*LMA*Piticlonti de iulie-august 2004 (229)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Dana - bine ca Ricu e ok acum - inteleg perfect prin ce ai trecut ca asa am patit si eu cu Stefan...
Mai, care mai aveti corturi, gonflabile - chiar le primesc ca pina voi avea bani de amenajat gradina o sa o "amenajez" cu lucruri pentru pitic...am deja un cort si un tobogan...

Roxana - sa-ti trimit o bere pentru durerea de cap??

Multumim de intrebare - Stefan e mai bine, la gradi...Miss i-a transmis soacrei mele ca Stefan se descurca din ce in ce mai bine - de saptamina asta o sa puna "in functiune" si caietul, asa ca o sa pot si eu sa urmaresc activitatile lui de acolo...


Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Multumesc inca o data pentru complimente

Daria, pozele le-am facut cand am fost in vacanta ... E plin litoralul bulgaresc cu asemenea "studiouri foto"
Dana urata treaba cu laringita asta... bine ca a trecut ! Ce mai face Serban ? Cand pleaca in RO ? ... Sau nu mai pleaca ?
Ioana ... stiu ca iti e greu, dar iti spun asa, ca consolare ... se intampla si la altii, si chiar la varste mai mari ... Felicia e terminata in vacanta cand noi plecam la servici ... Cand mergea la gradi era mai usor, avea alta ocupatie in timpul zilei, dar cand ea sta acasa si noi plecam i se pare sfarsitul lumii si se lasa cu lacrimi (bine, ea e mare si nu mai urla, dar nu e placut nici cand o vezi trista si cu lacrimi in ochi) ... Si nu numai ea, si Alessia bazaie cateodata cand plecam ...
Roxana ... hihihi, pai Ioana a gresit pe buna dreptate ... Finutul vostru e frumos ca o fetita ... Sa va traiasca ! De Patrik ce sa mai zic ... vorba Danei - frumos, de pus in revista
Gabi - LMA tatalui tau si nastere usoara sorei tale ...
Alice, despre ce cort vorbesti ?


Carolina, Felicia si Alessia
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Fetele, adresa prietenei mele este
BALICA VIOLETA-- Strada Tecucel nr.39, Tecuci, judetul Galati. Copilul are 10 luni dar cred ca arata cam de 1 an. Au nevoie de orice ar putea primi pentru ca nu mai au nimic, au fost in zona in care apa a distrus complet casele cu tot ce era in ele.
Nu mai insist pe tema asta pentru ca nu vreau sa deturnez scopul acestui topic dar chiar nu stiam cui sa ma adresez!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Roberta - sa astepte pachet si de la Oradea
Trimitem si pt bebici si pt mamica

Mai am si eu un pic si dam o tura cu fetele la Real, abia astept
E o vreme tare norosa la Oradea ...


Daria & GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Asa,continuarea....A venit de la gradi unde n-a tusit deloc.A papat(azi a fost ziua jumatatilor:juma de chifla,juma de ou,juma de felie de sunca,dar sticla de fructe-legume pina la ultimul strop ca de obicei),dupa masa am auzit o tuse si atit si a plecat inapoi la gradi.Diseara avem iar program de sauna si tot tacimul,imi pare rau ca umidificatorul meu nu face fata la camaruta lui Ricardo,cred ca mi-ar trebui trei nu unu,asa ca usuc rufele in dormitor,noh!
Ca vorbeti de haine,eu is disperata,iar ai trebuie haine lui Ricu,de la pijamale la gecuta.Parca i-as pune apa la talpi,asa creste.Pantalonii si blugii i-am lungit eu,am desfacut tivul si am surfilat marginea.insa tricouri,pluovere,altele noi trebe.Parca fac a saracie,M-am si certat asta vara cu Mario ca eu ca sa nu mai cumpar alti pantaloni de vara,am taiat toti pantalonii de anul trecut si chiar si pe cei de primavara sub ghenunchi,am facut tiv,si nu i-am mai luat altii noi.Ca daca m-as potrivi lui Mario ar trebui sa fi dat iar bani pe pantaloni.Atit timp cit sunt buni,nu-s rosi nu-s rupti,de ce sa-i pun la sac?Ai lungesc-scurtez in functie de anotimp.Doamna la gradi ne-a spus din prima zi,fara haine bune la gradi.Cit mai comode,chiar daca nu sunt ...cool,copilul are activitate,trebuie sa se simta in largul lui,se tavaleste,alearga,afara.....se face ca un porc,ce rost are sa stricati hainele bune?Si eu zic ca mare dreptate are.AAA, anuse intelege ca-l trimit imputit la gradi,jerpelit sau mai stiu eu cum.In fiecare zi are hainute curate,noh,si acasa daca ar sta tot la fel,insa n-are nimic daca se duce cu haine vechi de 1 an nitel modificate de mama.
Iar am scris o tona,se vede ca-i Ricu la gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Caro,Serban e de 10 zile in Ro,le-am schimbat biletele ptr. ca ar fi trebuit sa plece azi.insa....nu ne-am inteles si era imposibil de stat in asa o atmosfera.Mai multe nu pot zice ptr. ca m-a doare iar la inima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Sa va zic ultima perla a Alessiei...

Aveam invitati ... Ea canta, danseaza, spune poezii - tot tacamul ... Unul din invitati, impersionat, o intreaba: ce vrei sa te faci tu cand o sa fii mare ?
Noi nu prea avem in obicei sa le punem aceasta intrebare si asteptam curiosi raspunsul ...
Ce a spus copilul : "eu cand o sa fiu mare ma fac mireasa si printesa" ...
Binenteles raspunsul a fost urmat de hohote de ras, asa ca domnisoara a considerat ca e cazul sa detalieze: " ma fac mai intai mama, nasc un copil, dupa aceea ma fac mireasa, dupa care ma fac iar mama si mai nasc un copil si la sfarsit ma fac printesa"

Faza cea mai tare vine abia dupa cateva zile, cand eu eu ii povesteam unei prietene perla de mai sus si ea o intreaba pe Alessia: "chiar asa o sa faci ?" ... la care moatza raspunde: "e nici chiar asa ! Nimeni nu-si alege destinul !" ... Socata, eu o intreb de unde a auzit ea asa ceva ... " de la desene ... asa zice Jane, din Jane si dragonul" !

Edit: Dana imi pare rau ca ti-am rascolit sufletul cu intrebarea mea ... Lasa ca o sa vina si vremuri in care o sa va intelegeti mai bine, stii si tu ca asa sunt ei in adolescenta, mai rebeli ... Ma bucur ca Ricu e bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Sa nu uit - caro am vazut pozele voastre - cele doua printese sunt superbe, ai o familie tare frumoasa! Am vazut si pozele de la nunta, imi place tare mult cum le-ai imbracat pe cele doua domnisoare!
Multumesc si de urarile pentru tata si sora mea - abia o asteptam pe micuta domnisoara!!!

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Ce tare!!!!Caro cred ca e o dulce aia mica.Mi-am adus aminte pe mine cind m-a intrebat la scoala in clasa antai invatatoarea ce vreau sa m-a fac am raspuns......englezoaica.Noh,ca englezoaica n-am ajuns,da olandeza asea un pic,sa nu fiu total dezamagita.Oricum tot ceva de strainezia,merge!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Gabi saru'mana !
Dana, hahaha ... englezoaica ?
Roxana au uitat sa te intreb ceva ... Ieri am facut ceea ce nu-mi sta in obicei - am cedat la insistentele fetelor si le-am lasat la niste vecini sa se joace cu prietenele ... Mare greseala ! Alessia a cazut si s-a ales cu un mare cucui in frunte ... I-am dat aseara dupa ce a adormit cu urgodermil ... Am facut bine ? Ajuta la ceva ?

Mergi la inceput