Piticodromul Festiv de Sept-Oct 2005 (186)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

La multi ani tuturor piticodromistilor aniversati azi.Doamne ce a mai trecut timpul.
Haideti sa va spun si eu de Iaris.In primele zile a avut probleme de adaptare la fus ,dar acum e foarte bine.Mananca bine,chiar a ajuns sa ceara mancare,ceea ce pt el e minune,la ce putin manca acasa.Acum mai papa si fructe,ceea ce e nu facea acasa.E vesel si are deja o multime de prieteni in parc.Din pacate inca suntem in cautarea unei gradinite care sa corespunda cu ce vrewau eu pt el.am gasit ceva dar nu am fost foarte incantata si e destul de departe de noi.Iaris nu mananca lactate in afara de lapte,cel mai bine mananca gatit.La noi nu exista zi fara ciorba.Lapte bea 3 sticle la zi.Am inceput sa ii dau si eu lapte de comert.Aici laptele este imbunatatit cu vit A si D,iar majoritatea produselor sunt imbunatatite cu Fe,Ca,sau alte vitamine..Poate de aceea nu am gasit in magazine lapte praf pana la 3 ani.E drept ca nici nu stiu eu toate magazinele si e cam greu pana ma dezmeticesc.
Pup fetele mirese si le urez ca luna de miere sa fie vesnica.
Va pup pe toate si sper sa trec mai des pe aici,ca acum sunt destul de in ceata cu multe lucruri pe care trebuie sa le rezolvam aici.De 3 zile tati al nostru lucreaza si mi-e foarte greu sa fac fata cu un Iaris energic si foarte mamos,care nu vrea decat sa stau mereu cu el.

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Intru si eu repede, sa felicit sarbatoritii de azi:
La multi ani,
Ioana Alexandra,Florin Alexandru,Bianca Ioana

Asammm, cum zice Alexia, acum sa felicitam si miresicile.
Sa aveti casa de piatra, sa fiti fericite si sanatoase!
De la Innaa am vazut poze,pe tine Kidule te-am vazut si eu in Libertatea dar mai vreau poze.Ina imi pare rau ca nu a iesit cum ai vrut tu, da lasa, gata a trecut.Totusi eu astept poze, macar cu Iilinca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Va pup si va multumesc pentru toate urarile de bine!!


Bine ai revenit din luna de miere Kid...abia astept pozicile! Spor la treaba ....azi incepe septembrie!

Am scapat super super bine la dentist....fara anestezie...nu stiu ce a facut nenea ala acolo...dar arata super si nu am simtit nimic! Miercuri o sa fie mai nasol pentru ca trebuie sa imi umble la nervul unei masele asa ca iar am emotii...

merg si eu la dush acum ca e tarziu....noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuta2005 spune:

Alexia a pescuit o viroza de la gradinita, e prima ei viroza, prima boala mai serioasa.Ne luptam cu ea, sper s-o doboram.2 zile a lipsit de la gradi, acum s-a intors.Doar tuseste si ii curge un pic nasul.Sper sa terminam cu viroza asta ca de luni incepe anul scolar la gradinita asta si o sa stea la program lung, pana la patru, asa ca maica-sa are mai mult timp de stat pe net, m-am scos nu?
Anya esti o comoara la casa omului!
Alexia de cand merge la gradi a inceput sa vorbeasca mai bine.Mai nou isi ia la revedere de la educatoare spunand:"ba bay", a invatat sa numere si ce m-a minunat si mai tare:ieri a desenat pe o coala de hartie si mi-a aratat-o zicand"cauu" adica "calul".Pesemne Alexia e un soi de Picasso, face picturi abstracte si imi si explica in caz ca nu pricep ce inseamna respectiva opera.
Azi mi-au zis ca nu a vrut sa manance nimic la gradi, a cam slabit da nu-i nimic avea ea ceva rezerve.Zilele astea sper sa ajungem si la medic ca se intoarce din concediu.
Daca vreti am si poze mai noi
http://www.flickr.com/photos/10022662@N07/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

La Multi Ani copiilor care au implinit 2 anisori, cred ca m-am oprit cu felicitarile la 28 august! Sa cresteti mari, frumosi , voinici!

Andra - 29 aug 05
Simon Andrei - 30 aug 05
Mara Karina - 30 aug 05
Robert Daniel - 30 aug 05
Ioana Alexandra - 31 aug 05
Florin Alexandru - 31 aug 05
Bianca Ioana - 31 aug 05
Andrew Justin - 1 sept 05
Matei Cristian - 1 sept 05
Adrian - 1 sept 05


La Multi Ani cu intarziere si pentru Sf.Alexandru si toti copilasii, mamici, tatici care au sarbatorit ziua numelui!

Noi ne pregatim de botez cu cel mic si de gradinita cu cel mare, de luni suntem oficial in grupa mica! Am emotii mari, am hotarat sa il duc doar pana la 12 fara masa de pranz si daca se obisnuieste, prelungim incet incet programul. Sufar doar ca nu voi putea sa merg eu luni cu Vlad deoarece sunt legata de Dodo, sa vedem daca reusesc sa aranjez astfel incat sa merg macar o ora!

Kid, am citit cu placere povestea nuntii, cred ca daca aranjai evenimentul asa nu iesea la fel de bine! Mi-a placut faza cu cainele popii! Asteptam poze!

Marilena, ma bucur ca ne scrii! Iti doresc sa treaca repede perioada de acomodare!



Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

jADI,BAFTA IN ORGANIZAREA BOTEZULUI SI INIMA TARE CU VLADUT LA GRADI,ASTA E,TOT VOR PLECA MAI TARZIU....
lA PRIMELE NOASTRE CUMPARATURI NE-AM LUAT MIGDALE IN CIOCOLATA
aVEM SI NISTE POZE CU NOI
http://www.flickr.com/photos/9604520@N05/sets/72157601788321850/
sPER CA SE VAD
O SA VA MAI SCRIEM DESPRE NOI,DAR NU AZI CA E SAMBATA SI SUNT ATATEA DE FACUT
vA PUP

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeeea spune:

La multi ani copilasilor care si-au serbat aniversarea zilele astea!
Pupam pe toti cei care au inceput gradinita si viitorilor "gradinari" le uram trecere usoara si frumoasa spre un nou statut!
Bun revenit, miresicilor, si casnicii trainice si pline de ceea ce e mai bun!
Si bun venit inapoi pe forum mamicilor care s-au adaptat asa de repede si de bine in tari indepartate!
Noi suntem bine; odata cu frigul am intrerupt operatiunea olita, si nu pare sa o deranjeze deloc sa faca in pamapers si sa n-o mai stresez cu intrebarile. Apoi, un punct care ma scoate din sarite, deja, este nevoia de suzeta pe aproape intregul parcurs al zilei, mai mult ca oricand, parca. Stiu ca e un comportament normal in cazul in care in casa ar veni un fratior mic sau ar fi vreo schimbare semnificativa, dar la noi nu e nimic din astea. E adevarat ca vorbim aproape zilnic, f putin, despre bebe din burtica lu' mami si ca de cateva zile a descoperit papusa-bebe la care, pana acum, nici nu se uita; iar acum ii vorbeste, il hraneste pe bebe, il adoarme, il aseaza la masa cu noi si... ii da sa pape "tzitzica" de la ea, asa cum a vazut la o proaspata mamica. Si zice ca are si ea in burtica un bebe. Fata de bebelusii intalniti se comporta f frumos si zice sa-i luam la noi acasa, sa-i iubeasca etc. Oare stie ce urmeaza din iarna si cere suzeta de pe acum?

Andreea, mami de MARIA (5 oct 2005) si (+12)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMia spune:

Multumiri tuturor pentru urari.
anya20. Ma bucur sa te "aud" si mai ales cu asa noutati frumoase despre anya si dragostea ei pentru arina toate cele bune si voua din partea noastra!

nu inchei inainte de a ura La Multi Ani! sarbatoritilor zilei:
Andrew Justin
Matei Cristian
Adrian[/b]



LiaMia si Florin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Marilena, au fost de alea la kil cu o punga maron transparenta pe alocuri si cu sistem zippy de inchidere?

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

hi,hi,Da JADI,alea au fost,intr-adevar yummy

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris

Mergi la inceput