Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Asiza, bine ai venit.

Danutz.. scuze pt compromiterea, chiar indirecta, a curei. Fu fara intentie.


..citii pe scurt la sf cap trecut despre tv. Nu lasati bb la televizor. Isi solicita aiurea ochii, creierul. Basca pot dezvolta dependenta fata de tv. N-am timp acu sa detaliez.



Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Bine ai revenit Asiza! Cum fu?

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

http://picasaweb.google.com/kikineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Boooon
Revenit de la salonul de impachetari. Am dat jos de pe burta, dupa 7 sedinte, 4 cm. Deci nu e in zadar...
Asiza bine ai revenit! Hai sa ne povestesti cum fu...cu poze de exemplificare!
Donia, che sucede? Ma che passo? Tu nu vorbesti niciodata nici mult nici aiurea in tramvai...Am facut noi ceva? PLS PLS PLS...nu ne parasi!
Fug sa ma joc cu fii-mio care a devorat deja o revista si s-a plictisit!!!

Danutz, mamica de bebe Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

imi pare rau ca nu am venit la intalnire. am vazut prea tarziu mesajul de la dianocica. oricum merci.

nici al meu nu mai sta locului, ca doar l-am poreclit zgatia-nazbatia. mai nou deschide dulapuri si scoate de acolo ce gaseste. am vazut ca daca ii ascund pe acolo jucarii, cand le gaseste se joaca cu ele.
in seara asta l-am incaltat cu pantofi, si acum se chinuie sa se ridice in picioare.

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

fatima il pun pe andrei sa alerge prin casa pana cade lat. apoi il pun in patut. la inceput nu vroia sa doarma, dar il mangaiam pe cap si pe spate.
acum il pun in patut, si il las acolo, eu fiind in patul mare. se joaca cu niste jucarioare si apoi cade lat.


Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

citit repede printre randuri. pana ma prind exact ce si cum, pun una-alta preventiv..


diana si david 03.12.06
Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius


M-am certat cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat. In schimb Marian Iancu e obraznic si umbla cu tot felul de jargoane care nu e bine sa le dai la presa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici!
in primul rand:
DONIA treci inapoi!!!! de urgenta, va rugam! pai eu vreau sa ajung sa dorm pana la 9, cum sa reusesc fara tine???? hai te rog, esti o gura de aer proaspat mereu, nu ne lasa! pls!
in al doilea rand:
dianocica

quote:
citit repede printre randuri. pana ma prind exact ce si cum, pun una-alta preventiv..



stiu ca e "old news", da' stii ca nu esti pe treaba ta, da? hai te pup dulce, ca esti scumpa rau!
in al treilea rand:
danutz deci sa ma apuc si eu de impachetari?? de preferinta fara paste
in al patrulea rand nu mai stiu ce vroiam sa va zic......

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

a! da....
madaluta
ia de aici , nu pt ca ai dormit (bravo tie) ci pt ca mi-ai spus si mie!

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

DONIAAAAA,
nu vrei sa afli ce mi-a spus pediatra,ieri?...hai ca nu pot sa cred!...,stiu ca esti curioasa cum este Crinuta...,cum sint analizele...,cit cintareste...
Nu mi se pare,nicodata, ca vorbesti aiurea...,ba din contra...,esti comoara la casa fulguletilor...si mamicilor obosite si nestiutoare...
Te simt suparata si nu inteleg...Si daca nu esti suparata pe noi...,descarca-te si zi-ne orice ar fi...,hai sa te ajutam s atreci peste...,cum fac si eu...si restul fetelor...Hai nu sta deoparte...,ca nu ne place...
Meiiii,eu cred ca vrei sa vezi cit de mult te iubim...si daca ne vei lipsi...,ahaaaaa,asa deci...,uite aici pancarda scrisa special pentru tine...si cusuta de mina mea..."DONIA,TE IUBIM!!!"[omulet care te stringe in brate pina nu mai poti(din dragoste...)]

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Ce mult imi lipsiti............eu nu am timp deloc....Mark vrea toata ziua in picioare....tinut de manute si sa umble....are o viteza...seara pana tarziu vrea sa se plimbe....ne ducem prin toate camerele....eu obosesc iar el nu...!
Pe langa asta...adunam recolta...."mere...pere in panere..."...si legume...sunt franta....astept si eu acum sa vina iarna...sa stau ca si ursul in barlog...poate asa o sa mai am timp si de altceva...oricum imi e dor sa stau la povesti cu voi...or fi si vremuri mai bune...!
Vroiam sa va spun ca si eu am blender din ala mic adica nu de la robot si se face super cu el...pireurile de fructe si de legume ies ca si alea din borcanele!
Mark cred ca e singurul fulgulet care nu are nici un dintisor...ne tot chinuie dar nici urma de el!
A inceput sa manace mai bine legumele dar pe primul loc ramane tot lapticul...bea de fiecare data 250 de ml!
Asiza...bine ati revenit acasa...asteptam poze...mi-a fost dor de voi!
Doresc multa sanatate fulguletilor care sunt bolnaviori...un celor care au mai adaugat o lunisoara...si multi mamicilor!


alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput