* Bucurii de sept-oct 2006 (79) - La multi ani! *

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

aoleuuuu, nu mai plangeti ca acum incep si eu
Doamne, chiar azi am citit un articol in superbebe despre mersul copilului la gradi...se intitula "puiul mamei pleaca-n lume" si asa m-am abtinut sa nu plang...era si o poza cu un pic, precum al meu, care tragea de o valijoara...vai ce m-a atins la inimioara
of....va las, ca s-a trezit balamuchis

Lilina si Vlad - Alexandru (23 septembrie 2006)
cum s-a nascut bebe site-ul lui bebe varsta lui bebe

"Is nice to be important, but is more important to be nice"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Buna seara....Doamne ce vreme groaznica...nu am reusit decat vreo 2 ore sa iesim afara si asta pe la pranz ca la ce vijelie se anunta....

Ramona -anytime - vazut Patri cu pasarica goala in apa si pe nisip....vad ca deja merge destul de bine in picioruse....ca doar maineee e zi mareeeeeee, nu???

Floricel - exact de faze din astea mi-e si mie teama si sa nu se chinuie grasanu pe acolo...el fiind un copil calm, care nu plange aiurea si care nici nu zambeste cand vor unii...


Alexandra de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mirabelac, pupam mamica harnicutza!
Am venit de la shoppping, ne-au prins niste stropi de ploaie pe drum, dar nu ne-am udat. Am cumparat inca o canitza cu cioc, prima este mai complexa, cred ca este din aia cu supapa, al carei cioc i l-a muscat si zgariat cu dintii intr-o veselie. Dar nu ma las, cum nu v-ati lasat nici voi, o invatza in cele din urma.
Ramomar, sa va fie de bine concediul!
Pauza de maraiala!


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Alexutza sunta aici,va urmaresc,dar raspund numai cand sunt intrebata,sau daca pot ajuta.
Noi suntem bine a iesit si al 8-lea dinte si mergem destul de bine,chiar si afara.Ma bucur ca te-ai facut bine.
Cristina ce m-am emotionat,super tare....
MamiLili concediu placut iara....
Floricel sper sa treceti cat mai usor peste perioada de acomodare,sincer mie mi s-ar rupe inima,am stat luni plecata 6 ore si l-am lasat cu Petra (a fost super cuminte)dar cand m-am intors ne-am iubit,ne-am pupat,nu m-a mai lasat sa plec de langa el.
Ramona vazut pozele,frumoasa surpriza.
Lexi noi la Bibione ne-am petrecut luna de miere (adika saptamana) e si la 50 km de unde stam noi in Italia,adika de Pordenone.
Zina sper ca sunteti sanatosi acum.
De Sandra,Ozana,Mini mai stie cineva ceva?S-a spart gasca...

La multi ani sarbatoritilor carora nu le-am spus zilele astea.

Io mami de Matteo

Cosi Cresco

www.totsites.com/tot/matteomio " target="_blank">Ho anche Sito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

O faza tare si aici

Io mami de Matteo

Cosi Cresco

www.totsites.com/tot/matteomio " target="_blank">Ho anche Sito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sympa spune:

Dragi mamicutze de bucurii, multumim din suflet pentru urarile si complimentele de ziua noastra.Sunteti tare dragutze, ca de obicei.Imi pare asa de rau ca nu reusesc sa tin pasul cu voi la scris, peste 3 saptamani vine mami a mea si poate o sa am mai mult timp de net.De-abia astept!!!!!
Uram si noi 'La multi ani!!!!!!" sarbatoritilor de 2, 3, 4 si 5 septembrie.
Sephora...am vazut fazele...m-ai pus in incurcatura cu primul filmulet ca era Andrea pe langa mine si a vazut cum se imbarligau cainii si repede m-a intrebat ce fac...Am scos-o la capat cumva, noroc ca n-a durat prea mult.Mama-mama ce de dinti aveti!!!Teo are 5 si al saselea e pe iesite.I-a iesit si o maseluta si gangiile de la maselute sunt varza, si el e marait tare.Mananca si doarme rau de tot!!!Imi e si groaza cand se apropie ora mesei ca nu mananca mai nimic.Nu stiu de unde face caca ca face de 3-4 ori pe putin pe zi.Noroc cu laptele, ca bea mult.
Mamalili..concediu placut daca mai citesti..si te asteptam cu pozici...
Gonghi...si eu am suferit ieri...am fost la vaccin si saracul de el a luat 4 intepaturi.Nu stiu cat de tare l-a durut, mai mult a fost suparat ca a trebuit sa-l imobilizez, chestie care el nu o suporta.N-am avut maraieli in plus dupa, nici febra sau alte efecte secundare..pana la un an jumate am scapat de intepaturi.
Floricel..imi pare tare rau pentru cresa.Si mie imi e groaza, e tot mai dependent de mine.Va fi dezastru cand vom incepe si noi.Andrea era altfel...ea plangea cand ma vedea, cum dispaream uita.Destul ca ieseam si eu plangand de la gradinita si cu sufletul varza de nu mai eram buna de nimic o bucata.O sa fie bine....poate e mai nasol acum pana se obisnuieste.
Ramomar..am vazut-o pe Patricia fericita la mare.Ce frumoasa e!!!!Sa va traiasca!
Tre sa ies...ca asta micu apasa aici pe taste si-mi e frica sa nu pierd tot mesajul...dupa ce ca scriu asa de rar sa-l stearga si pe asta!!!
Va pup ....

www.dropshots.com/sympa" target="_blank">filmuletze www.youtube.com/watch?v=3BE3aubEQBo&mode=user&search=" target="_blank">si alte filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sympa spune:

Mama ce de sarbatoriti pe ziua de 6...
Daria Elena ,Teodor,Sophia-Adina, Patricia-Maria sa cresteti mari si sa aduceti numai bucurii..
Tora ,Fabian si Alexander " ...inca putin si faceti si voi anisorul...

www.dropshots.com/sympa" target="_blank">filmuletze www.youtube.com/watch?v=3BE3aubEQBo&mode=user&search=" target="_blank">si alte filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:


Buna dimineata la toata lumea.

Va invitam la o . Dupa o lunga absenta revenim si noi de pe meleaguri bulgaresti.

La multi ani tuturor bucuriilor care au facut anisorul.Ce copii mari avem. Zilele trecute ma uitam pe pozele piticei mele si nu-mi venea sa cred ce s-a schimbat.Ce fata mare are mama.

Cit despre concediu a fost bine comparativ cu litoralul romanesc.Pitica era super incintana de apa iar de papat zici ca i-am dat vitamine a inceput sa manince super bine. Ea minca oricum ok dar parca acum e si mai bine.

Revin cu niste poze..ca nu mai stiu sa le atasez.



POZE NOI COSMINUTA
www.dropshots.com/day.php?userid=233103&cdate=20070121" target="_blank">Filmulet

Monica si bebe Cosmina (13 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna dimineata,

La Multi Ani sarbatoritilor!

Va anuntam ca si noi avem incepand de ieri 3 dintisori! Pana acum eram doar "iepuras", dar ne-am propus sa aniversam primula anisor macar cu 4 dintisori. Szuntem cam "codasi" la capitolul asta, dar speram sa compensam printr-o dantura perfecta ca a lui tati!

Dudu a facut sambata primul pas singurel! Il "plimbam" intre mine si tati, si la un moment dat l-am lasat singur. Nu si-a dat seama ca nu mai are sprijin si a continuat sa mearga, mai mult in virtutea inertiei, inca 2 pasi. Dupa aceea, se uita mirat la mine: nu intelegea de ce am inceput brusc sa il pup si sa il laud!

In schimb, ma tot gandesc ce jocuri sa mai inventez, ca sa ii stimulez imaginatia, indemanarea si initiativa. Am tot citit ca este de preferat sa ii lasam sa isi aleaga singuri jucaria sau carticica preferata. In cazul nostru, acestea sunt: usa de la intrare (si, mai ales mecanismul de inchidere), boxele lui tati, instalatia sanitara din baie. I-am cumparat o multime de jucarii cu multiple functiuni, se joaca de cateva ori cu ele si gata. Ma tot gandesc sa ii cumpar o papusa - bebe (din aceea care face scoate sunete); a vazut una la verisoara lui si a fost super incantat: se tot uita la cum se inchid si se deschid ochii, ma gandesc ca ne-ar f util ca sa il invatam denumirea partilor corpului.

Inca ceva: voi ce tort faceti / cumparati la copii? Intrucat nu sunt nici pe departe experta in a gati asa ceva, as fi vrut sa cumpar ceva haios (in forma de masinuta sau trenulet) dar sa pot alege o compozitie din care sa poata gusta si Dudu (ceva diplomat cu fructe). Vreo sugestie?

Am vizionat toate pozicile anuntate. Constat ca avem o "gasca" de copilasi super haiosi, aventurieri si tare dragalasi! Mi-ar placea daca ne-am putea intalni mai des, in grup mai mare.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/dudu" target="_blank">Paginuta mea de web

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:


COSMI LA BALCIC

POZE NOI COSMINUTA
www.dropshots.com/day.php?userid=233103&cdate=20070121" target="_blank">Filmulet

Monica si bebe Cosmina (13 septembrie 2006 )

Mergi la inceput