Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (77)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

La multi ani!!!!!!!!!!!!DANUTZ,sa fii sanatoasa,sa te bucuri de copilul tau si sper sa fie bine cumnata ta,tinem pumnii.
TEMA ZILEI
mancarea inca o blenduiesc de consistenta borcanelelelor,cam asa.biscuiti cand ii dau in mana imi cam sta si mie inima sa nu se inece,dar vad k e bine.


georgiana mami de Elisa(15.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

ne-a murit aseara iepuroiul, de batranete.....
azi trebuie sa il inmormantam, saracul...

chris + alexandra
varsta alexandra
bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

quote:
Originally posted by ruxandra_sb

Ingeras, ne pare bine ca mai auzim despre voi si ca Mayei ii merge asa bine.

Matei are pb cu strabism&co. Si noi tot la Oftapro mergem, dar am ajuns acolo, respectiv am inceput tratamentul, cand avea 3 ani. Asa revenind la bb, am intrebat medicul oftalmolog cand sa venim si cu Grigore la control, mai ales ca aceste pb sunt mostenire de familie, respectiv si verisoara lor are.. blabla. Ne-a zis asa => daca nu observam nimic sa venim oricum la control dupa ce face 1 an. Dar daca remarcam ceva sa venim mai devreme.



Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!



Multumesc pentru raspuns, esti o dragutza! Imi pare tare rau ca are pb Matei, dar spune-mi, ati rezolvat ceva?
Pup iu mult.

Pupicei, Ingeras de Maya Maria (16.12.2006)
slideshow Maya
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">site fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaCat spune:

quote:
Originally posted by acs


Acum va spun oful meu, pentru cine are rabdare sa citeasca:
Fetelor, asa m-am suparat ieri :(. Am fost la farmacie sa cumpar o crema pentru funduletul lui Victorila, caci supa diareea asta are poponetul facut praf :(. Si, bazandu-ma pe farmacist, am ajuns sa dau o caruta de bani (aprox. 85 RON) pe o crema (Elidel). Am citit aseara instructiunile si mi s-a parut cam ciudat ce scria pe acolo. In fine... am zis c-o sti farmacistul ce spune, mai ales ca, la plecare, mi-a spus ceva de genul: "O sa veniti sa ne multumiti!". Si dupa baita, l-am uns pe Victorila respectand instructiunile de pe prospect. Toate bune si frumoase pana pe la ora 11 cand l-am mutat pe bursuc la el in pat. Si a inceput sa planga si sa ridice de fundulet in sus de nu stiam ce are. Vreo ora a tot plans pana m-am prins eu (cap sec) ca nu e ceva in regula la poponetul lui si m-am dus frumusel si l-am spalat si l-am uns cu clasica crema cu oxid de zinc. A adormit puiu in suspine :(.
Acum nici nu stiu ce sa mai fac: am dat o gramada de bani pe o crema buna de aruncat la gunoi. Adevaru' e ca scria pe instructiuni ca s-ar putea, la inceputul tratamentului, sa dea usturimi si arsuri, dar ii cerusem special farmacistului ceva care sa-i calmeze durerea. Asa ca sa te mai increzi in oameni! :(
Noroc ca e grasunu' un pic mai bine, in sensul ca azi noapte nu a avut niciun scaun, iar febra nu mai face de aproape 2 zile. Inca pastram regimul.



Manuela, Stefan si cele 3 minuni




Si Nico tot asa a fost la fundulet de oparita nu putea sa stea in fundulet de oparita ce era.Eu i-am facut asa:
In cursuul zilei o spalam de fiecare data cand facea kk si ii dadeam de cel putin 2 ori pe zi cu Nidoflor iti recomand din tot sufletul sa faci asa da rezultate.Numai noaptea foloseam servetelele umede.
Incearca si tu plus ca nu urla de usturime dupa ce il dai.
Multa sanatate

Nicole Oana Cat
http://new.photos.yahoo.com/oanac1980/album/

Votati pentru Nicole

http://vedeta.himalayaherbals.ro/index.php?page=galerie&pagina=4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

danutz
donia77cm, 11,600kg
chris imi pare foarte rau.

diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Multumesc Ruxandra_sb si OanaCat!

Daca nu v-am intrebat mai inainte :(. Nu o sa-i mai dau cu Elidel. Habar n-aveam de acest medicament si m-am increzut in farmacist :(. Ba mi-a zis ca pot sa-mi dau si eu cu el pe fata. Of! Sunt necajita in primul rand pentru Victor si apoi pentru ca am dat atatia bani pe crema asta cand puteam sa le iau ceva frumos copiilor :(.

Ruxandra, il lasa mama in funduletul gol in timpul zilei, cand stau in casa.


Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

DANUTZ, sa fii santoasa, fericita si iubita!!!
( sper ca cumnata ta sa fie ok, sa ne tii la curent )

azi se implinesc 6 ani de la atentate...

ACS, imi pare rau pt crema, acu bine ca puiul e ok, bine ca ai aflat sa nu o mai folosesti, nu te mai gandi la bani ca faptul e consumat.

Si eu mi-s trista...ieri m-am dus cu fata la mama, stateam afara pe banca, o pisica printre picioarele noastre se gudura, a iesit frate-miu din bloc cu pitbul-ul lui...nu pot sa va zic ce s-a intamplat...cat am urlat, bine ca bubamara nu a vazut nik..nici acum nu-mi pot reveni...sunt o nemernica si e numai vina mea, acu sa vad daca a supravietuit peste noapte c-o cauta frate-miu s-o opereze...

Dupa o noapte crunta, vecina mea de 3 x mamica ma vesteste la 7 dimineata: daca pot sa ma mai duc la copiii ei ca tatal ei a facut un atac cerebral si e cazut jos in casa ( sotul ei inca nu s-a intors din Italia ). Am trezit pisica, m-am dus la copii si am stat pana la 11.00. Faza naspa e ca era musai sa ma duc la facultate azi dimineata ( apropos, tot cu copchilul ma tarai peste tot in brate )... Si ca sa fac haz de necaz, daca vrea careva sa stau cu copilul, sa ma anunte ca pot sa ma deplasez oriunde in tara, va las nr meu de tel ( oricand intre 1.a.m. si 7.a.m cand sunt treaza ).

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

OANACAT, dc nu o mai pot vota pe Nico? ziceai ca la fiecare 24 ore de pe acelasi pc se poate. N-am active stelutele.

cum se mai simte azi Nico?

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Am venit de la mare..a fost super, cand am timp pun poze. Vremea a fost cam aiurea dar macar nu a plouat si ne-am putut plimba linistiti!
Alexuta de o saptamana merge in picioare, timid dar merge!
Pup!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006
Poze - 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

TEMA ZILEI: mancarea o pasez cu furculita, legume fierte taiate feliute cam cat degetul de groase, lungi mari etc astea i le dau sa le manance asa, plus banana o mananca intreaga: o decojesc si ii dau cam jumatate de banana odata...mananca fara sa piarda o faramitura! Biscuite mananca singura dar din aia mai moi si cam atat!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006
Poze - 9 luni

Mergi la inceput