Comori de nov-dec 04 (154)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by monica-elizabet
..azi dimineatza chiar s-a trezit singurica in jur de 7 chiar si un piculet(nu am mai trezit-o delok noaptea) si s-a dus la oltiza direct ...apoi a mai palavrit ceva cu alex care pleca la gradi si s-a dus in patut a baut laptele(din biberon cand om scapa si de asta ) si a adormit pana la 9,30
va pup pe toate sa auzim numai de bine

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)




felicitari

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
mart 07,aprilie 07,iunie 07
www.felis.ro
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by bits

imi vine sa-l mananc pe Ken cat de frumos poate sa spuna "butucarie" in loc de bucatarie,"fuculeti" in loc de pufuleti si "Alba ca zacada".in general nu stalceste cuvintele dar pe astea nu le poate spune sub nici o forma corect.degeaba ii repet,spunem pe silabe caci la fel le spune.

Amon si Kenzo



si mie imi vine sa il mananc numai cat citesc

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
mart 07,aprilie 07,iunie 07
www.felis.ro
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danette spune:

Miki, felicitari! ii doresc multa sanatate si-o viatza senina, plina de bucurii lui Yannis.

Deasemenea lui Adrian, ii doresc LA MULTI ANI, cu intarziere... desi imi 'notasem' in minte data de 24.08... m-am luat cu altele si-am uitat sa scriu la timp. Tot binele din lume si mult noroc!

Am vazut pozele puse de Cici de la petrecere.. pup gasca de pitici canadieni.
Ada...deja e 'umblareatza'... Doamne ce trece timpul.

Vazut si Mihaitza la mare... pupic si lui si mamicii Felis!

si-am mai vazut dar nu-mi mai amintesc acum...
Aaaaaa, La multi ani lui Miha... si felicitari Damei pentru baietel din burtica.

Eu sunt obosita tare... dar am avut o zi faina azi, per ansamblu.
Odata ca mi-am gasit o pereche de pantofi pe gustul meu.
si-apoi ca am gasit un centru calarie in sfarsit, aproape de noi (15 km). Acum 2 zile am vazut afisul prin parcul unde iesim cu Iris... si azi am fost prima data la calarie. Iris a fost de-a dreptul extaziata. De-abia am reusit s-o convingem sa plecam acasa. N-a mai vrut sa descalece calul. E innebunita dupa caluti. De aceea am si cautat s-o ducem la un astfel de sport, desi poate pare cam repede... Insa instructorul a fost f. incantat de curajul si interesul ei. Si-a zis ca merita sa incercam sa-i facem un hobby din asta.
So, de 3 ori pe sapt. o s-o ducem acolo...

Cateva poze de azi dupa-amiaza:

http://pets.webshots.com/album/560476668VSkKWB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ad_rianna spune:

fetelor dragelor nici nu stiti ce dor imi e de voi dar nu stiu cum sa fac sa "cumpar" niste timp liber de undeva. la serviciu nu pot folosi deocamdata netul din cauza virusilor din calc. maiine vine sa-mi protejeze bazele de date, apoui reinstaleaza windows-ul si sper ca de saptamana viitoare sa pot intra ca de acasa...vin in jur de ora 20.00 putina mancare si curatenie si pic...ce mai calculator
mi-e dor rau de piticii mei ca 3 saptamani am stat cu ei non stop iar acum e rau tare. cu olita eu zic ca ne descurcam chiar bine. pampers nu le mai pun nici noaptea de vreo 2 luni, noaptea se trezesc ei si cer la wc daca au nevoie...au avut vreo 2-3 accidente noaptea dar cred ca e normal. pampers-ul e un vis urat deja...si eu care credeam ca-i duc si la scoala cu pampers
ma pot intelege foarte bine cu ei, ma mir cateodata cat pot fi de intelegatori. daca i-ati vedea ce frumos se joaca amandoi, au asa mare noroc ca sunt impreuna! si cate grija au unul de celalalt. va povestesc o faza care mi-a venit in minte acum: bianca, de cand am venit de la mare are o problema: ar sta doar in funduletul gol. intr-o zi la tara dupa o baita in piscina lor gonflabila i-am imbracat si bianca nu voia sub nicio forma sa-si lase chiloteii pe ea. fugea de mine si o amuza teribil chestia. la un moment dat m-am enervat, eram si caraghioasa ca fugeam dupa ea prin toata curtea si casa sa-i dau chilotii. tudor isi vedea de "masina" lui imaginara (are un volan cu care toata ziua circula pe post de masina, ma apuca disperarea ca orice joc al lui e legat de masini, "schumacher" se face )...la un moment dat se opreste o ia pe bianca frumos pe dupa umeri si-i zice: "hai bianca sa iei chiloteii" si minune: fata mea isi ia singura chiloteii si nu si-i mai da jos. eu ma uit dupa ei ca la cinema...sa mai zic ceva!!!???
sunt multe de povestit...dar ma apuca dorul de ei si mai tare

am vazut pozele lui felis la mare!!! waw ce copil curajos!!! nu pot sa cred. ai mei cred ca nici pana la mijloc nu au vrut sa intre in apa. nu i-am fortat de teama sa nu refuze apoi sa mai intre. poate la anul...pupici inotatorului viteaz si mamicii lui minunate

mey dar ce de "fecioare" pe aici si "la multi ani fericiti"...acus acusi mai imbatranesc si eu cu un an

adriana &
Bianca si Tudor
(03.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Buna, fetelor!

In primul rand, FELICITARI!!! lui Miki pentru bebe2, Yannis si Simonei si Damei pentru sarcina.

Super pozele de la mare ale lui Felis!

Inca n-am citit tot ca n-am prea avut timp, dar voi recupera.

Felicitari si pentru postul bun pe care l-a ocupat anul asta Ochiverzi!

Si acuma sa scriu nitel de noi.
Am lipsit motivat de pe forum, zic eu, pentru ca am alergat sa vedem gradinite si sa face rost de avize epidemiologice si analize.
Le avem pe toate gata, asa ca de luni suntem la gradi.

Nu ma bucur, insa, deloc!

Tocmai cand credeam ca pot sa ma linistesc, ma intalnesc cu o veche cunostinta si incepem sa vorbim despre familie, bineinteles.
Fata are un baietel de 4 ani. L-a dat de la 3 ani la o gradinita particulara buna. Intr-o zi copilul se loveste la cap pe scari. Nu a stiut sa zica exact cum s-a intamplat ca nu stia nici ea. Nu a avut rana grava de sa mearga cu el la doctor. L-a luat dupa-amiaza acasa si era bine copilul. A doua zi a inceput sa faca, crize comitiale pe care le are si acuma. Ca s-a implinit anul. Diagnosticul a fost pus: "epilepsie post traumatism". A ramas copilul handicapat pe viata.

Mi s-a facut instantaneu frica!!

Nu mai vreau la gradinita!

Ce ma fac!? Fii-mea e o zburdalnica, daca se loveste sau o imbranceste careva?
Nu mai e cu mine!

Am inima cat un purice si nu stiu ce sa fac.

Acuma, asta este subiectul numarul 1 la care ma gandesc, restul treburilor cu casa sunt pe loc secund, asa ca nu mai vorbesc despre modificarile pe care le tot facem prin casa.

Of, Doamne, oi fi eu nebuna, dar macar copilul sa-mi fie sanatos!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dama spune:

Miki,FELICITARI! sa-ti traiasca puiul Yannis,sa creasca mare,sanatos si cuminte si sa faca echipa buna cu Alexander !




cu bebe2 & David, pilotul "avid" (18.11.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dama spune:

Simonacip, ma bucur ca astepti in sfarsit pe bebe2...stiu ca tu iti doreai tare. Felicitari si sarcina usoara.

Onitza, mama, eu (adica impreuna cu al meu sot) imi doresc 3 copii de multa vreme, asa ca inca nu ma dezic… dar sa vedem ce-o vrea si DD, pt ca eu mi-s si cam batrana…si daca Bitsulina care-i mai tinerica bate-n retragere, cine stie ce-o mai fi si la mine dupa aceasta nastere.

Bits scump, ai dreptate... si eu vreau uneori sa mai vad si de mine si mai ales vreau un JOB, ca simt ca ma prostesc de tot…dar si copii vreau. Cum le-oi impaca pe toate, nu stiu.
ce scupic e Ken, cum stalceste el pe romaneste, dar bine ca vorbeste. Vezi iti faceai probleme ca nu va vorbi romaneste...David abia acum a inceput sa mai repete cate un cuvant si ala stalcit in ro. Zice de ex "ubeche mut mama" si ce-i place lui la nebunie e " Doamne ajus (=ajuta)", dar mai lucram la capitolul asta mai ales ca vine in curand bunica si trebuie sa se inteleaga cu ea.

Miha, felicitari si tie pt fetita, bravo lui tati ca a pus ce trebuie acolo, iar tie sarcina usoara in continuare. Cum spuneam mai sus eu imi doresc 3 copii si asta nu doar pt ca nutresc speranta unei fetite, pt ca nu se stie...(stiu o familie care a facut 5 baieti cu gandul ca pana la urma vor avea si ei fata), dar si pt ca mie sarcina imi prieste 100%. Eu sunt optimista, nu neaparat curajoasa (aici imi aduc aminte si eu de Gandacica si o admir tare), dar daca nu reusesc sa ma agat anul de vine de jobul mult vanat, atunci ma pun pe treaba

Try, merci frumos pt ganduri. Ti-am vazut baietii in poze... cat pot sa semene intre ei, niste frumosi amandoi.
Abia astept sa vad daca bebe 2 al meu o sa semene macar un pic cu David.

Felis, ce curajos e Mihaita, bravo lui. Se vede ca e obisnuit cu apa si ca a meritat efortul tau cu inotul.

Monica, bravo Ruxitei, e fetita mare de acum. Si noi am scapat in vara asta de scutecul de noapte (cum ici accidente), asa ca ma pot intoarce linistita la alte scutece, de bebe mic.

Andreap, iti doresc reusita in proiectul bebe si sa fie cand si cum vrei tu.


EDIT: Am pus cateva pozici facute vara asta pe unde ne-am tot plimbarit noi.

si noapte buna tuturor



cu bebe2 & David, pilotul "avid" (18.11.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Neata fetelor.
Try, merci frumos de intrebare: simburelul e chiar simburel, simbata ar implini abia 5 saptamani am senzatia ca timpul sta in loc, abia saptamina viitoare merg la medic sa-l vad, nu am greturi, nu am pofte...dar pe de alta parte sunt asa curioasa de ce va urma si sunt asa nerabdatoare sa ard etapele...parca as fi la prima sarcina, ba mai rau ca acum mai stiu unele lucruri de la David si am date precise in minte, sa treaca 3 luni sa fie totul ok si primul trimestru care cred eu e cel mai greu sa treaca fara probleme, boli molipsitoare, sa pot sa ma vopsesc (mi-am propus sa n-o fac pina la 4 luni). Astept prima eco, sa ma asigur ca nu sunt 2..mi-e cam teama sincer de asta.Astept 18-19 sapt sa aflu ce e, astept sa nasc sa-l vad...Ma cam grabesc
Monica felicitari pentru progresele cu pampersul!! Se poate considera ca ati cam rezolvat problema. David cere la toatela si in toiul noptii daca-i vine...
Miria, groaznica intimplare...dar Doamne Fereste, se poate intimpla oricum, in orice moment, oricui...nu e din cauza gradinitei. eu zic sa nu te mai gindesti ca atunci chiar iti vine sa stai cu copilul acasa toata viata...Pina la urma sunt o multime de lucruri grave care se pot intimpla, nu-i putem feri intotdeauna de orice. Trebuie sa avem incredere in Dumnezeu ca totul va fi bine.
Danette, calarie, wow ce misto...e un sport care i se potriveste Irisucai, numai sa te interesezi daca nu exista riscul sa i se deformeze picioarele...oricum, e grozava pe cal..
dama, nici eu nu as regreta sa fac tot un baietel, parca as fi mai linistita, ca deja sunt obosnuita cu baietel, si in plus, vorba lui Try, cred ca se va crea o legatura puternica intre ei..
Onitza, ai rezolvat ceva pana la urma?
Miha, te simti bine cu burtica?
andreeap, abia astept sa vii cu vesti
Am vazut pozici frumoase, Mihaita...ce curajos tine el capul in apa cind faca pluta pe burtica, David nu ar face asa nici intr-o mie de ani..., irisuca frumoasa pe cal , poze de la petrecerea lui Adrian...baietii lui Try si fetele Ceciliei...Try, eu sunt topita dupa Alex...e asa de frumos..iar Adrian pare asa serios si matur...
gata, m-am intins cam mult..va pup pe toate
PS Ce-o mai face Roxanica? Mi-i dor de ea, n-a mai dat de multicel pe aici


David (10 nov 2004) si
Simona 4+ http://bd.lilypie.com/wdoCp3.png
Daviduchele meu

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Miky, sa-ti traiasca puiutul si sa fie sanatos, sa aiba parte doar de bucurii si impliniri!
Felis, e un duuuulce Mihaita....e minunat ce bine se simte el in apa, m-au topit de tot pozele de la mare.
Danette, am admirat-o (ca intotdeauna de altfel) pe Iris cu calutii, ce bine de voi ca aveti unde face acest minunat sport, ce mult mi-as dori si eu sa-i pot oferi Biancai asa ceva....
Onitza, of, imi pare rau de nereusita....cum oare de nu vor alea sa-l primeasca? La noi nu s-a pus problema in felul asta, cel putin pana acum, sper sa nu am vreo surpriza neplacuta cand o duc la gradi, sa-mi invoce un motiv de felul asta...
Va pup pe toate!


Ana si Bianca-iubita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

am pus si noi cateva poze din vacanta aici.

Felis bravo lui Mihaita!mi-a placut cum inoata cu capul sub apa!

Anca tare bine iti sta cu burtica!sa fiti sanatosi si sa va plimbati asa si de acum incolo!

Irisina e o scumpa in saua calului!

Mergi la inceput