Comori de nov-dec 04 (154)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danette spune:

Simona, si eu m-am gandit la problema cu picioarele...efectele echitatiei.
Deocamdata ne-am hotarat totusi la 2 sedintze pe sapt. a cate 1 ora fiecare. Cred deci ca nu vor fi efecte nedorite.
Discutand cu instructorul (care a facut scoala de instructori echitatie undeva in Ungaria), ne-a spus ca acolo sunt copii de varsta ei care incep deja, si intr-un fel e bine asa, fiindca nu au sentimetul de frica fata de un animal de dimensiune mare. Cand ajung la varsta la care constientizeaza pericolul, deja sunt obisnuiti cu caii si calaria in sine.
Asta e valabil si cu inotul... acum nu are frica de apa. Chiar daca nu invata efectiv sa inoate, are contact cu apa.

Eveline si eu ma bucur nespus ca s-a infiintzat centrul asta de calarie. La 15 km de Baia Mare este o localitate unde a ramas un castel din sec. XIX cu toate anexele - deci si grajduri si domeniile (inclusiv padure), apartinand unei familii nobiliare maghiare din Transilvania.
A fost cumparat acum de afacerist baimarean, care face acolo un Hotel de 4* si un centru de agrement. Inca e in lucru, dar cred ca o sa fie un loc elegant. In grajduri sunt vreo 10 cai, din care un singur pur-sange englez si 4 lipitani... restul sunt autohtoni.
Dar e un inceput. Urmeaza sa aduca si cativa ponei peste cateva saptamani. Sper sa fie suficienti doritori cat sa ramana "in picioare" centru asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Ce frumosi sunt puiutzii tai Bits...ei, uite asa ma delectez eu cu poze de dimineata la servici...

Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Bits, ce mare s-a facut si Amon, doi frumosi amindoi...sa-ti traiasca , iti seamana tie amindoi, mai mult decit sotului.

David (10 nov 2004) si
Simona 4+ http://bd.lilypie.com/wdoCp3.png
Daviduchele meu

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danette spune:

Bits, sunt asa de frumosi copii tai!
Ce mare e deja Amon. Si-iti seamana bine. Kenzo seamana si cu tata, dar Amon mai mult cu tine.

Dama, v-am vazut si voi si locurile frumoase pe care le-ati vizitat. Ce bine-ti sta cu burtica si tie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Am luat si eu o pauza ca ma doare capul... si m-am delectat cu pozici de la BITS... Frumosi foc baietii... si seamana tare cu mama lor...

Multumim mult de aprecieri... EVELINE, BITS, SIMONACIP,DAMA, AD_RIANNA, DANETTE si la toate celelalte care v-ati gandit la noi si multumim ONITZEI care si-a facut tipm sa puna poze... ca eu nu am av tp...



Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
mart 07,aprilie 07,iunie 07
www.felis.ro
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

DAMA... ce plimbareti sunteti... si ce bine va sta aici... Ce gravidutza frumoasa esti..

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
mart 07,aprilie 07,iunie 07
www.felis.ro
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Sint super pe fuga...dar vreau sa urez "LA MULTI ANI" tuturor celor ce poarta numele Sf.Alexandru..sa fiti sanatosi!


Poze 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Wau...Dana ore de calarie...Eu ma gandeam ca ai dus-o la calarie de ponei si cand colo...Pupam frumoasa amazoana...

Dama,chiar ca iti prieste sarcina.Arati tare bine... Si David e un scump...

Bits-ule,ai niste copii bestiali...Poza in care dorm unul langa altul e...ingereasca.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
urea si eu La multi ani! tuturor alexandrelor si alexandrilor sa fiti sanatosi si sa va dea Dumenzeu numai bine si tot ce va doriti
multumim mult pentru urari
alex al meu este cam bolnavior(a vomat de 5 ori, am mers la dr am pus sup cu antivomitiv, apoi la apucat kklica de vreo 2 ori...insa acum vad ca este ok a si papat ceva si vad ca nu a mai vomat) insa el e suparici ca nu poate sa pape din tortuletzul de ziua lui si sa mergem la mc asa cum i-am promis o sa mergem dar in alta zi....sper totusi sa nu fie micorb si sa ia si d-ra ruxi...Doamne ajuta!
am vazut si eu poze cu irisina la calarie si cu cei doi fratiori...danette, bits sa va traiasca minunile si sa fie sanatosi
va pup pe toate
sa aveti distractie placuta

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimi spune:

Iubitele mele,

Va multumesc tuturor pentru primirea calda acasa ~~~ parca m-a asteptat toata familia in casa primenita, dupa o pribegie lunga.
Marta-care este fina mea- mi-a spus deja ca postase si-i multumesc, nu stiu de ce s-a razgandit, probabil s-a gandit ca suntem in grupul nostru foarte apropiate...de abia astept sa va dau mai multe detalii si va citesc din urma, insa vreau 1 ora de smnic, iar acum a adormit ingerasul2.
revin cu drag va imbratisez

Poze noi jun.

DEC 2006.


Miki,38+ si Alexander (12.12.04)

Mergi la inceput