Comori de nov-dec 04 (154)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bits spune:

imi vine sa-l mananc pe Ken cat de frumos poate sa spuna "butucarie" in loc de bucatarie,"fuculeti" in loc de pufuleti si "Alba ca zacada".in general nu stalceste cuvintele dar pe astea nu le poate spune sub nici o forma corect.degeaba ii repet,spunem pe silabe caci la fel le spune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

BITS, e sanatos sa te gandesti si la tine, ai sa vezi ce bine o sa te simti cand te vei apuca de sport! nu neaparat doar pentru a slabi, dar ajuta si psihic mult! ma intreb eu cand o sa iau masurile astea? m-am amuzat cu papucii, mi-ai amintit de o faza: eram la moreni si il pregateam pe paul sa iasa la plimbare cu soacra, era iarna , i-am pus fashul, caciula, fularul si l-am scos pe usa; eram 3 femei de fata dar niciuna nu a vazut ca al meu copil nu avea ghetutele in picioare ; noroc ca s-a oprit el dintr-o data si s-a uitat in jos si ridica din picioruse ...asa am vazut ca nu avea nimik in picioare decat sosetele mai groase; mama denaturata ce sunt! asa bine vorbeste Kenzo??? bravo!! Paul stalceste rau cuvintele, dar ne intelegem

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

neata fetelor.
Miki, felicitari, abia astept sa vad pozici cu yanis..Nascuta in 3 ore....super
Dama, al treilea bb va fi fata ai sa vezi
bits, bine te-ai intors...iti inteleg nevoia de a face si altceva. si eu cind am inceput, aproape am zburat la sv, dar incet incet mi-am dat seama ce rau e cind se imbolnaveste copilul si nu stii la cine sa apelezi, ce plictisitor, stresant si obositor poate fi si la serviciu si etc....La sv apreciez statul acasa si invers...
Andreeap , bravo, asteptam vesti
Paxela, sper la fel de saritor si dragastos sa fie si David cu fratiorul/surioara.
pupici tuturor

Simona, David (10 nov 2004) si mic in burtica

Daviduchele meu
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

da Onitza vb neasteptat de bine.nu mi-am imaginat niciodata ca in 3 luni o sa vorbeasca atat de bine(si d.p.v gramatical spune"desfa-mi cutia asta!" etc).oricum mi-am dat seama ca e fff ambitios.cand am ajuns in Romania si a vazut ca in jurul lui toata lumea vorbeste romaneste a fost fff frustrant pt el ca nu putea comunica iar dupa 1 luna vorbea de numa numa.cred ca a avut o mare importanta si faptul ca el aude 3 limbi.deja imi traduce in romaneste din japoneza insa problema e ca nu vrea sa vb inca japoneza acum.sper sa inceapa sa vorbeasca o data cu intrarea in colectivitate.
la cat sunt de incordata acum sunt sigura ca sportul ma va relaxa de asta am facut pasul asta si in plus simt nevoia sa ma detasez putin de copii.Ken va fi la camin iar pe Amon il las in grija celor de la culbul sportiv(sunt calificati pt asta).

fetele sa va spun ce m-a sfatuit pediatrul din Romania:ca in fiecare zi cand il duc la camin sa-l dau in interiorul nasului cu unguent nazal cica l-ar proteja de streptococi si alte minuni.am luat deja de acasa asa ceva acum ramane sa vedem cat e de eficient.


Simona te inteleg perfect poate asa as fi fost si eu daca lucram putin dupa nasterea lui Ken dar deja am 4 ani de cand sunt acasa si mi s-a acrit.imi sunt nespusi de dragi copii dar nu stiu am impresia ca ma babesc si nu am decat 29 ani.pai in ritmul asta la 35 ajung o epava.nu mai am timp sa-mi pun o masca pe fatza,sa vad un film klumea ,de carti nici nu mai spun.si cand esti cu nervii intinsi la maxim nici rabdare nu mai ai cu micutii de parca ar fi ei vinovati.asa ca mom de respiro e vital.


Andreea bafta si te asteptam cu vesti bune cat de curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

nu v-am spus cum ma striga al meu copil dupa vacanta din Romania: MATA!si asta din cauza iubitului meu frate care ii spunea"hai mai du-te si la mata!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

POZE FELIS LITORAL 2007

Am fugit iar la gradinita ca prima data nu am gasit-o pe directoare!!
Paaaaaa

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreap spune:

Buna dimineata!
Va multumesc pentru incurajari..sper sa fie cat de curand,ca de intinerit nu intineresc,Mariuca se face mare si-mi piere cheful de pampersi,etc.cat despre fundita...orice,sanatos sa fie..da' parca in suflet tot roz vreau.Acu' vreau sa fie..mai repede,parca am luat-o razna


Poze 2007
www.onetruemedia.com/my_shared?z=ed3f5a70513cbef37f41c&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> FILMULET
Andreea si MARIUCA-7.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

quote:
Originally posted by bits
[Simona te inteleg perfect poate asa as fi fost si eu daca lucram putin dupa nasterea lui Ken dar deja am 4 ani de cand sunt acasa si mi s-a acrit.imi sunt nespusi de dragi copii dar nu stiu am impresia ca ma babesc si nu am decat 29 ani.pai in ritmul asta la 35 ajung o epava.nu mai am timp sa-mi pun o masca pe fatza,sa vad un film klumea ,de carti nici nu mai spun.si cand esti cu nervii intinsi la maxim nici rabdare nu mai ai cu micutii de parca ar fi ei vinovati.asa ca mom de respiro e vital.


Andreea bafta si te asteptam cu vesti bune cat de curand!

Amon si Kenzo



Lasa, Bits, ca ai facut o treaba asa de buna.... a meritat sacrificiul asta....Iar tu arati bine oricum si esti o frumoasa. hai sa mai vedem pozici cu voi

David (10 nov 2004) si
Simona 4+

Daviduchele meu
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Sunt foarte trista, nu am rezolvat la gradi, nici nu a vrut sa auda directoarea sa il primeasca pe Paul, pana nu implineste 3 ani, am facut tot posibilul sa o conving!! dar nu voi renunta! nu am de ales, trebuie sa rezolv cu gradi, nu vrea sa il mai dau la cresa deloc si nici sa il dau peste cap, 3 luni la cresa, apoi schimba colectivul, doamnele, cand implineste 3 ani. O sa mai insist, o sa mai merg in septembrie sa mai vorbesc cu ea, dar de luni incolo deja nu are cine sa imi stea cu el, cred cao sa o chem pe mama, in ideea in care mi=a spus ca nu poate sa stea prea mult... ce situatie!!! ce sa fac? sa il iau cu mine la scoala? nu pot!!!!!!!!! las' ca trece, vad eu cum o rezolv, sa vina si mihai acasa si discutam problema...

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

FELIS, pupam dulce micul inotator!!! ce curajos este!!!! ce bine v-ati distrat la mare!!! m-am ofticat c anu te-am vazut si pe tine in poze!!! dar m-am consolat repede cand am vazut minunea ta in largul lui in mare, fara nicio fricaaaa!!!!
Bafta in cautarea bonei! tin pumnii!!!

Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput