Ingres are MARE nevoie de noi, de DC !!!! - cap 2

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Claudia, mi-as dori sa ne vedem, dar inca nu stiu cum vor decurge lucrurile acolo, dar vom tine legatura.
Te pup si eu si iti multumesc.

Carrie, iti multumesc din suflet, azi m-am trezit foarte fericita...azi noapte l-am visat pe Mihai care-mi spunea ca este foarte fericit langa mine...si uite asa cu un vis, cu sustinerea dvs, cu sustinerea familiei(Rox este cel mai mare sustinator, nu ma lasa sa ma intristez si de cate ori ma vede adancita in ganduri imi zice" stai linistita, te vei duce si tu la el...te asteapta" si desigur imi smulge un zambet si uite asa mai trece o zi si inca o zi....nu, focul din suflet nu dispare dar asa reusesti sa mergi mai departe...Te pup!

Carmenp, cu Rox nu ma pot pune...daca isi pune ceva in cap stiu sigur ca nu mai scap de ea...datorita faptului ca simteam nevoia sa mananc continuu ajunsesem la 90 de kg. Rox mi-a zis:" daca nu slabesti, cu mine nu mai iesi pe strada...". La inceput m-a amuzat, dar cand am vrut sa iesim la o prajitura a zis: "nu, mai bine ma duc sa le iau la pachet...", si-atunci am zis "trebuie sa fac ceva..." si-am reusit sa slabesc 20 kg, desigur ea nu e multumita, mi-a zis c-ar mai trebui inca 10 kg date jos daca vreau sa mergem impreuna la strand... si n-am incotro...trebuie s-o ascult, de asta ma scoate mai mult fortat cu rolele...dar sincer, imi si place... doar ca nu am tot timpul dispozitia necesara,dar are ea grija...
Te pup dulce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Ingres, ma bucur ca te-ai hotarat sa te duci in Germania, iti va face bine plimbarea, ma bucur ca o ai pe Roxana care sa te faca sa mergi mai departe, nici nu stii ce mult conteaza sa ai pentru ce sa lupti... ca si tine si eu am aceeasi motivatie sa traiesc pentru copila mea, dar din pacate, cunosc cativa parinti care si-au pierdut copiii si care acum merg la voia intamplarii, traiesc fara sa ii intereseze ce va fi maine, pentru ce sa lupte nu au... bucura-te din toata inima de Rox, e minunea ta de pe Pamant, pentru ca minunea ta din Ceruri e Mihai!

PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

hai ca mi-am amintit cum ii luam mincarea de la gura lu` biata maica`mea ca ziceam ca e prea grasa, sper sa nu mi se intoarca;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Daniela, ai dreptate. Fara Roxana nu as mai fi avut nici un rost, de cate ori raman singura resimt acest lucru foarte tare.
Imi pare nespus de rau pentru toti parintii care trec prin momente pe care n-ar trebui sa le traiasca nimeni, dar nu noi hotaram...si sufar alaturi de ei.
Astazi ma gandesc la Mihai cu bucurie si de azi-dimineata zambesc intruna(asta pentru ca m-am trezit foarte fericita din vis...)
Da, si eu ma bucur mult ca mi-a venit ideea sa plec in Germania si sunt sigura ca ma voi simti mai bine.
Iti multumesc si te imbratisez cu drag!

Carmenp, e posibil...mai bine ai grija sa nu fie cazul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

Ingre, sa-ti dea Dumnezeu numai vise frumoase ca sa poti zambi si sa te poti bucura.

Drum bun si vacanta placuta!

Mata Emma lupta iar cu cancerul


http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?i

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Principe, ii multumesc lui Dumnezeu pentru visele cu Mihai pentru ca nu sunt simple vise, tot timpul cand il visez e atat de real si il visez atat de clar...
Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

si exact atunci cand simt ca nu mai pot de dorul lui, exact atunci il visez si-mi da putere si ma mai linistesc pentru o perioada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Ingres, te felicit pt ideea pe care ai avut-o, o calatorie este exact ce-ti trebuie. Si o vacanta numai cu sotul e minunata, indiferent de varsta, simtim nevoia unor clipe numai in compania partenerului. Abia astept sa te intorci si sa ne povestesti si, desigur, sa vedem poze cu tine zambind, iti sta atat de bine.

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Sper ca esti bine!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

CINE VREA SI CINE POATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Bertha, ai dreptate, chiar simteam nevoie sa plec sa ma rup de aici definitiv(la serviciu ma refer, desigur), sa nu sune nici un telefon, sa nu primesc nici un e-mail "urgent" ... si imi doresc sa ma si "linistesc", ori asta nu prea imi iasa decat atunci cand sunt cu Liviu. Plangem unul in bratele celuilalt, ne incurajam reciproc, scrasnim din dinti si ne straduim sa nu ne lasam prada durerii.
Este ingrozitor de greu, nu se poate descrie in cuvinte...
Dar plec cu speranta de-a ma intoarce mai linistita si cu forte proaspete
Liviu ma suna de 4 ori pe zi de cand i-am spus ca il vizitez si abia asteapta sa treaca zilele mai repede.
Toti cei cu care lucreaza sunt foarte draguti, de-altfel mi-a spus ca se simte ca intr-o familie, si abia asteapta si ei sa ma cunoasca si eu pe ei...
La intoarcere am sa va povestesc, iar daca voi avea internet acolo am sa va scriu.
Te pup cu mult drag!

Tzuni, da, sunt bine...te imbratisez cu mare drag!

Va doresc din suflet tuturor o primavara frumoasa plina de bucurii!

Mergi la inceput