Comori de nov-dec 04 (155)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bits spune:

vazuram cucuietele!moamaaaa ce frumoase sunt!cred ca tati nu o sa moara de moarte naturala ci de inima cu asa fete frumoase! mey Ionela mai ai timp sa le duci pe amandoua si la inot si la karate!bravo tie!si tu ai un trup de invidiat mey!ai nascut de 2 ori?!
te-as fi sunat dar nu mai am nr tau de tel!la cat de nebuna is acum mi-am spalat blugii cu telefonul intr-un buzunar si gata memoria.abia au reusit sa-mi salveze nr de tel.
Arisa merege la scoala din aprilie?pe Emy nu o bagi la gradinita?

Miria macar bine ca-i da in gura dar Ken al meu are 1 sapt astazi de cand nu mananca decat orez alb fara nici un gust.nu tu supa si nik altceva.sunt curioasa astazi cand ma duc sa-l iau daca a mancat ceva.

eu tot uit sa intreb la camin cum vb cu educatoarele caci acasa numai in romaneste vb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Salutare
Ionela,bine ai revenit.tare frumoase sunt fetele tale...Pupici
Miki,dragalasi baietii tai.Si BB..pare asa mare desi nici macar 1 luna nu are
Miria,pai ai tot dreptul sa faci..atmosfera.Tocmai de aceea ai ales o gradi particulara(sa zicem),si platesti atatia bani,sa aiba grija de ei mai mult decat la stat unde sunt multi in grupa si sa zicem ca nu au timp ptr.toti.Schimba gradinita sau vb cu directoarea!
Cecilia,am vazut si printesele tale.Tu esti o frumoasa si ele la fel.si"La multi ani",desi cu intarziere
In rest suntem bine,din pacate nu am aparat foto sa va arat ce are ne-am facut si noi.E cumintica,ma rog atat cat poate fi un copil.
Pupici
PS..nu vrea nimeni o intalnire in WE undeva?????

Poze 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roserb spune:

Neata!

Ionela, ce fete mari ai deja! Sunt niste frumoase si au amandoua parul ondulat, ce frumos!Emily iti seamana in continuare f bine!
Arisa merge la scoala sau inca nu?

Miki, super pozele, Alex pare a-l "tolera" bine pe Yannis, deocamdata, chiar , cum mai reactioneaza fata de el?

Miria, despre gradinita:
- faptul ca nu i se da sa manance in gurita e un lucru bun, cu timpul va invata sa se descurce singurica, daca vede ca nu o ajuta nimeni
- faptul ca doamnele educatoare nu sunt in stare sa supravegheze 5-7 copii, e nasol; mi se pare inadmisibil, ca , la banii astia , sa nu li se acorde maxima atentie, si sa existe accidente de genul unghie rupta, lovituri, , joaca la apa , etc; asta ar trebui discutat acolo neaparat.

(pe mine nu ma luati prea tare in seama, eu am un mare cui impotriva gradinitelor particulare, dupa ce am vazut cateva, si am auzit despre alte cateva; am impresia, ca , desi pretind mari sume de bani unele dintre ele, ceea ce ofera in majoritatea cazurilor este doar un pic mai mult decat o gradinita de stat, iar uneori, mult mai putin; in plus, multe dintre domnisoarele de acolo nu-s educatoare de meserie, ci orice altceva, singurul avantaj e numarul mic de copii in grupa).

In concluzie, parerea mea e sa astepti vreo luna-doua dupa inceperea anului scolar, si sa te duci cu un "dar" la o directoare de gradinita de stat, sigur iti gasesti un loc.SAU sa gasesti alta gradinita particulara mai OK.

La Bianca in grupa au fost mereu cam 20-24 copii,cu o singura educatoare, e drept program scurt. Sa stii ca accidente au fost f putine, depinde f mult de educatoare, cum reuseste sa-i organizeze si sa-i "cointereseze". Mie imi place tare mult de ea, de aceea mergem in continuare pe mana dansei.

Va tin la curent luni despre cum a fost prima zi de gradinita!


Roxana&Co

POZE CU PITICII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Roxanescu ce bine ai zis, dupa ce ca te golesc la propriu de bani, au putini copii in grupa, nici nu au grija lor...si noi ne orientam catre stat ptr anul viitor, numa sa gasim un loc cat de cat aproape si sa ne fie pe plac.

Am vazut si eu japonicile, bey...da frumoase mai sunt, is ca niste poze mey Ionela, mey...tare frumoase le-ai mai stiut face si cate activitati au ele...si ce vacanta faina ati avut. Te mai asteptam cu "povestiri" cu talc. la cucuiete, ca facusem bataturi la degete de cate ori am intrebat de voi .

W-e placut va doresc, noi ne vom petrece la o nunta pe care Vladu o asteapta de cateva luni , ne "vedem" marti, ca luni mi-am luat liber, deh...dupa nunta...



aime si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
roserbina ai perfecta dreptate, daca gasesti o educatoare buna la stat...nu merita gr particulara(mai ales daca alegi var program scurt)...si eu tot cam asa m-am gandit sa o duc si pe ruxi tot la d-na unde este si alex cand termina seria lui alex...
va pup pe toate si pe copilashi, deja a venti we-ul sa va distrati fain


monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela roxana spune:

fetelor imi pare bine ca v-au placut cucuietele mele
ma rog la Dumnezeu mereu sa fie sanatoase si sa le fereasca de rele, ca la cate vad pe-aici imi c-am tremura inima de la un timp.
au crescut mult, stiu multe, se au una pe alta, nu le place sa se desparta una de alta, evident sunt si certuri, dar eu meru sunt pe post de arbitru, ptr. ca nu-mi place sa le vad certandu-se(ce sa mai vorbim de batai, ca nici nu se poate pune in discutie); Arisa s-a schimbat fff. mult, cum era si de asteptat; ii place sa ii ia apararea lui Emily in parc sau pe unde este nevoie, dar mai are si toane, sau momente de gelozie care cred ca nu vor dispare in veci, cu toate ca am incercat fel si fel de metode, iar in ultimul timp nu prea mai bag in seama tot; sunt firi total diferite, cum spune tata-su "Emily se pare ca are sange latin in vene!", iar Arisa se pare ca are sange asiatic
Octavia m-ai facut sa rad cu lacrimi; nu Arisa inca nu merge la scoala; va merge de la anul, din aprilie, cu toate ca am de pe acum inima cat un purice; oare cum va fi?
Emily nu va merge la gradi, momentan, nu stiu ce-mi poate rezerva viitorul; momentan suntem intr-o situatie mai delicata, si stau sa ma intreb daca la noi pe ulita va mai iesi soarele vreo-data???
Arisa merge momentan la inot, karate si gimnastica aerobica(la care nu-i pot face foto. inca, ptr. ca nu imi dau voie); Emily este praslea, tre` sa mai astepte la rand, pana cand oare???; va avea vreo sansa, nu stiu, dar momentan mi-am indreptat atentia spre Arisa, cu toate ca sotul nu a fost deacord cu nici una din activitati, spunand ca sunt bani aruncati doar(la Emily daca vreau musai ceva trebui sa platesc eu, ia ptr. moment imi este imposibil, dar mai stii ce stea norocoasa pica la mine in portofel?); ma rog asa sa fie, dar in ultimul timp, majoritatea copiilor merg la cate 2-3 activitati, in afara de scoala sau gradi, asa ca , cat de greu ar fi trebui sa mearga undeva, plus de asta ei ii plac toate trei activitatile, si nu vrea sa intrerupa niciuna, momentan, nu stiu ce va fi de la anul, cand programul va fi foarte la limita; momentan, uneori imi este foarte greu, ptr. ca trebuie sa o car si pe Emily dupa mine peste tot, fie ca doarme, sau este treaza, fie ca este mancata sau nu, greu, dar imi pare bine ca Arisa este incantata de tot ceea ce face, ca s-a integrat uimitor de rapid printre colege, ca si-a facut multe prietene, ca nu mai este cum a fost acum un an, adica sa piarda in fata tuturor, si asta in special dupa ce a mers la karate, asta a schimbat-o fff. mult;
noutatea cea mai mare si ce ma bucura nespus de mult, este ca Arisa in sfarsit stie sa citeasca ceasul
fug la baie cu cucuietele, vorbim mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela roxana spune:

Aime distractie placuta la nunta, mai ales Vladut, care a astept atat de mult aceasta ocazie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimi spune:

Mamica de cucuiete ca intotdeuna esti o eroina.Inca nu am vazut poze, dar deja imi inchipui.

Patul lui Yannis frige nu alta, daca nu e nani la titi nu e deloc.Si eu ma incapatanez sa nu-l iau in brate ca sigur n-o voi scoate la capat, asa ca am niste chiraituri prin casa...iar suzi e amara, nu o vrea si pace.Dar ncii nu tace decat cu o suzi naturala, si nu merge asa, drept pentru care voi fi mama nebuna care va obliga copilul sa suga la suzi desi nu vrea.Ce denaturata sunt !!!
Faza cu Alex: plange Yannis de mama focului de 5 min.Alex: frate da se duce cineva la bebeul ala care plange sau trebuie sa ma ocup tot eu? El vorbeste foarte corect, i n afara de faptul ca e sasait si nu pronunta pe 'r' si in plus imita tonalitatea pe care o aude, e foarte haios uneori.
Trecand pe langa un ''tarc'' improvizat langa un bloc pentru niste caine vagabonzi, tot Alexander opreste o doamna si ii zice: vedeti plosnitele astea? toata ziua stau aici si lenevesc.Pai e normal? Va dati seama de mirarea doamnei...
Plus ca sta toata ziua calare pe geam, noi stam la parter, si cand trece cineva striga buna ziua sau sar'mana si ii da raportul:mami sta cu Yannis, tati a plecat la aieroport sa invarta avioane, eu ma duc in parcul mare si vecina s-a dus la piata.E bun de tzatza care sta la poarta si stie tot...

Fug si eu in pat, poate prind vreo ora de somn.
Pup

Poze noi jun.

Miki,mami de Alexander (12.12.04) si Yannis cu pozici proaspete. (28.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

miki, deja mi-l inchipuiam pe alex la geam ce haios trebuie sa fie...
am tot uitat sa te intreb...ce mai face sebi? cand am fost acasa proful de pian care face cu el a avut o auditie si am fost si eu sa-i vad cu au evoluat artistic pe el nu l-am vazut acolo...pe toti ceilalti fosti elevi ai mei i-am revazut si m-am bucurat tare mult...sa-l pupi din partea mea si sa-i saluti pe fratele si cumnata ta

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roserb spune:

quote:
Originally posted by mikimi


Faza cu Alex: plange Yannis de mama focului de 5 min.Alex: frate da se duce cineva la bebeul ala care plange sau trebuie sa ma ocup tot eu? El vorbeste foarte corect, i n afara de faptul ca e sasait si nu pronunta pe 'r' si in plus imita tonalitatea pe care o aude, e foarte haios uneori.
Trecand pe langa un ''tarc'' improvizat langa un bloc pentru niste caine vagabonzi, tot Alexander opreste o doamna si ii zice: vedeti plosnitele astea? toata ziua stau aici si lenevesc.Pai e normal? Va dati seama de mirarea doamnei...
Plus ca sta toata ziua calare pe geam, noi stam la parter, si cand trece cineva striga buna ziua sau sar'mana si ii da raportul:mami sta cu Yannis, tati a plecat la aieroport sa invarta avioane, eu ma duc in parcul mare si vecina s-a dus la piata.E bun de tzatza care sta la poarta si stie tot...



mortal, m-am distrat copios cand mi l-am inchipuit!


Roxana&Co

POZE CU PITICII

Mergi la inceput