Piticodromul Festiv de Sept-Oct 2005 (186)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Va salutam si noi, ca suntem prin zona

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank_miki spune:

La multi ani,tutoror aniversatilor,si de nastere,si de nume,si mamici(tatici),si mai ales piticordromii nostrii scumpi!!!

Jadi,ptiu,sa nu-ti deochi baietii frumosii,cat m-am mirat de ei.

Kidule,am ragusit si ma doare mana cat am scris..."poooozee de la nuuunta".Ma bucur mult pt.tine.Si nu-l mai lua la rost pe Paparazzo,ca a iesit super poza din ziar,esti si tu o vedeta.....Mult noroc la bb 2,santem deja in luna SEPTEMBRIE.

Kristinutza,era de asteptat sa-i placa lui Radu la gradi,bravo!

Inaa,casa de piatra si multe bucurii.Imi pare rau ca nu a fost nunta cum ai vrut tu.Dar ai fost frumoasa,vesela,si asta a contat mult.Te-ai tinut tare,bravo tie.Noelia a fost tare dulcica.

Marinela,frumoase poze,Iaris e un scump,vad ca va acomodati incet,incet.Dar ce paine este aia asa inalta????Ori asa o vad eu...

Ina,cealalta unde e?Cum a fost nunta?Ori a scris dar nu am vazut eu bine,de la varsta mea...nu or mai avea ochii putere sa citeasca.

Miki al meu bea lapte de nu are probl.Seara ii dau cate o cutie(250 ml)de lapte gata preparat din comert(special pt.bebei)cu cereale sau vanilie,portocale...etc,isr dim bea tot cate 250 ml lapte normal.Eu l-am trecut pe lapte din comert de la un an si 2 luni.La noi este lapte pur de vaca,dar bineinteles ca il diluam cu apa.
Din borcanele mai papa decat la pranz uneori,in rest numai mancare gatita.Dimineata micul dejun cu noi.
In rest rupe cuv cum ar fi...papucea-papusa,Iunana-Iuliana,emre-eme,Nein-ne,la da da din cap,si mai multe dar nu-mi vin mie in cap acum.
Ma duc sa fac o mancarica de cartofi,ca am pofta,iar Miki o papa foarte bine.Mancarurile lui preferate sant:manc.de cartofi,lasagne,pilaf,spaghete cu sos tomat,peste.

va pupic pe toate si o (inca)duminica frumoasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Salutare! Am intrat 'scurt' sa urez mult succes piticotilor care miine merg pentru prima oara la gradi. Si mamicilor (Antonia, fii barbata; te astept miine cu povestea primei zile).

La multi ani si sarbatoritilor din aceste zile!

Eu sint mincata cu 2 copii si fara bona, adio timp liber.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Si pentru noi incepe maine anul scolar.
De maine Alexia v-a merge la program lung, pana la 4.Am ceva emotii, nu stiu daca o sa-i placa.Daca se trezeste si o cere pe "sushi"(adica suzi).
Tocmai i-am pregatit ghiozdanelul cel nou ,pijamalele, prosopelul... si m-a cuprins asa un val de emotii.Ieri i-am luat si niste sandalute din panza tocmai bune pt. interior.
Pana acum a mers la gradi asa de acomodare, acolo au avut program de vacanta.Dar gata de maine e treaba serioasa.Am inteles ca vor fi 15 in grupa mica cu 2 educatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna seara,

Ruxandra, mersi pt raspuns, concediu placut.

Iar sunt restanta cu urarile asa ca:
La Multi Ani pentru Simon Andrei, Mara Karina, Robert Daniel, Ioana Alexandra, Florin Alexandru, Bianca Ioana, Andrew Justin, Matei Cristian, Adrian! Sa fiti sanatosi, cuminti, norocosi si fericiti alaturi de parintii vostri.

Bafta multa celor care incep gradinita maine si curaj mamicilor, tineti minte ca e mai greu pentru voi decat pt copii.

Si Victor reincepe cresa maine, am oarecari emotii pentru ca ieri s-a intalnit in parc cu tanti si o fetita de la cresa si nu a vrut sa stea sa se joace cu ele. Sper sa se re-integreze rapid in programul si atmosfera de la cresa.
Cu laptele s-a rezolvat, adica ne-am intors integral la cel praf. Nu stiu ce sa mai fac acum, asa ca iau o pauza. O sa vorbesc cu pediatra cand mergem pt vaccinul Soniei.
E clar ca la Sonia o sa facem trecerea mai devreme ca sa nu patim asa ceva.

Kid, bine ai venit, ma bucur ca ati avut o cununie relaxata, e importanta sa ai amintiri placute! Asteptam pozele.
Unde ati fost in saptamana de miere?

Ioana, , unde esti, la Boston sau Buc? Nu te ajuta nimeni cu fetele? Bafta!


Codruta, .

Marinela, ma bucur sa citesc vesti despre voi, bafta multa in continuare.

Andreeea, felicitari pentru bb 2, sarcina usoara.


Va pup pe toate, o seara placuta,

Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank_miki spune:

Ooooo,maine incep destui piticoti gradi(cresa).Bafta multa,si nervi tari pt mamici.

Ioana,biata de tine!Dar o ai pe mama ta,nu????

Anto,se va integra el,stai linistita,inceputul e greu.

Casiana,vorbeste si tu cu educatoarele,sa fie mai atente la Alexia,cand doarme.Sti si tu,poate daca le dai ceva acolo,or sa fie foooaaarte atente.

Noi mai intarziem cu gradi anul asta.Aici,trebuia sa ma duc din luna februarie(sa inceapa in septembrie),sa-l inscriu pe Miki pt. gradi.Daa,ce mi-am zis...eu stau inca acasa,e prea mic,si il inscriu pt anul viitor.Acum regret ca nu m-am dus.Deci noi mai stam inca un an acasa.

sa aveti o sapt cat mai frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

La Multi Ani Tudor si Maria Teodora!

Noroc cu Casiana ca am facut si eu bagajul dar am rucsac prea mic asa ca le-am asezat frumos pe masa si sa vedem dimineata! Nici pantofi de interior nu am gasit, nu e de mirare daca m-am trezit azi ca nu am. Pana la urma o sa merg si eu un pic la gradi de dimineata, sa vad cum si in ce fel si ma va schimba bona. Problema e ca ii spun lui Vlad daca vrea la gradinita si imi zice clar : Nu! Stau acasa! Oare asta crede?

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Si eu as da-o pe Petra la o gradi vreo 2-3 zile pe saptamana, doar pana la ora 12. Sa se joace cu copiii. Credeti ca e tarziu ca ma gandesc acum la asa ceva? sau gasesc?!

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Deni eu daca o intreb acus pe Alexia:"Vrei la gradi?" nu zice nimic.Dar daca ii zic "Mergem la doamna?" zice"Daaaaaa".Nu stiu care-i domana, probabil bucatareasa ca o rasfata si mereu primeste ceva bun in plus.
Stai linistita cu bagajul, la program scurt e mai simplu, cand il treci la program lung atunci e musai nevoie de un ghiozdanel de gradi.O sa-ti spuna de la gradinita daca mai e nevoie de ceva.
Am uitat sa-ti zic, daca Vlad face la olita e posibil sa-ti ceara sa aduci olita,nu stiu cum e la gradi a voastra la noi asa e.
Alexia nu face la olita si nici nu ma grabesc sa o pun acum.
Am citit ca nu trebuie sa incerci sa dezveti copilul de olita, suzeta, biberon cand se confrunta cu un stres asa de mare cum e mersul la gradi si adaptarea lui aici.Asa ca o mai las in pampers.
Codruta, nu-i deloc tarziu doar ca la varsta asta, in general, numai la gradinitele particulare o primesc dar au sigur locuri libere.Din cate am observat gradinitele particulare incep anul scolar de luni 3 spetembrie, cele de stat incep pe 17 septembrie.
Anka sunt atente educatoarele caci toate sunt mirate ca nu plange dimineata si in general le asculta.Unde mai pui ca mi-a venit Alexia acasa si cu 3 note de 10.De multe ori insa Alexia nu are chef de stat la ore si se plimba prin gradinita.
Dar am "pile" la directoare ca a fost colega de birou cu soacra mea.
Oricum e o draguta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Neata!
Multumim mult pentru urari! La Multi Ani tuturor celor care au implinit 2 anisori sa creasca mari, sanatosi si frumosi!
Kid, bine ai revenit! Casa de Piatra si o casnicie frumoasa si fericita! Si bafta la bb2!
Bafta tuturor care incep azi gradi (Vladut, Alexia), dar mai ales parintilor!

Am sa pun pozici de la petrecerea de 2 ani. Ioana a primit o multime de cadouri. Ma gandesc sa incep sa ascund mai multe jucarii ca nu mai prezinta interes. Am pe balcon 2 cosuri cu cele mai urate jucarioare si vad ca trage la ele numai ca nu le are mereu la indemana.

Nicole&Ioana Alexandra


www.flickr.com/photos/9877601@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput