Stelutze de ianuarie-februarie 2007 (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Mey,io imi schimb semnatura iar sa stiti!
Credeam ca s-a rezolvat neintelegerea.Hai tovarasii moderatori,putina indulgenta ca avem si noi nevoie una de alta,ca pina acum, sa ne sprijinim in cresterea puiutilor!

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)

"LE VREM PE MESSA SI LIUDA INAPOI!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maryela spune:

Dana- Liuda poate sa intre, numai ca are mesajele moderate...

Am vazut pozele...sunt superbe...

Si ale lui Marinar la fel...ce v-ati mai plimbat mai fetelor..:)

Dana, tu nu ai o adresa de yahoo?





Marilena si www.flickr.com/photos/mamicile_ianfebr2007/sets/72157600638802615/" target="_blank">cel mai dulce bebe, MIHNEA- GABRIEL ( 24 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Aelita nu poci decat sa te pupez pentru reveneala si apoi sa ma supartz si pe tine ca si fita e campioana si se ridica in picere numa fimeo e un leneshh. Nu toti au astfel de progrese. :( Dar il iert ca zice mama. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Liuda-tu ne citesti,dar probabil mesajele tale inca nu apar,fiind moderate.
Parca era vorba de 10 mesaje si apoi totul intra in normal,nu?


Dragi moderatori,cred ca se pot face exceptii,sau daca nu exceptii atunci sa se ia in considerare,atunci cand cineva e dat afara ,ceea ce a spus cu adevarat,si ce a facut pt acest forum,sa se puna in balanta.
Deasemenea,sa se tina cont si de parerile celorlalti membri.Ca atunci cand cineva vine din afara si intentionat foloseste cuvinte urate pt a dezbina acest forum,si se produc certuri si jigniri,cand toti din grup sunt de acord ca intrusul sa plece,E ALTCEVA.
Dar acum ,dupa cum ati vazut,este vorba de un membru vechi,si cred ca pt un cuvant, a fost de ajuns suspendarea pt cateva zile.
Cred ca nu e cazul sa ne lasam dusi de orgoliu si sa nu primim o persoana inapoi numai pt ca "am zis -am zis !" .
Nu e un razboi aici,nu exista nici invins nici īnvingator,deci nu e cazul sa simta cineva ca daca o reprimim pe Messa se va considera invingatoare,ca nu e genul ei.
Messa e o mamica deosebita,scrie de foarte multa vreme aici,si scrie BINE si FRUMOS.

Sper ca se vor putea pune in balanta toate aceste aspecte si ,facand un consiliu intre moderatori, si lasand orgoliile de o parte- care sper ca nu exista- poate o sa avem acest membru dorit inapoi !


www.helpsonia.com/" target="_blank">Povestea Soniei

Ajutati-o pe Sonia




S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crishtinutza spune:

Buna fetelor,

In primul rand, "LE VREM PE MESSA SI LIUDA INAPOI!"
In al doilea rand, "LE VREM PE MESSA SI LIUDA INAPOI!"
In al treilea rand, "LE VREM PE MESSA SI LIUDA INAPOI!"

Stimati moderatori, eu sper ca, in virtutea unei bune intelegeri, asa cum e civilizat si frumos, sa incheiem toata situatia urata prin care am trecut cu totii cu o fapta frumoasa, prin a le avea inapoi pe fetele noastre dragi. Multumesc.

Aelita, m-am bucurat mult ca ai scris si m-as bucura si mai tare daca ai reveni printre noi!!!!

Si ca sa va povestim si de noi, am inceput diversificarea, avem 8 zile diversificate, he he
Pana acum piure de cartof, si cartof+morcov+1 lg ulei.
Acum, intrebare... am vazut la un moment dat pe un site, parca din UK, ca exista un fel de capa, ca sa ii zic asa, speciala pentru imbracat copilul la masa (cu elastic la gat si cu maneca lunga si elastic la incheieturi), din material impermeabil. Adica un fel de bavetica dar care acopera mult mai mult, inclusiv mainile... fiindca fi-mea manjeste tot in ciuda eforturilor mele. Si isi baga mainile si pe sub bavetica. Aveti asa ceva? Ati vazut pe undeva?

Noi mancam printre supt degete (azi l-a scos benevol pentru a primi piureut ). Eh, macar am reusit sa ii dau cele max. 120 g cum a zis pediatra noastra si apoi putin laptic.

Mandra mea se trezeste de 2 ori pe noapte, a doua oara pe la 5 dimineata cand nu ii e foame, fiindca mananca putin.... si apoi tot putin mananca si la 8 dimineata (ora mesei). Azi noapte am incercat sa ii dau apa dar nu va spun ce urlete si scandal am avut din partea dansei. Mai incerc si la noapte.

A dat cineva la pui dovleac (butternut squash)? Din ce categorie face parte, cele care constipa sau laxative?

Ma duc si eu la un somnic ca doarme mandra, si sunt rupta de obo...

,
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Liuda daca continui cu mesaje scrise in batjocura sa stii ca n-o sa apara nimic. Doi-daca ai avertisment si bulina inseamna ca nu ti le-am dat de pomana ca atare am sa consider ca folosirea nickului comun este abuziva si il inkid si pe acela. Va rog...linia de la ironie la batjocura e f. fina . si daca ironiile le inghit si tac pt. ca le merit, pt. ca-mi plac, pt. ca sunt expresive, incitante etc. la bataie de joc de genul "asa caractere" imi iau butonul de moderator in serios si clickai pe el.
LIUDA si pentru ca 'imi simt sufletul mugur de fluier' dar mai ales pentru ca ai intels ce vreau sa spun si ca ultimele tale mesaje au fost niste mesaje de doamna (fara sa fac misto!) iti multumesc si iti iau bulina rosie. ramai o vreme cu triunghiul reflectorizant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

PS: messa se poate intoarce daca doreste redeschiderea contului (info@desprecopii.com) si daca i-a mai trecut din sictir.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalina spune:

Aelita, ai spus f bine. Ce bine ca am tacut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aventura spune:

Messa, vino inapoi!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aventura spune:

Bey, mersul in patru labe dar pe coate se pune?

Mergi la inceput