Comori de nov-dec 04 (154)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikimi spune:

Am recuerat si m-am delectat cu pozici minunate.
Diana e o gospodina I-a si pare asa maricica in poze.
Burticuta de Dama e adorabila si familia frumoasa.
Baieteii de Bitsulina sunt de mancat asa veseli si frumosi cum sunt, iar Mihaita m-a mpresiont deosebt cu curajul lui de mare inotator.Nu mi-a venit sa cred cum plutea el cu caputul la fund si singurel pe deasupra.

Incarc si eu poze cu matza mea incruntata(deocamdata) si le postez imediat.

Poze noi jun.

DEC 2006.


Miki,38+ si Alexander (12.12.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Mikimi,bine ai reventi acasa!Sa-ti traiasca baiatul,sa creasca mare ,sanatos si voios!
Am vazut si poze:Iris pe calut(superb!!),Diana la bucatarie(Mariuca prefera 'sulubelnita'si ciocanul),Dama cu burtica frumoasa si puiul ei mare,Bits si cei doi nazdravani,frumosi foc.
Noi suntem bine sanatosi.S-a mai acomodat cu noul statut de 'dominisoara' singura in camera,desi uneori dimineata o gasesc dormind pe jos,semn ca peste noapte cade si ramane sa-si continue somnu pe pilota pusa de mine special pe jos,si mi-e tare frica sa nu raceasca..dar ce sa fac?nu pot sa o controlez non stop noaptea si,la cat de obosita sunt,nu ma trezecs de buna voie neam!
Pupici,va dorec un we minunat!

Poze 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Miki,schimba semnatura!!!!

Poze 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cecilia C spune:

Miki asteptam pozele cu piticul si hai povesteste-ne, cum a fost a 2-a nastere comparativ cu prima???/ tu cred ca si acum ai nascut fara epidurala, asa-i??/ hai ca lista e deschisa pt BB no.3 asa ca o sa fie floare la ureche a 3-a nastere...si ia spune, esti obosita tare???? pt ca eu dupa ce am venit acasa cu Ada nu mi s-a parut ca am fost asa obosita ca si cand a fost Alexia bb, poate pt ca am avut experienta cu Alexia si am fost obisnuita cu trezitul noaptea....sa fiti sanatosi cu totii si sa cresteti mari.....laptic cred ca ai cu tona, ha ha pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimi spune:

Mami Cici cum ai zis-o tu bine !!! intr-adevar nu ma simt obosita deloc, e adevarat ca daca stau mai mult de 5 min in picioare ametesc, deci ma conrazice corpul, insa psihic sunt excelent.
Cand am ajuns la spital pe 28 dim, doctorul mi-a spus de ce eram de cu seara pregatita de nastere...aveam deja dilatatie 3.Fara insa sa mi se rupa mmbranele(iar nu am experimentat senzatia asta), la spital dimineata aveam deja dilatatie 4 la ora 8 cand m-am internat.Cam o ora a durat pana mi-a facut analizele si pregatirile pentru peridurala- na ca de data asta am zis sa incerc cum e- parca era o mancare noua in meniu- eram doar curioasa.Doctorul era cam reticent, zicea ca poate lungi procesul, poate nu reusim sa colaboram..i-am zis ca o sa-i ajut cum pot.Asa ca pe la 10, aveam peridurala si dilatatie spre 5, in ora dintre contractile erau deja puternice, ajungeau si la 68 si parca nu aveam chef de durere.Dupa 5 min, ma minunam cum e sa vezi pe monitor niste contractii care mai devreme ma faceau sa ma sui pe pereti, si acum sa nu simt nimic...mare minune.Pe la 11 am adormit- vai ce ''nesimtire'' sa-ti ermiti sa dormi in timpul travaliului...mi s-a parut jignitor pentru mamicile care strigau de mama focului ca doare, dar ce sa fac, eram cam obosita.Asistenta a stat langa mine, pe la 12 m-a trezit sa mai controleze dilatatia, care era aproape de 10.L-a chemat pe doctor, au pregatit trusa de Stem- le-am recoltat- am impins de 3 ori ca la carte, asa cum ma invatatsera la Alexander si a iesit puiutul.Cica a iesit cam repede totusi, pentru ca l-au dus la oxigen vreo 2 ore fiindu-i frig.Si-a revenit insa repede si mi l-au adus la 18 in salon.De atunci rememorez cele mai minunate clipe din viata, intalnirea cu un ghemotoc care e 100% dependent de tine, miroase parca ar fi trecut primavara prin pielicica lui si toti zarzarii au inflorit o data cu el.
Il adulmec de atunci nonstop si ma bucur de ceea ce am facut inca o data.
Pe Alexander il astept abia spre seara acasa, ca atati nu s-a invrednicit inca sa-i cumpere un cadou de la Yannis pentru el, in asa fel incat primirea sa-i fie facilitata in familie noului me,bru.

Pup Andreea, a, facut.

A...si am uitat pozee de Iris, tare sunt mandra si eu alaturi de mami Danette daca-mi da voie de realizarile lor care-mi par extraordinare.E ca o amazoana.

Iaca acum insa, pe langa partea romantata a povestii cu Yannis, va reamintesc cat de grea e prima saptamana, cand parca mii de rani ai si nu una, ai impresia ca n-o sa treaca niciodata, nu reusesc sa-l butonez pe micut cum trebuie ca ma doare, nu pot sa-l ragai cum trebuie, nu pot sta nici in picioare ca am sa cad cu el, si in plus am niste ''ugere'' de 2 ori cat capul lui, pompa nu reuseste sa-mi desfunde canalele ca sa nu le simt ca piatra, el nu trage cat sa le gleasca.As vrea sa dau de papa la mii de copii in acest moment decat sa simt ca se risipeste laptic.Si in plus, ca sa fie treaba treaba, Yannis are fusul pe celalat continent prieten-America-, si ziua doarme neintrerupt si 5-6 ore, cel mai putin 2, iar noapte, cu variatii , se trezeste la 1-2 ore.Pe la 5 il apuca vorba/zmiorcaiala, iar la 6 adoarme si se mai rezeste la 12 ziua...pai e corect? eu nu stiu cum sa fac acum, Alex era setat corect.

Pun poze, dar mai stti sentimentul de trece ziua si ce-am facut? ca am fost ocupata 100% si nu am realizat nika..?

Poze noi jun.

Miki,mami de Alexander (12.12.04) si Yannis (28.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimi spune:

Si gata cred ca am in semnatura vreo 2 pozici u noul nostru membru al familiei.

Pup pe toata lumea si multumim pentru urarile de ieri pt Alexi.Si noi uram numai de bine.

Poze noi jun.

Miki,mami de Alexander (12.12.04) si Yannis cu pozici proaspete. (28.08.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Doamne miki, puiutul mic este minunat...ce frumos doarme in ultima poza cred ca-ti vine sa-l mananci...ma bucur tare mult ca te simti ok fie si numai psihic...asta este fff important...sanatate multa sa te recuperezi repejor si fizic esti o frumoasa(chiar si imediat dupa livrare)


alex este mai bine acum, aseara iar mi-a vomat de 2 ori(dar macar fata de 5 in seara precedenta a fost mai bine) sper ca in seara asta sa nu maia vem probleme delok
va pup pe toate sa aveti un we asa cum vi-l doriti

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danette spune:

Doamne MIKI... ce frumosi sunteti amandoi. Si tu si Yannis!
Mi-au dat lacrimile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Miki, m-am imbolnavit privind pozele, asta nu mai spun mi-a placut grozav

Monica, ei se face el bine ca doar abia asteapta sa mearga la mc...

Ioana, nu spui nimic, hai mey...

Diana 22.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cecilia C spune:

Miki sa va traiasca bobocelul, e asa de dulce si de gingas ca-ti vine sa-l mananci. Doamne ce clipe frumoase cand ii auzi prima data plangand si cand ii tii prima data in brate, ai vrea ca si clipele astea sa dureze o vesnicie, si-apoi cand ii pui la san si-i vezi cum mananca ei cu gurita lor mititica, uauuuuu imi vine sa mor de fericire cand ma gandesc la clipele astea....poate mai am norocul sa le mai traiesc o data desi ma indoiesc.
Pupam micul bobocel si pe mamica lui frumoasa si ii dorim sa creasca mare si sa aiba parte de tot ce e mai bun pe lumea asta.
Miki, abia astept sa mai pui poze asa dupa vreo sapt sau doua si sa-i vedem obrajorii si cum s-a schimbat, ha ha ...mie intotdeauna mi-au placut bebelasii dupa ce sug la san, parca li se umfla obrajii cu pompa si sunt asa luciosi de-ti vine sa-i mananci...si-apoi cum dorm ei dupa ce mananca....hai ca m-am prostit de tot...visez cu ochii deschisi ....si apropo de nume, e super numele Yannis, asta era unul din numele la care ne gandeam si noi in caz ca am fi avut baietel, poate data viitoare, ha ha

Pupici la puiuti si mamici si sper sa aveti o noapte buna!!!


Mergi la inceput