Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (77)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marani spune:

CHRIS, imi pare tare rau....acu 3 ani mi-am "pierdut" si eu hamsteritza, ii facu al meu barbat masaj cardiac dar nu supravietui mult timp...cat am plans....e ingropata aproape de noi....acu vreau altul, probabil de ziua mea mi-l cumpar ca sa-i inchid gura barbatului ( el nu mai vrea ca nu mai am de unde lua rumegush ).

CARLA, bine ati revenit! felicitari pt mers! asteptam poze, numai pe picassa sa nu fie ca nu le pot vedea..

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Neatza!
Tema zilei: mancarea o blenduim, dar pe langa ii mai dam si bucatele de marimea orezului, de painica, biscuite, fruct, etc. Ii mai dau in mana si colt mare de paine cu care slava Domnului nu se mai ineaca. Ah! si musca foarte bine cu gingiile! m-am speriat cand am vazut ditamai bucata de paine smulsa!!!

In rest suntem mai bine, ne-am luat crema pt gingii si se pare ca da rezultate(se numeste Bexident si miroase a mure, fara zahar fara coloranti).

Sambata am fost foarte ocupati, seara am avut nunta, si Dani s-a comportat exemplar.Intotdeauna cand e lume multa el e tacut si acaparat de priveliste. Sambata dimineata am fost la o www.flickr.com/photos/dbunny/sets/72157601932543145/" target="_blank">Petrecere a unui copilas de 2 ani. A fost super, chit ca n-am stat decat o ora(aveam ora prinsa la coafura). Erau vreo 25 de copii intre 1 si 6 ani. Totul era decorat ca o jungla. Mancarica erau fructe tropicale si jocurile organizate implicau cate-o banana ascunsa, cate-un ananas. Totii copiii erau pictati pe fata(inclusiv Dani).Fetelor...luati notite, ca la prima aniversare nu, dar la a doua a treia..petrecerea va fii organizata pt copii, nicidecum pt mame sau cumnati care vin la o tigara.Nix! principalii-s copiii sa petreaca bine si sa pape chestii sanatoase.

La noi au inceput ploile. sper sa tina, ca deja ne-am saturat de atata caldura si transpiratii.
Pupacim

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sbogdana spune:

mamici si fulguleti

Nu mai apuc sa scriu si cu cititul sunt in urma, acum scriu pe furis, cat doarme 'sefa', ca altfel e teroare si urlete, nu ma lasa deloc la calculator ca vrea ea sa stea.

Noi suntem bine, ne ridicam de tot ce apucam, mai ales acolo unde calculatorul si televizorul, are o mare pasiune pentru monitoare. Ne trezim cel tarziu la 8 dimineata si seara numai dupa 23 ne culcam, nu stiu cum sa fac sa-i aduc adormitul mai devreme, binenteles cu cateva treziri pe noapte pentru care are nevoie de tzitzi. Ziua dormim vreo 3 ore in 1-2 reprize.

Sanatate multa celor bolnaviori

la toti fulguletii si mamicile lor



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

iaca am mai aparut si noi...

si dandusa a disparut?

octavian e de o energieeee! doarme putin in ultima perioada ii iese al doilea dinte si maraie....

papam bine,am inceput de ieri sa ii pun un praf de sare in mancarea de pranz si mananca mult mai bine! nu ca ar fi slabutz!

donia, ruxandra

aseara i-am facut branzica din lapte de vaca dupa ce i-am ales smantana si azi-noapte a vomat vreo 2 ore! mama denaturata! ne intoarcem la clasica branzica calcica!

in rest..somnul si-l face agatzat de tz.in pat cu noi..nu mai doarme deloc in patul lui...urla si se trezeste dupa juma de ora dupa ce l-am pus in patuz adormit! asta e..vedem noi ce facem pana la sfarsit
ma bate gandul sa il intzarc incet-incet sa il trec pe lapte praf ca asa nu se mai poate! este realmente indragostit de tz! suzeta!

danutz, la multi ani sa sa fii sanatoasa!





asiza, ma bucur ca e mai bine cu denis!


Alina,mami de Mihnea-Octavian

varsta Octavian;


www.sonia.as.ro/" target="_blank">Sosonica, ne rugam pentru tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sbogdana spune:

- tema zilei - noi nu mai mancam mancarea foarte pasata, bucatele sunt de aproximativ marimea unui bob de mazare, unele mai mici, altele un pic mai mari, dar e tare fericita cand plescaie o bucatica mai mare prin gura., ii mai dau sa muste si singura din piersica, banana, manca orez boabe cateodata amestecat cu legume pasate cu furculita, sau cu iaurt, si ii place foarte mult mamaliga cu iaurt, iar saptamana trecuta am introdus galbenusul de ou pentru prima data si i l-am dat cu mamaliga cu iaurt(mamaliga destul de inchegata, nu moale).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

papam blenduit, dar ii pun in tavitza scaunului de masa bucatele de paine sau de mamaliga pe care le ia si le mananca intre 2 linguritze..papa singur biscuiti nestle, rupe chiar bucati mari dar nu le inghite pana nu le moaie

daca i se pare prea mare bucata o scuipa tacticos...stie el singur deja ce poate inghiti si ce nu!




Alina,mami de Mihnea-Octavian

varsta Octavian;


www.sonia.as.ro/" target="_blank">Sosonica, ne rugam pentru tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

danutz si d-zeu sa-ti indeplineasca toate dorintele..
Sa de-a d-zeus sa o gasiti pe cumnata voastra...desi e destul de greu...daca era bine cred k dadea ea un telefon acasa...sau poate varianta cu amantul sa fie cea mai plauzibila..cine stie..? macar de ar fi asa....

tema zilei
avem 2 dinti si inca blenduim mancarea, dar nu o mai facem chiar pasta...Nu stiu ce dimensiune au bucatelele dar fiind moi vad k se descurca
din banana si din biscuite ii dau sa muste singur, dar sunt atenta sa nu rupa mult
azi ii tot dadeam biscuite el baga in gura, iar ii dadeam el mesteca..dar cand imi dau eu seama...el facea k harciogul..nu inghitea nimic, ci aduna in falci...un biscuite intreg aproape neinghitit...sa innebunesc pe loc. bineinteles k i-am bagat degetul in gura si i-am scos totul...
si pt k ceva tot trebuia sa ni se intample azi k prea fusee cuminte...s-a inamplat...Eu vorbeam la telefon si el a sters-o in bucatarie...bineinteles k am incheiat convorbirea cat am putut de repede...dar cand ma duc..el cu o pietricica in mana si cu alta in gura...M-am panicat de nu stiam ce sa fac...i-am bagat degetul prin gura, dar n-am reusit sa o scot..a inghitit-o..L-am luat l-am batut pe spate, l-am intors cu capul in jos, dar nimic...nu s-a inecat deloc..dar eu tremuram toata..Sper totusi sa nu fi fost mare si sa ajunga in stomac sa o elimine la kk.Imediat i-am dat sa manace sa vad dc poate inghiti...si a mancat normal...Off ce mama pot fi si eu...
cred k va intrebati ce cauta pietrele la mine in bucatarie...si eu m-am intrebat...Am tot auzit bocaneli la vecinii de de-asupra...da nu m-am gandit k ma va afecta mai mult decat fonic...dar ei darama debaraua care este exact deasuprea hotei noastre..si de la soc mi-au cazut bucatele din tavan adica din jurul gaurii pe unde iese aerisirea de la hota.....

Madalina +Darius Cristian ( 14.12.2006 )

concediu 2007
Darius - luna a 8-a

SITE FULGULETI,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

daca v-a fost dor de piticul Octavian


Alina,mami de Mihnea-Octavian

varsta Octavian;


www.sonia.as.ro/" target="_blank">Sosonica, ne rugam pentru tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Ma trezesc,o gasesc pe Sofia cu tati in sufragerie.Ea rade la mine,eu ma duc la baie,deja nu mai plange cand ma vedea ca plec,se ia imediat dupa mine,si vine la baie sa se uite la mine.in 4 labe,normal! nu credeti ca in picere.

mor de ras cand ,daca e intuneric in camera,cand se trezeste,nu mai nimereste sa vina in picioare la latura asta dinspre usa,se duce la cea de la zid,si sta acolo ca prostuta la zid,si cand vede ca venim din directie opusa,se da jos si alearga disperata in 4 labe,spre latura cealalta.
caci ea se ridica numai pe laturile mici ale patutului,care sunt si mai inalte decat lapteralele.

acum e in genunchi,ridicata jumate ,sprijinita pe canapea.
si a gasit o gaura in canapea,una mica facuta de o tigara de vreun musafir,si scoate de acolo din burete.

mami,deci sa schimbam dracu ' canapeaua jegoasa!

beau si eu cafeaua ,ca m-am trezit la 12 !! de o luna si ceva se trezeste numai tati cu ea la 8 .o mai culca o ora intre timp.

i-am zis sa nu ma mai lase sa dorm atat,ca ma invat prost.
luna asta m-am odihnit mult mult !


www.helpsonia.com/" target="_blank">Povestea Soniei

Ajutati-o pe Sonia




S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

ingerasa-bine ai revenit! imi pare rau ca aveti problemuta cu ochisorul,numa pricep dar sper sa se corecteze singur,daca nu,oricum nu e ceva grav,in ziua de azi se corecteaza usor .
dolores-aseara ma gandeam la tine,si azi vad ca ai revenit ! vino mai des si mai povesteste-ne una alta..
ruxandra foarte bine ca mai scrii din cand in cand despre obsesia cu mancarea! sunt de acord cu ce scrie acolo!
acs,mititelulde el,il durea rau daca se ridica de fundulet! of,cum nbe arata ei tot si nu stiu sa spuna!
uita-te bine pe instructiuni,poate o sa o folosesti cu alta ocazie pt voi,ceva face crema aia,dar nu e pt funduletul copilului,clar.
scrie ca e pt asa ceva?
chris saracutul iepurila!
dbunny
-misto pozele alea in "jungla".






tema zilei: ii fac piure,mancarica ei.apoi,fructele,ii iau cu lingurita direct din fruct,cand e moale,si e ca marmelada.vrea sa muste,o mai las sa isi bage aia doi dinti ai ei,dar mi-e frica,pt ca musca bucatele,si le molfaie mult,nu inghite pana nu simte ca e mestecat,dar tot mi-e frica.
biscuite,i-am dat dar musca bucati mari din e,bai frate,CU AIA DOI DINTI!,si mi-e frica..nu stiu ce sa fac...vad ca desiree are incredere in instinctul lui.madaluta asa am prins-o sieu pe Sofia,strangea in falca dreapta mancarea inca nemestecata.nu se repede sa o inghita asa,dar nici nu se lasa ,deschidea gura sa apuce!
bine ca nu s-a inecat cu pietricica,si eu inlemneam! am prins-o azi la o vaza cu pietricele ,deja bagase mana,si eu care ziceam ca am eliminat tot.mai era asta!am luat-o deja.


o gasesc la aparatul meu de epilat si ii zic CE CAUTI TU ACOLO??? ia mana de pe el si se uita la mine !!




cazul Madeleine: cica 5 saptamani dupa disparitialui Madeleine,parintii au inchiriat o masina,desi nu aveau nevoie pt ca se deplasau cu una a politiei sau a ambasadei.
si in portbagaj,politia, a gasit resturi,si dupa analizele de AND,90% apartin fetitei acele resturi.
e posibil ca un matrimoniu,prieteni de fam sa fie complici.

Si vor mai cauta centrimetru cu centimetru intr-o biserica,unde preotul le-a lasat cheile sa se roage de cate ori au chef.


www.helpsonia.com/" target="_blank">Povestea Soniei

Ajutati-o pe Sonia




S.

Mergi la inceput