Comori de nov-dec 04 (154)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

un Mihaitza inotator!
Offfff, Ioana! Mey, n-ai nicio cunostinta care sa-ti puna o pila la gradi? Nu ai incercat sa-i spui ca vei fi si tu dascalita si din acest motiv nu vrei cresa, ca la pranz vei fi acasa... zic si eu.
Gata am scapat de durere dar si de masea.A incercat sa scoata nervul dar, n-a reusit asa ca a scos-o si surpriza, nu ar fi scos niciodata nervul pt ca radacina era intoarsa si mai aveam si o punga mare lipita de radacina.Acu' astept sa se vindece, sa revina dr. din concediu si va incerca sa-mi faca o legatura flexibila, ceva de genul asta...smecherii de stomatolog. Bine ca nu mai doare.
Acu' fugim cu bicicleta si mingea. Va!

Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

MIHAELA am facut tot ce era posibil omeneste sa o conving pe directoare, nu a vrut si pace! am o prietena educatoare care a dat 4 telefoane azi la directoare pe care le cunoaste, nimeni nu a vrut sa isi bage pielea, pentru ca se pare ca incepand cu anul acesta, nu au voie sa mai primeasca copilasi sub 3 ani la grupa mica, vor fi inspectii peste inspectii si le e frica. M-am zbatut azi cat am putut de mult, nu am rezolvat mai nimik; se pare ca tot varianta cresa va fi, dar si asta e inchisa pana pe 10 septembrie; mai vedem, nu sunt convinsa 100% ca asa va fi;

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Miki,felicitari! Micutule Yannis bine ai venit pe lume,sa ai numai bucurii si fericire.

Dama,felicitari pentru gandurile marete.Esti curajoasa daca nici nu s-a nascut bebe 2 si tu te gandesti deja la numarul trei. La noi se pare ca va fi roz,asa ca mi-am luat gandul.

Felis,pupam micutul inotator. Ce fain inoata el pe sub apa.

Ioana,la noi pleaca bunica in turneu in septembrie si nu stiu ce voi face cu Robert atunci.Te inteleg tare bine...Avem totusi noroc ca sotul isi face singur programul si o si-l faca in asa fel incat sa stea cu Robert cat sunt eu la serviciu...

Bits-ule si tati nu se supara ca acum nu mai are cu cine se intelege,daca Ken vorbeste numai romaneste? Sau il invata Ken si pe tati sa vorbeasca romana?

Andreea,facem galerie sa se intample cat mai curand?

Monica sunteti pe drumul cel bun.

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

MIHA ce bine ca v-ati putut intelege asa!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Uite cum lipseste omu' puti nsi se-apuca sa ploua cu bebelusi. Am ratat momentu', dar zic si eu acum bine-ai venit pe lume Yanis, mult asanatate puiut si sa ai o viata plina si frumoasa, iar voi paritni frumosi sa va bucurat idin plin de el.

Dama, sarcina usoara in continuare, de-abia astept sa te vad cu bebe 2, si nu fii trista ca-i tot baietel, o sa vezi ce legatura puternicase va crea intre ei.

Simona, ce-ti face samburelul?

Andreap, facem galerie sa se prinda bebe din prima luna:-)))))

Bitsone, pupam japonicii bucalati, eu as face schimb cutinesi-as sta acasa cu copiii, insa nu pot, oricum as intoarce-o nu pot.

Multumim de urari fetelor, tot zic ca apuc sa va arat poze cu adrian tuns, dar cand ajung acasa nu mai am timp de nimic.
La servici de-abia pot respira, iar in weekenduri sunt arvunita toata, incepem subsolul si nu mai am vreme decat sa-mi pup copiii parinteste pe frunte.
Adrian e infundat si m-a trezit azi noapte de m-a zapacit (raceste cam des, o data la 2-3 luni si aparent fara prea mutli virusi prin prejur, adica e singurul care raceste). Nimic complicat, doar muci si eventual tuse seaca.

Onitzo, mama, pai lista cu bb3 e deja deschisa de gandacica. Sa vedem acu' cine s-o mai incumeta. Ca la bb2 era de asteptat sa se inscrie fetele, dar la bb 3... cre' ca trebuei sa mai treaca ceva ani buni pe-aici sa vedem alta lista.
Mai bine sa puna mana mamicile puturoase sa-l faca pe bb2 si-apoi om vorbi si de liste cu 3 la numar :-)))))))

Roserbina, pe unde mai esti?

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian - 24 Aug. 2006 ......... poze I si www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank">poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns try spune:

Felis, Mihaita e un curajos si-un iscusit. Pai alex al meu e mamaliga cand vine vorba de apa, se da zbir ca-i place apa, dar cand vine vorba de apa mare se agata cu ghearele de tine ca disperatu'.
Felicitarile mele ca ai perseverat cu inotul si ca, desi numai tu stii cat de greu ti-a fost, n-ai intrerupt.

"Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Alex - 5 Nov. 2004 si Adrian - 24 Aug. 2006 ......... poze I si www.flickr.com/photos/8947508@N02/" target="_blank">poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

TRY mi-ai zis-o!!! zau ca n-am curaj nici sa ma tai!!!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Io zic ca Dumnezeu o iubeste pe FELIS!!! si cum sa n-o iubeasca la cat se zbate fata asta pentru familie???? spun ca ii este alaturi, pentru ca atunci cand se mai intampla sa fie in impas cu banii si isi facea fel de fel de ganduri si griji cum sa faca sa nu intrerupa inotul, atunci aparea minunea, cum-necum Dumnezeu ii arata ca ii este alaturi!! si cred ca ii va arata in continuare, eu ma rog sa gaseasca bona repede!!!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
bits, m-ai facut sa rad cu Mata...ce haios trebuie sa fie ken si cum intoarce el cuvintele...ma bucur ca vorbeste rom si tu esti multumita...lasa ca de-acum are tot timpul sa invete mai bine si jap...si o sa fie si tati fericit.
Felis, am vazut innotatorul ...Doamne ce curajos este..bravo lui! bafta sa gasesti o bona sufletista
try, si sanatate micutului adrian
onitza, Doamne ajuta sa gasesti pana la urma pe cineva care sa-ti inteleaga situatia si sa-l primeasca la gradi pe paulica
mihaela , bine ca ai scapat de durere
Andreap, Doamne ajuta sa vina cat mai repede bb2 si tie si Mariucai...mi-e tare dor de voi toate
noi suntem ok...azi dimineatza chiar s-a trezit singurica in jur de 7 chiar si un piculet(nu am mai trezit-o delok noaptea) si s-a dus la oltiza direct ...apoi a mai palavrit ceva cu alex care pleca la gradi si s-a dus in patut a baut laptele(din biberon cand om scapa si de asta ) si a adormit pana la 9,30
va pup pe toate sa auzim numai de bine

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

quote:
Originally posted by onitza

Io zic ca Dumnezeu o iubeste pe FELIS!!! si cum sa n-o iubeasca la cat se zbate fata asta pentru familie???? spun ca ii este alaturi, pentru ca atunci cand se mai intampla sa fie in impas cu banii si isi facea fel de fel de ganduri si griji cum sa faca sa nu intrerupa inotul, atunci aparea minunea, cum-necum Dumnezeu ii arata ca ii este alaturi!! si cred ca ii va arata in continuare, eu ma rog sa gaseasca bona repede!!!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL



va multumesc f mult... TRY, ONITZA LA toata lumea pt aprecieri si incredere Acum am niste planuri,,, sper sa si reuseasca...
ANDREEA... pai spor la treaba
SIMONACIP... astepti bb?... felicitari...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
mart 07,aprilie 07,iunie 07
www.felis.ro
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput