Unde pot comanda un tort bun?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Edessa spune:

Alice este intre Piata Iancului si Piata Muncii( ca statii de metrou). Pe jos, e pe stanga mergand dinspre Iancului spre P.Muncii, mai aproape de P. Muncii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Edessa, multumesc pentru lamurire.

www.wrongspelling.com/album/" target="_blank">Pozele mele * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Cele mai bune prajituri sunt la Agapiytos- au mai multe cofetarii la Unirii (Coposu ) , pe Dorobantilor -chiar langa blocul Perla etc .
Sunt speciale , nu seamana cu nici o alta prajitura din Bucuresti
Iar pentru un raport calitate pret , si un gust de prajituri de casa incearca la Pestisori - e in Berceni la Nitu Vasile
Nu te sfatuiesc sa iei tortul de la Tosca - cofetaria de vis-a -vis de Mc Donalds , sunt cam fade si cu gustul specific de prajituri din plic .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Ligeea, pina la urma am fost la cofetaria "Pestisori", din motive de comoditate (e aproape de mine). Daca nu-mi spuneai unde e, habar n-aveam ca exista, pentru ca e bagata pe o straduta.
Stiu ca sint o multime de cofetarii care mai de care mai bune dar n-am nici un chef sa strabat tot orasul dupa un tort.
Am comandat un tort de ciocolata, sper sa fie bun. Poate reusesc sa pun si o poza cu el saptamina viitoare, daca intereseaza pe cineva si daca nu inchid moderatorii subiectul pina atunci.
Inca o data, mii de multumiri tuturor celor care au raspuns la intrebarea mea.


www.wrongspelling.com/album/" target="_blank">Pozele mele * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

La Alice comand intotdeauna si nu m-au dezamagit nici la calitate nici la pret.au si site unde le vezi;
cofetaria este pe Mihai Bravu,intre Sos.Iancului si Vatra Luminoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

si eu sunt fan cofe Alice. la botezul fetitei mele de acolo am comandat tortul si a fost minunat, atat ca aspect cat si ca gust.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Am fost mult timp fan cofetaria Pestisori, dar acum parca nu mai e ca atunci cand s-a deschis. Cand erau la sediul vechi aveau produsele mai bune.
Acum iau torturi si prajituri de la cofetaria Denise, nu stiu sa va zic adresa exacta, dar este intre Sos. Oltenitzei si str. Martisor. Intrati intre blocuri de pe Oltenitei cam pe unde este scoala de politie, dar nu pe partea cu scoala de politie ci pe partea opusa. Este pe una din stradute, o cladire mare, caramizie. Folosesc numai frisca naturala si miroase cand intri de mori, ca la mama acasa in ajun de Craciun. Prajiturile sunt mari si gustoase. Le-am incercat cam pe toate si nu pot sa zic ca e vreuna care sa nu imi fi placut. Un singur repros am la adresa acestei cofetarii: fac cataif cam rar. Si mare pacat, ca fac un cataif asaa bun.

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Au si site..casa denise parca.

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Azi am luat tortul de la cofetaria "Pestisori", a fost bun dar nu extraordinar (cea mai buna felie de tort de ciocolata am mincat-o in Singapore si a fost absolut divin, in viata mea n-am mincat un tort asa de bun) si ceea ce era mai important, a placut la toata lumea.
Voi pune poze saptamina viitoare.

www.wrongspelling.com/album/" target="_blank">Pozele mele * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Iata pozele cu tortul dupa cum am promis: www.wrongspelling.com/album/index.php?id=286" target="_blank">AICI. A cintarit 1 kg si cam 100g.


www.wrongspelling.com/album/" target="_blank">Pozele mele * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

Mergi la inceput