Ingres are MARE nevoie de noi, de DC !!!! - cap 2

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maru spune:

sunt alaturi de tine...fii tare, si imbratiseaz-o pe Roxana din partea noastra

Doamne'ajuta!

POZE
http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

ingres, ce faceti in vara asta, plecati pe undeva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Ingres, am mai fost aici, am mai scris mai demult, nu prea mult, ca nu stiam ce sa scriu, insa mai mult am citit si m-a durut si pe mine ceea ce spuneai tu.
Uite, acum vreau sa iti spun ca te admir enorm pentru cat de tare poti sa fii. Ma uit pe pozele voastre si nu pot sa nu observ caldura care ti se revarsa din ochi. Ai grija de Roxana,fetita ta cea frumoasa, ca dragul de Mihai are grija de toti de acolo de sus. Si fiti uniti,ca asa treceti mai usor prin necazuri.
Milioane de ganduri bune vin spre tine de aici, si vreau sa iti urez sa fii puternica, ca si pana acum.
Te pup cu mult drag, Ingres!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Buna Carmen,

Nu ti-am mai scris de ceva timp, ce mai faci cum mai esti?
M-am tot gandit la tine in ultimile zile si am intrat sa vad ce mai faci.
Vroiam sa iti spun de o carte, pe care daca o gasesti citeste-o neaparat, se numeste "Din tainele vietii si ale universului" scrisa de prof. Scarlat Demetrescu poate te va ajuta in alinarea dorului copilului tau iubit.

Te pup si iti doresc multa putere sa mergi mai departe.
Doamne ajuta.

Loma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Buna dimineata!

Va multumesc frumos pentru ca nu ne-ati uitat si va simtim in continuare alaturi de noi prin gandurile frumoase adresate.
Loma iti multumesc, stiu cartea, am rasfoit-o cu ani in urma de la un coleg de serviciu, nu trecusem inca prin dureroasa incercare...
Cristina, iti multumesc de asemenea si tie,din tot sufletul, dar sa stii ca nu sunt deloc puternica, cel putin eu nu ma simt asa...
Sa stiti ca pe zi ce trece dorul de Mihai se adanceste si nu e zi in care sa nu-mi fie ochii plini de lacrimi. Sunt zile in care m-as intinde pe jos si-as ramane acolo, zile in care ma simt infranta si fara dorinta de-a merge mai departe...dar nu-mi permit sa raman mult timp in starea asta...si atunci il sun pe Liviu, ne jelim amandoi la telefon, ne descarcam sufletul, ne incurajam reciproc si mergem mai departe...
Roxana este bine, este la tara si abia astept sa inceapa scoala s-o aduc in Craiova.
S-a simtit bine acolo, a fost mereu in compania copiilor si nu s-a simtit singura.
carmenp,in vara asta nu am putut pleca nicaieri pentru ca eu nu am avut concediu, dar ea a fost in fiecare zi la scaldat cu prietenii si n-a fost chip s-o aduc in Craiova nici macar pentru o zi...
Eu in schimb m-am dus la inot, era o dorinta de-o viata..., am invatat sa inot(doar bras) si va pot spune ca are un efect grozav asupra psihicului meu.
La anul sper s-o conving si pe Roxana sa mearga la inot...
Maine seara vine si Liviu din Germania pentru 10 zile...abia il asteptam...si sper ca macar un weekend sa il petrecem impreuna undeva...
maru, eu sunt din nou in focul examenelor pentru ca m-am dus la continuare de studii si am multe diferente de dat si desigur cateva restante,
Va multumesc inca o data tuturor, imi sunteti foarte dragi si va doresc tot binele din lume!
Mi-e dor de toate si va imbratisez cu drag!
tzuni, mi-e dor de tine...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

Ma bucur ca incepe vacanta ptru tine si sotul tau...sa va distrati si sa va odihniti mult!

Ingres,uite,iti recomand si eu o carte fff buna: "LIFE AFTER LIFE" de Raymond Moody...titlul in ro.este "viata dupa viata".....

ce bine ca faci sport ,asa-ti eliberezi mintea si corpul.
daca ai ocazia sa faci si dans...terapia prin dans este f eficienta in depresii.

si te imbratisez si-mi pare bine ca ne mai dai cate un semn.

DD sa aiba grija de tine si de familia ta!

Mata Emma lupta iar cu cancerul


http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?i

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Ingres, n-am cuvinte...am citit, si ieri, si azi, citind, am plans, am sperat...si iar am plans...
Iti sunt alaturi...
Am si eu un baietel, Andrei, pe care-l iubesc mai presus decat orice...zilnic ma gandesc ce m-as face daca ar muri?? Cum as suprevietui? Si parca trec printr-o faramita din suferinta ta zilnic, dar ingerasul meu este aici, langa mine, si apoi rad...dar tu?
Si iarasi plang...

Da, dar trebuie sa-ti amintesti mereu ca mai ai un copil alaturi, mai ai cui sa-i zambesti...si are cine sa-ti intoarca acel zambet...



Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Va multumesc frumos pentru mesaje si va rog sa ma iertati ca nu pot scrie prea des...ultimele luni au fost foarte grele pentru mine, nici acum nu sunt prea bine dar ma straduiesc...
Astazi e ziua lui Mihai, plec la biserica sa fiu mai aproape de el...
Va imbratisez cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Draga Ingres, te si ma gandesc la voi!
Domnul sa va intareasca si sa aiba grija de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

un gand bun de ziua lui Mihai!

Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput