Stelutze de ianuarie-februarie 2007 (51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aventura spune:

si inca o intrebare ce scaun auto sa luam, cel dinainte a ramas prea mic. Antonio are 9,400 kg si peste 74 cm.. Am pregatire Isofix la masina..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by aventura

Messa, vino inapoi!



Aventura mamica de Antonio (04.02.2007)




btw. fonturile astea sunt iritante.
Stim cu toatele ca atunci cand intri in casa cuiva respecti anumite reguli. Daca eu te chem la sarmale si tu spui ca ale lu' ioneasca is mai bune nu te retine nimic la mine in casa, la mine la masa. Insa daca pleci scrjelind peretii sa nu te minunezi ca nu mai raspund la sonerie. cam asta este. insa orice discutie despre 'bucatareli' din astea pentru mine e o simpla sfada si ma astept sa nu dati cu cutitu' in bucatar

www.gapo.ro/detaliu_poza/20442-7CXM145ERYXE60WTJE1TYGYFO.htm" target="_blank">modelatoru cel viteaz
PS: si Messa vino inapoi! :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by aventura

si inca o intrebare ce scaun auto sa luam, cel dinainte a ramas prea mic. Antonio are 9,400 kg si peste 74 cm.. Am pregatire Isofix la masina..

Aventura mamica de Antonio (04.02.2007)





www.britax-roemer.de/produkt.php?lang=de&catID=1&id=9&navid=12" target="_blank">RÖMER- il recomand cu toata increderea. e testat, e destul de moale, destul de tare, se si intinde putin (pozitia de somn). noi il folosim inclusiv la drumuri f. lungi (gen 2.000 de km).



Papadie, mama Mielului turbat si-a delikatului Pescarush

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sraluca spune:

PAPADIE dar cu tine nu are nimeni nimik, inca.
Problema e cu cea/cel care ne-a inchis subiectul c-asa a vrut muschii mnealui/mneaei. Asa ca nu te mai ataca degeaba, o sa iti dai seama cand o sa fie cazul sa te simti atacata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss68 spune:

mereu uit cate ceva

alinuk, m-ai distrat cu expresia "suntem iar pe piata" sau ceva de genul. Sincer cam asa ma simteam si eu, chiar daca la kile nu mi-am revenit, forma e buna, nu mai am burta deloc etc.
Ma rog, asa ma simteam saptamana trecuta mai precis, ca saptamana asta imi arata DD iar ce babone sunt, ma chinuie si ziua si noaptea lombosciatica mea. Offf! Poate ar trebui sa zic si eu ca Pavarotti, d-zeu sa-l ierte, ca am fost o persoana foarte norocoasa si va trebui sa platesc cumva pentru asta.

aelita, fi-mea a racit si nici nu m-am deplasat la dr, una ca nu era racita decat un pic si nu aveam chef sa-i dea antibiotice, nici nu aveam de gand sa pierd vremea. Daca era mai grav ma duceam, of course. E drept ca sunt si curajoasa si ma bazez pe ce am citit sau invatat. Si fata e bine merci dupa 3 zile, mai nasol e ca mi-a dat-o si mie si acum is yo cu nasu-n batista. Oare pot sa i-o dau inapoi?
Pupam pe Sofiuta dulce, care e sociabila si spune pa-pa! Sa dea d-zeu sa fie asa dulce, si toti bebeii asemeni, si cand vor fi mari, de pilda la adolescenta.

crishtinutza, pentru noi pot exista toate capele si baveticile din lume, ca ni le smulgem cu ciuda de la gat de indata ce ne dam seama ca le purtam. O mai pacalesc cand e fomista rau sa-i pun bavetica si dintr-o data si-o smulge.

Eu evident ca si de data asta am lipsit exact cand au ost probleme la noi la subiect. Nu am mai comentat aseara ca eram moarta de oboseala. Cred ca moderatorii si adminii au inteles cum sta treaba, fiecare mai greseste, acum treaba e intre Messa si admini, eu cred ca ii va da contul inapoi, Messa din cate am citit ii intelege si... vom vedea ce urmeaza. Imi pare rau de Liuda ca a primit averisment, ea asa se exprima de obicei fara sa faca de fapt rau la nimeni sau sa jigneasca. Ne-am aprins toate si uite ce a iesit, intrucat fiecare reactioneaza in felul ei.

nu stiu daca am ramas restanta cu ceva. Sa ma uit la ultimele poze, abia astept sa va vad

Pupam mamicile si bebicii!

criss de Ligia (26.01.2007)
Aici ne laudam cu pozuci

Cat de mari am crescut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sraluca spune:

si apropo asta cu "romer" nu e reclama ????????????????????
Chiar mascata rau de tot. Ca noi pt d-astea ne luam avertismente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liuda spune:


zic doar atat!

aelita - bine ai revenit, baga poze cu Sofia!

aventura - e bun mersul si in coate cand altul nu e! Nu mai scrie cu caractere mari! Na!

catalina - nici noi nu mergem, nu ne ridicam, stam bine in fund si mergem de manute, lasa ca santem mai putori, nu te supara si cu bona sa stii ca o sa te deprinzi, asa e viata cu compromisuri!

Daconst te pup

in rest nu comentez...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by sraluca

si apropo asta cu "romer" nu e reclama ????????????????????
Chiar mascata rau de tot. Ca noi pt d-astea ne luam avertismente.




nu. e o prezentare a unui produs de pe site-ul firmei care il manufactureaza. atata timp cat serverul nu l-a preschimbat automat in reclama e ok.
si functioneaza cand scrie oricine, chiar si Mirela

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

nu cred ca site-ul Römer e un fel de concurenta DC.
si sa stii ca tifnosenia dauneaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

quote:
Originally posted by Crishtinutza
A dat cineva la pui dovleac (butternut squash)? Din ce categorie face parte, cele care constipa sau laxative?



eu i-am dat si a fost ok, i-a placut mult, e din categoria 'normala', nici nici. :-))

Papa, discutiile revenisera la normal, haideti sa nu mai starnim furtuni artificiale totusi. btw de principiile frumoase despre gazda, oaspeti, respect reciproc, vezi ca zboara un meteorit cam pe la multe topice lasand in urma o dara de cenusa stelara, pre numele sau xenocid. la ultimul subiect de care s-a ciocnit apeleaza lumile in stilul cosmic caracteristic, vezi 'idioti, semianalfabeti', etc. daca el poate, iar Messa nu poate, atunci totul e doar retorica.

fetele, io ma retrag nitel. rolul de porumbel al pacii incepe sa cam doara, mi se ard aripioarele sub lupa 'ocrotitoare' a moderarii. nu ma simt in largul meu, nu pot sa ma concentrez la ce scrieti, nici pozele nu am avut stare sa vi le vad. credeam ca a ramas ca Mirela sa se inteleaga cu Messa pe privat si nu pricep de ce noi, restul, suntem sub moderare. ne revedem dupa.

Din chaos, Doamne, am aparut/ Si m-as întoarce-n chaos...
*********
Rugati-va pentru Diana, Sonia si Darius * Alaptatul Help-Line * Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil
*********
mami de Sonia Marie (23 ianuarie 2007)

Mergi la inceput