* Bucurii de sept-oct 2006 (79) - La multi ani! *

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicole2005 spune:

'neatza!
pentru sarbatoritii zilei de astazi sa crestetimari si sanatosi.
Dudu felicitari pentru iepurica si pentru primul pas.

Fetele am vazut ca dati cremwusti la puiuti. merge sa le dam asa ceva? intreb si io nu dati cu paru' am vazut ca si la borcanele sunt meniuri cu jambon etc. nu stiu eu nu ii dau borcanele. putem sa le dam asa ceva?
eu nu stiu ce sa ii mai dau la maimutz . manaca fff bine dar.... nu doua zile la rand acelasi meniu

nicol
mami de puiut dulce ANTONIO 26 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/puiantonio" target="_blank"> Antonio's site








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Maya mea papa un cremvusti intreg si o felie de painica dar miezul. Prima data a mancat cremvusti la mare si am vazut ca ii place asa ca i-am mai dat. A spus dr ca de acum inainte poate manca ce mancam si noi dar nu mancaruri de genul sarmale,fasole sau ceva greu pt stomacelul ei.
Va pup,merg ca am de facut fasolica uscata cu afumatura,preferata mea

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574
Povestea fetitei noastre
http://community.webshots.com/user/gonghy
Poze cu noi
Laura si bebe Maya 19.09.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole2005 spune:

am intrebat pt ca sunt afumaturi si de asta.
si Antonio ar manca daca i-as da de ar rupe.
io i-am dat intr-o zi 2 lingurite de zemuta de fasole mama ce a halit mai vroia. apoi nu mai trebuia butelie la aragaz vreo ora

nicol
mami de puiut dulce ANTONIO 26 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/puiantonio" target="_blank"> Antonio's site








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Pufy, Maria nu-l tradeaza pe Nicolas, doar ca-i place de amandoi

Monique, 55 kg? Vreau si eeeeeuuuu... Tu ce inaltime ai, de te plangi ca esti grasa? Ca eu inclin sa-i dau dreptate lui Pufy.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

Patricia, LA MULTI ANI!, sa ai mult noroc in viata si sa fii iubita (nu numai de parinti )

alexutza, gonghy, anangel, Adriana, multzumim frumos pt urarile de 11 luni! Peste exact o luna dau de baut calumea!

anangel, primim Maria cea frumoasa pe lista, cum sa nu? oricum ea e una din preferatele mele, nascuta in aceeasi zi cu mine . Dar sa stii ca la curtat fetitze, Alex e campionul, nimic nu iarta .

Si eu le-am luat baietilor mei o papusa de-aia care zice mama, rade , plange si sforaie, tot in ideea de a-i invata partile corpului - parca parca s-a prins ceva de ei, arata de multe ori ochii si dintii daca ii intreb, dar nu-s sigura daca o fac constient.
Prea incantati nu sunt oricum de ea.

Ce sa mai spun, sotul meu ma cearta si-n ziua de astazi, de ce le-am cumparat papusa, doar ei sunt "barbatzi" .

O zi faina va doresc!





Adina, imblanzitoare de Fabian si Alexander (06.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Am vazut filmuletele Sephora - pe cel cu bebelusul care rade il stiam, celalalt

Monique - am apucat sa vad doar vreo 30 de poze de la mare...dar nu stiu d c zici ca esti inca grasa....fata de mine, esti fotomodel, nici nu se vede ca ai nascut, pe bune!!!!

Alexandra de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

nicole, eu nu cred ca-s afumaturi cremwurstii (sau cum ma-sa se scrie), eu una ma referem la de-aia care se fierb. eu le cumpar de la macelar, de pui, am incredere, ca doar e vecinul meu . Pot sa bag mana in foc, sunt o delicatesa pt orice copilas.


Adina, imblanzitoare de Fabian si Alexander (06.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

BUNA dIMINEATA FETELOR!!!!

La multi ani, multa sanatate si tot binele din lume lui Theodor, Sophiei, Patriciei si ... dariei, scumpei, dragei, iubitei mele cocutze! La multi ani si sarbatoritilor dinainte!

Fetelor, mi-e si rusine sa revin printre voi, dar sper sa-mi iertati lipsa asa indelungata de pe forum. Intotdeauna sunt prinsa in alte treburi si mi-e rusine sa intru in discutie cu voi daca nu sunt pusa la curent cu toate noutatile. asa ca am ales sa fac o pauza, ca altfel sigur nu reuseam sa dau cuiva un raspuns sau sa supar pe cineva cu tacerea mea.

Dar, o ocazie unica in viata te face sa treci peste orice jena si sa revii in forta si sa spui: Mi-a implinit fetita 1 an!!!! A fost un an superb pentru mine, nu-mi vine sa cred ce repede a trecut si cat de repede am uitat nopti nedormite, griji cu clavicula ei rupta, griji cu intarcarea, cu imbolnavirea, cu spitalizarea! totul se uita si imi aduc aminte doar de sentimentul sublim de implinire pe care l-am avut cand am tinut-o prima oara in brate, acum un an, la 14.50, prima noapte acas cand am dormit pe fotoliu, langa ea, de frica sa nu cumva sa nu mai respire peste noapte, primul dintisor, prima ridicare in fundutz, in picioare, zambetele ei, primele silabe (ma rog, au fost da, da, nu mama, dar ce conteaza). Este incredibil cum un copil iti poate implini viata cu seninatatea, inocenta, gingasia lui.

Daria la un an are urmatoarele la activ: merge singura, dar inca cu grija, doar asa, vreo 10 pasi, spune mama, tata, dada, papa, ada, apa, ata, chestii sper inteligente, pacat ca noi nu le intelegem pe toate. este o mare iubareatza, ne mamalim o gramada zilnic. Are si personalitate, se enerveaza repede daca nu capata ce vrea. si o gramada de alte lucru face cocutza mea, dar as acapara pagina tot insirandu-le. si probabil ca le cunoasteti bine, le traiti zilnic alaturi de puiutzii vostri.

Eu am inceput serviciul, pot spune asa. lucrez cu niste prieteni sa incercam sa facem un business al nostru. acum, din pacate, chiar nu mai pot scrie, sunt la birou si au venit niste clienti.

va pup cu drag si va multumesc pentru urari.

Roxana & Daria

http://photos.yahoo.com/ph/roxana0177/my_photos

Roxana & cocutzel Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole2005 spune:

quote:
Originally posted by AdinaF

nicole, eu nu cred ca-s afumaturi cremwurstii (sau cum ma-sa se scrie), eu una ma referem la de-aia care se fierb. eu le cumpar de la macelar, de pui, am incredere, ca doar e vecinul meu . Pot sa bag mana in foc, sunt o delicatesa pt orice copilas.


Adina, imblanzitoare de Fabian si Alexander (06.10.2006)



ei nu stiu cum se scrie
Adina cred. io doar am intrebat. stiu ca sunt si din cei afumati de aceea am intrebat de care dati. i-as da si io lu pitix. in schimb i-am dat niste cereale cherioos si i-au placut rau ca facea scandal cand nu i-am dat

nicol
mami de puiut dulce ANTONIO 26 septembrie 2006

www.totsites.com/tot/puiantonio" target="_blank"> Antonio's site








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Cat priveste mancarea - adik crenvusti, si alte mezeluri fie ele si pt copii facute special, din alea junior -vazusem inca de cand a venit Gonghy (no offence!) de la mare ca a zis ca-i dadea la Maya un crenvurst si o felie de unt dimineata - eu insa raman la parerea mea ca mai asteptam cu mezelurile pt stomacelele lor inca micute - vor avea ei timp toata viata de mezeluri si de toate resturile alea din care sunt facute!!Parerea mea!!

Pt torturi - eu sigur voi comanda unul sub forma de iepuras/ursulet/elefantel care sta in picioare - la un laborator unde am mai comandat - si imi place ca suporta sa fie terorizati de intrebarile/ideile mele

Alexandra de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput