Ingres are MARE nevoie de noi, de DC !!!! - cap 2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Ingres, esti bine?


Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

Am citit despre suferinta ta Ingres,si am plins impreuna cu tine. Nu am cuvinte si nu pot sa spun multe. Dar am vazut in tine o mamica tinara si frumoasa,si o fetita superba.Sa va ajute Dumnezeu sa treceti peste aceasta grea incercare.
Eu cunosc o mamica,care si-a pierdut fiica la 14 ani,dupa multe tratamente si cind se parea ca totul este bine.
De fapt am fost apropiate,ea era kineto terapeutul copiilor mei.Este o femee cu un suflet mare care ajuta foarte multi copii(in special prematurii).Mai rar intilnesti asa oameni ca ea,fiind medic,si alergind de la casa la casa pe ploaie si zapada,sa ajunga la timp si sa se ocupe de copilasi.
In acea perioada ea venea la copiii mei,si ne povestea cu lacrimi(la o cana de ceai) despre scumpa ei fetita. Si parca nu era de ajuns acest necaz... baietelul lor de 5 anisori a facut diabet .Medicii spun ca a fost in urma stresului suferit de moartea surioarei.
Dar este si ea o mamica luptatoare(a luptat pt fetita ei de la 3 anisori) si de multe ori o vedeam mai curajoasa de cit mine.
Dupa ce am privit pozele tale,am vazut ca chiar semanati un pic(cu mamica despre care ti-am povestit).
Va doresc liniste si pace in sufletele voastre.Va iubim si ne gindim la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

multumesc roxanal, multumesc tzuni, sunt ok...ma simt totusi destul de obosita...
alincic, multumesc frumos pentru postare,
va multumesc tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Ingres

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga
http://community.webshots.com/user/mcrmiki
Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

am pus cateva fotografii de la nunta...
daca doriti... multumesc frumos!
Cu drag, Carmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Ingres, si eu sunt cu sufletul alaturi de tine, mi-e greu insa sa scriu,pentru ca imi dau seama ca orice as scrie e de prisos.
In vara am avut ca turisti la pensiune o familie absolut minunata:parintii ,baiatul lor de 24 de ani si prietena baiatului.
Toti 4 ,veseli si frumosi,mereu pusi pe glume si plini de viata.
Ii admiram sincer.In ultimele zile ale sejurului ne-am apropiat mai mult,am stat la taclale, la un gratar si am fost socata sa aud povestea lor: baiatul cel frumos, de la 7 ani fusese diagnosticat cu o forma de cancer ciudata care tot apare in alte parti ale corpului.Fusese operat la 8 ani ,apoi la 18 ,iar acum boala se localizase in zona unui ochi ,iar sanse de operatie nu mai exista.Suferisera atat de mult in toti acesti ani,dar hotarasera sa invinga teama si durerea si sa accepte alegerea lui Dumnezeu,oricare va fi aceea.Atitudinea asta ii ajuta sa mearga inainte cu zambetul pe buze chiar daca este singurul lor copil!

Iti doresc pace multa in suflet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

quote:
Originally posted by ingres

am pus cateva fotografii de la nunta...
daca doriti... multumesc frumos!
Cu drag, Carmen

http://www.slide.com/r/YC8IN8nb6j8bUv90TrY92mxfF14-zaxG?view=large



Sunteti foarte frumosi impreuna.

Criss si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Chiar nimeni nu mai scrie aici?
Ingres, ce mai faci? Am vazut pozele, rochia e foarte frumoasa. Iar Roxana e o adevarata printesa.
Sunteti frumosi.


Criss si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Ingres, ce frumoasa eeeeesti! . Iar Roxana e o scumpa in pantofii aia cu toc...domnisoara, ce mai! Las-o sa pozeze, sa se bucure de tineretea si frumusetea ei! Stiu ca ai tu grija sa echilibrezi lucrurile!

Sa ai o seara frumoasa si...asteptam un semn de la tine!


Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Ingres esti bine?

sa ai parte de o zi vesela!


Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput