensiuni! Si noi am crescut foarte bine cu lapte de mami dar nu am ajuns la 6 kg. Mai mult ca sigur ca si aerul curat de la tine o ajuta pe Adeluta sa creasca asa bine si sa se faca asa de frumoasa!

Nma, spor la examene! Pupici multi Andrei!



Andra si Mara Teodora(13.07.2007)
"Cere si ti se va da!"
www.flickr.com/photos/9662615@N06/" target="_blank">Mara Teodora
Povestea Marei

Mergi la inceput