Ingres are MARE nevoie de noi, de DC !!!! - cap 2

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maru spune:

sunt un pic ingrijorata, nu mai stiu nimic de ea de zile bune

Carmen, esti ok?
te rog, da un semn de viata

Doamne'ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

maru, multumesc si te rog sa ma ierti...nu am mai intrat...am avut o perioada grea...si multe ganduri "negre"...mi-e din ce in ce mai greu...orice as face...as vrea sa fiu cu el...mi-e foarte dor de copilul meu frumos si bun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Ingres, ma bucur ca te-ai intors printre noi! ramai cu noi, poate reusim sa-ti mai trimitem macar un dram de optimism si un zambet!


Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

multumesc, tzuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

scrie aici ...poate te mai ajuta.nu exista nimic si nimeni care sa-ti stearga durerea din suflet,dar poate daca mai comunici cu noi...ti-o mai alinam atat cat putem.te astept sa spui ...tot ce doresti.

dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

of Doamne, mi se rupe inima cand te vad atat de doborata de durere
incearca sa iti canalizezi toata energia, toata dragostea pe Roxana si spre sotul tau. Le adancesti si lor durerea, le-o dublezi....

Doamne'ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Ingres, eu nu am scirs des desi ti-am urmarit 'povestea' tot timpul.

Gindeste-te ca viata pe pamint nu e vesnica, va veni cu siguranta si momentul cind vei pleca Dincolo. Bucura-te de viata asta asa cum ar fi dorit si Mihai sa se bucure, bucura-te pentru amindoi. Si asa cum spun fetele nu o uita pe fetita ta si pe sotul tau; sunt si ei acolo cu tine si pentru tine si avind nevoie de tine.

Alunga gindurile 'negre'. Cu siguranta Mihai e suparat cind vede ca mami lui cea buna si frumoasa are ginduri 'negre'. el e un ingeras si te va astepta sa-ti termini in mod 'onorabil' misiunea ce o ai in viata asta.

Am vazut ca obisnuiai sa mergi la biserica cind era Mihai in viata. Continua sa mergi te va ajuta.

Sanatate si putere de a merge inainte.




Alina, mamica de 2 fetite, Andreea cea nazdravana si Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

quote:
Originally posted by ingres

maru, multumesc si te rog sa ma ierti...nu am mai intrat...am avut o perioada grea...si multe ganduri "negre"...mi-e din ce in ce mai greu...orice as face...as vrea sa fiu cu el...mi-e foarte dor de copilul meu frumos si bun...

http://www.slide.com/r/YC8IN8nb6j8bUv90TrY92mxfF14-zaxG?view=large



Ingres, cred ca ti-e foarte greu, simai cred ca timpul nu vindeca unele rani, dar nu uita ca mai ai un copil bun si frumos, care are mare nevoie de tine.
Si mai intra din cand in cand sa vorbesti cu noi. Nu uita ca aici ai o multime de prietene care iti sunt alaturi.


Criss si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Va multumesc frumos pentru tot...
Sambata il pomenim pe Mihai de o jumatate de an...
Atat de mult as vrea sa pot da timpul inapoi...atat de mult...
Mi-e atat de dor de el...atat de dor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaelena spune:

Draga Ingres,
Ti-am urmarit povestea inca de cand era Mihai bolnav, Am citit zilnic mesajele postate de fete cat si de tine. Pan acum sincer nu am avut curajul sa intervin, dar ...simt nevoia sa iti impartasesc si parerea mea.
Mie mi-a murit mama cand aveam 12 ani. Tata s-a recasatorit si din acel moment m-am simtit singura. El era trup si suflet pentru noua nevasta, o admira pe copila ei, iar eu am suferit enorm. Il pierdusem si pe el. Dupa inca alti 8 ani a murit si ea de cancer. A incercat sa se apro[ie de mine, dar ..a fost prea tarziu. Vad ca vrea sa ma ajute acum, chiar sta de un an la mine si are grija de fetita mea cand eu sunt la serviciu, si stiu ca a suferit cand si-a dat seama ca a fost nedrept cu mine, dar...in sufletul meu e prea tarziu.
Cred din tot sufletul ca atunci cand a murit mama l-am pierdut si pe el.
Te rog, nu fa aceeasi greseala pe care a facut-o el. Mai ai un copil care are nevoie de tine. Viata merge mai departe.

Si ea l-a pierdut pe fratele ei, dar..nu o inderparta si de tine.
Mihai din ceruri sufera pentru tine. Stiu ca in sufletul tau e pustiu , dar crede-ma ca e o binecuvantare sa ai un copil inger.
Eu dupa ce a murit mama plangeam, imi dadeau [pastile, dar.. am visat-o si-mi spunea sa nu mai plang ca ii fac rau, iar ea e bine acolo, ca a scapat de dureri ( a murit la varsta de 35 de ani).
Imi pare rau ca am cam invartit ideile...
Daca vrei imi poti timite mesaje private.
Te-am pupat

Mamica de Diana-Elena

Mergi la inceput