Unde pot comanda un tort bun?

Unde pot comanda un tort bun? | Autor: Delidana

Link direct la acest mesaj

Ma intereseaza pentru weekendul acesta, e ziua mamei mele si ma gindeam sa-i fac o supriza cu un tort. Sa nu-mi dati retete ca nu ma bag , as vrea doar sa stiu daca cineva a dat comanda de un tort bun (in Bucuresti) sa-mi dea si mie adresa cofetariei.
Eu am vazut doar la Sheriffs pina acum...
Astept pareri.


www.wrongspelling.com/album/" target="_blank">Pozele mele * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

La Irisa pe 1 mai. Sau la Tip Top, sunt mai multe prin Bucuresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Sau la Cofetariile Ana. Tortul de visine cu martipan deasupra ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edessa spune:

Mai e un laborator cu vanzare pe Mihai Bravu, inainte de intersectia cu Vatra Luminoasa. Am lapsus cum se numeste dar mi se pare una dintre cele mai bune unitati din domeniu... Asa tort ca acolo ...chiar ca nu-l poti uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Eu de regula cumpar torturile de la piticot, sunt proaspete si delicioase , aici este site-ul lor: http://www.piticot.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

quote:
Originally posted by Edessa

Mai e un laborator cu vanzare pe Mihai Bravu, inainte de intersectia cu Vatra Luminoasa. Am lapsus cum se numeste dar mi se pare una dintre cele mai bune unitati din domeniu... Asa tort ca acolo ...chiar ca nu-l poti uita niciodata!



Cred ca despre cofetaria ALICE este vorba si eu tot acolo comand torturi; ar mai fi TOSCA!

Anto
"Stau pe DC si asta imi ocupa tot timpul!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Iti recomand tortul cu visine de la Tip Top e preferatul meu.

Dana 26+ Luca-Rares

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

quote:
Originally posted by Dory232002

Eu de regula cumpar torturile de la piticot, sunt proaspete si delicioase , aici este site-ul lor: http://www.piticot.ro/

Dory & Alexa



Pe site nu am gasit date de contact. Ma ajuti te rog?

Lilia si Amelia(26.09.2004)

Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliv75 spune:

Cele mai bune torturi mi s-au parut cele de la cofetaria Nefeli de pe Titulescu. Delicioase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Si pe D-na ghica e o cofetarie cu laborator care face si praji si torturi super bune. Intre intersectia cu colentina si tei pe partea stanga.

Andreea, mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Dragelor, va multumesc mult pentru ajutor si va daruiesc cite o la fiecare.
M-am hotarit sa merg miine la cofetaria Tosca (zona Dristor) pentru ca e in zona unde stau ai mei si ma gindeam sa "ridic" tortul in drum spre ei. In plus, am citit numai lucuri bune despre ea, facind "sapaturi" pe net.
Am auzit si de cofetaria Alice ca ar fi nemaipomenita insa nu prea am idee unde e...daca ar fi in zona metroului Dristor sau Mihai Bravu ar fi super. Poate ma lamureste careva cu detalii.

www.wrongspelling.com/album/" target="_blank">Pozele mele * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

Mergi la inceput