Comori de nov-dec 04 (155)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

fetelor ajutati mamica de cucuiete sa ne puna poze

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

cici bits
multumim onitza de urari, astazi a facut 6 luni, wow ce a zburat timpul, 6 luni de implinire ,de bucurie, 6 luni....
am si aniversat, cu o cazatura din pat, prima de altfel, fimiu pana la 6 luni a avut cateva, pe ea a lasat-o tati de-a latul patului de o persoana si sa scurs in jos pe covor

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimi spune:

Ionelaaaaa !!!!! bine ai revenit.Toata lumea iti simtea lipsa.Imi pare rau ca nu stiu sa te ajut cu poze.

Paxelino sa-ti traiasca printesica si tot ce-ti doresti pentru ea.Sa nu mai aiba cazaturi.

Cicisor sunt ca deobicei fermecatoare fetele tale, iar tu...noroc ca nu mi-s barbat mai donsorico.Sa fii fericita si mereu vesela.

Monique e ceva Ruxynet a ta...parca cauta bubitele.Pupa acum manuta.

Miria eu zic ca ce ai descris tu e comportament de gradi de stat, unde n-au timp de ei...acusi decizi tu singurica, dar parerea mea e ca dai atatia bani sa aiba grija de ea, sa stea de curisorul lor pana intra in program si mai ales sa nu ii lase sa ''se joace frumos'' cu apa, doar ca asa ma scapa de ei un pic.Asta fac eu acasa cand sunt disperata ca vreau sa-l alaptez pe Yannis si Alexander ma calareste, dar la gradi...

Poze noi jun.

Miki,mami de Alexander (12.12.04) si Yannis cu pozici proaspete. (28.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

paxelina La multi anishori! Deliutei
of...bine ca e ok...dupa prima cazatura sa dea DD sa fie si ultima
sarbatorita si fratiorul ei

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cecilia C spune:

Ionelaaaa pupam cucuietele si pe mamica lor si vino ca te astept la bucatarie...lasa spalatul ca avem de facut vinete, snikers, cuburi, salata boef si altele....
sa stii ca nu trebuie sa faci nici un album public,doar le face upload si atat...cand scrii mesaj aici pe forum pune linkul de poze acolo, da-i vizualizeaza la mesaj apoi dai click pe link si vezi daca se vad pozele..sper ca m-ai inteles....deci nu trebuie sa faci public nici un album
pupici la cucuiete si asteptam pozitzele

Miki tu vorbesti??? am vazut o mamica super acolo la ziua finutei, proaspata si fericita, asa ca o pupam cu drag Mai asteptam poze cu baietii de baieti

Mai fetelor, pe mine ma distreaza ceva, in sensul bun al cuvantului, cum ne gratulam si ne laudam una pe alta ...e foarte bine asa, nu zic nu, numai ca am zis ca ma distreaza ....adica ce bine te simti cand iti spune cineva ce bine arati, sau ce fusta, bluza, pantofi frumosi ai...sau ce copii frumosi ai....asa ca daca nu noi atunci cine s-o faca? s-o tinem tot asa si in plina noapte, ziua cuiva o sa fie plina de soare...m-oi fi prostit de cap pupici

Paxela mersi de felicitari, o felicitam si noi pe Deliuta cea frumoasa si scumpa si sa aiba parte in viata numai de noroc si bucurii. Tot am vrut sa te intreb ...cand ii faceti baita si o lasati acolo in cada singurica, nu-i intra apa in urechi? ca eu sunt stresata ca daca i se infunda urechea.....pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Cici, sa fii sanatoasa si norocoasa!
Sunt suparata pe mine ca aveam notata ziua de nastere dar am tot zis ca este mai incolo. Uite www.youtube.com/watch?v=nZ0rUCMnIn8" target="_blank">aici o melodie superba pentru o mamica de nota zece , sper sa iti placa. Am descoperit-o de curand si mie imi place mult.
Ionela bine ca ai aparut, acum rasuflam usurate si asteptam sa ne spui ce ai facut in ultimele luni, raport complet si multe poze.
Miria, lasand la o parte atitudinea de la gradinita pe care nu sunt in masura sa o comentez, tie nu ti se pare normal ca un copil de trei ani sa se descurce cat de cat singur cu mancarea? Ca eu asta deduc din ce ai scris, ca tu ii dai sa manance acasa intotdeauna. Si nu ma refer la situatii cand stii ca este o mancarica dificila si esti convinsa ca va da totul pe ea. Eu cel mai precoce copil l-am vazut mancand singur la un an, a trebuit sa se descurce pentru ca la cresa nu era ajutat, in familie era al treilea copil si eventual il mai ajutau fratii. Dar normal ca avea hainutele patate si el era plin de mancare.

Otilia, sotul Vlad si gogosica Ana Maria (18 Decembrie 2004)
Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimi spune:

de aici poze cu 2 frati.


Poze noi jun.

Miki,mami de Alexander (12.12.04) si Yannis cu pozici proaspete. (28.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela roxana spune:

Buna dimineata! si va invit la o
Cicisormultumesc muuuuuult ptr. explicatii;
zau ca te-as fi ajutat, dar am terminat rufele pe la ora 2dimineata;imi prinde bine azi chestia ca am spalat azi-noapte, dar imi este un sooooomn
incerc sa vedem daca reusesc.
http://s222.photobucket.com/albums/dd272/roxi0275/
sper sa fi reusit.

pozele cucuietelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela roxana spune:

revin.

Miki felicitari ptr. cel de-al doilea puiut de om!!!; ooo, si ce cadou frumos ptr. tati, chiar de ziua lui!; este fericit ca are doi baieti, sau isi dorea fetita?; ti-am admirat puii adineauri; nu-mi pot da seama daca seamana, dar parca Yanis ar fi un picut mai puternic decat Alex?,gramajul de la nastere difera?; tu esti o mamica foarte atragatoare, radiezi nu alta, iti place cu doi pui, iubirea cum o imparti?

Paxela ptr. Deliuta; si tu de decand o ai pe Delia radiezi nu alta, si asta este un lucru ff. bun; ai o mica papusa, fff. precoce, auzi tu la 7 luni(?) sa stea in picioare(sustinuta) si sa si paseasca; le spun astora de-aici de Delia, si parcfa ar tinde sa-mi spuna ca nu sunt normala(chiar ieri am vazut o fetita de 10 luni care mergea singurica fff. bine, si-atat de muuulta lume se stransese in jurul ei, de parca ar fi fost extraterestru, dar eu stiam de Deliuta ta, si nu ma miram deloc); ai grija cu cazaturile, ca si Emily mi se tot "scurgea " mereu de pe oriunde

monica vindecare rapida la degetelul lui Ruxi; uf, mie imi este groaza de chestii de-astea, sunt efectiv paranoica.

Onitza servici usor si sa dea Dumnezeu sa devii un bun cadru didactic!

Otilia sanatate Anutei; ce mai face, nu mai face febra, nu?; sa stii ca ti-am vazut pozele din concediu, iar Ana parca ar fi o mica artista de cinema, ce frumos sta ia la foto; ce costume de baie frumoase are

Miria eu una ma gandesc ca daca la particular nu are timp sau chef educatoarea sa stea de fundul fiecarui copil in parte, la banii pe care ii platesti, ma gandesc cu gandesc cu groaza ce va fi la cea de stat, cand acolo vor fi si mai multi copii la o educatoare; faptul ca nu mananca decat daca stai de capul ei, las-o in pace, din moment ce este la gradi, vede care este treaba, ca nu mai este c-a acasa, azi nu mananca, maine la fel, poimaine la fel, iar la sfarsit se va da pe brazda singurica, si va manca singurica, si o sa faca in felul urmator, la gradi va manca singurica de rusine si de foame, iar acasa seara si dimineata va astepta sa-i bagi tu lingurita in gurita; de la varsta asta copii devin si mai smecherasi, si tind sa ne fraiereasca pe noi parintii;

Emily a mea cand ii dau sa manance, uneori mananca singurica asa de frumos, alteori trebui sa ma rog de ea, sau daca este tata-su acsa si il vede ca are treaba, atunci zpune ca vrea sa-i dea tasu, iar daca ma vede pe mine ca nu stiu ce fac, atunci vrea de la mine; situatii si nervisori.

pozele puse sunt dintre cele mai noi pe care le am, c-am amestecate, dar sper sa va placa;
cucuietele au crescut mult si s-au schimbat total; cat s-or iubi ele numai cel de sus stie, dar eu sunt fericita ca se au una pe alta
ma dus sa o trezesc pe Emily, ca taaare ii mai place sa doarma; vorbim mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

vai ce poze frumoase am vazut
ionela Doamne ce au crescut cucuietele si ce frumushele sunt, se vede ca se iubesc mult cele doua surioare
miki si la voi la fel...piticii sunt minunati, alex deja se vede ca este super incantat de fratiorul lui...iar pozitiile de somn ale piticului m-au dat gata...
fetelor sa va traiasca copilashii si sa fie sanatosi



monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput