Colectia de toamna - iarna 2005

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

quote:
Originally posted by bb_alinus
[Cred ca sunt departe rau cu ce se mai poarta... Voi cate zeci de ceasuri aveti fetelor??? Ca io am unul singur, il port de vreo 4 ani, e un cadou de la sot, inainte aveam un altul pe care l-am lasat sa rugineasca de cand il am pe asta....

Alina si Amalia 17.11.2005

Coasta de Azur iulie 2007
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ebf029650900ace688449&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Amalia in imagini aniversare

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii



N-am timp de forum, dar n-am rezistat sa raspund la postarea asta! Stai linistita, ca nu toata lumea e in ton cu moda, eu sunt mai rau ca tine. Adica am primit de la parinti un ceas cand am luat premiul intai in clasa intai, pe care l-am purtat pana in facultate!!! (edit: facultatea am inceput-o in 1990) Apoi in facultate altul, pe care l-am purtat pana in decembrie 1996, cand am primit unul cadou de la o firma la care am facut un curs in SUA. Pe asta l-am purtat pana acum doi ani, cand i s-a terminat bateria si nu am mai inlocuit-o... ca am ceas la telefon.

Va pupicim.
P.S. Roxi, eu zic sa-i dai furazolidon, cum ti-am explicat la telefon, pe limba, ca nu-i face rau deloc si ii trece diareea cu siguranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Anda , te mai stresez putin. Ce distanta e de la Bran la Simon? Ca am gasit o vila superba si scrie "Bran Simon", acum nu stiu daca e la Simon, sau pe drumul de la bran sper Somon Ne gandeam noi ca ar fi mai bine la Simon decat la Moeciu de sus care e mai departe si oricum am veni zilnic la Bran

Ceas , am doua dar nu au baterie ca daca am la telefon nu mai port si ceas. Iar acum vara ma jeneaza, mi-am scos toate inelele, bratarile si lantisorul, nu mai suport nimic pe maini/gat. Trebuie sa ajung si la bijutier sa-mi mareasca putin verigheta ca dupa nastere mi se umfla degetele mai des ca inainte.

Camy , vrem poze, vrem poze

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

, macar atat am zis sa fac, ca pentru altceva ciu-ciu timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ceas nici eu n-am nevoie de mai multe , cand se strica unul imi cumpar altul.
La fel si posetele, n-am timp si mi-e lene sa-mi tot mut lucrurile dintr-una in alta. Eventual una de iarna & una de vara.

Mandy te , sper ca sunteti bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

seara buna

am apucat azi sa scriu vreo...4 randuri si s-a trezit piticu si clar ca nu am mai stat la calc.

suntem bine, vrem in brate mai tot timpul, nici nu a mai vrut sa o vada pe mamaie cand am ajuns acasa, pe drum de la Big a stat nitel la ea si apoi cred ca si-a dat seama de schimbare si au inceput sa-i curga lacrimile si intindea bratele spre mine si l-am carat in brate pana acasa

nu conteaza ca-i la cristi in brate, (il dadea in leagan) trebuia musai sa ma uit si eu la el si sa-i vorbesc, altfel tipa sa-mi atraga atentia.
in concluzie trebuie sa stam amandoi in jurul lui, unul il pupa in talpi, altul il mangaie pe cap....si este fff fericit.

nu am citit nici sub. trecut si nici aici decat nitel, ROXI sanatate Alexiei.

MADAU -ici si sper sa-ti treaca starea in care esti. cu doctor sau fara...

hm...nu stiu unde puserati poze de la intalnire, ma duc in contul comun poate gasesc ceva invitatii acolo.

ca pup si noapte buna ca ne seaca de puteri Vladu'.

Joy 36+ & piticot( DPN 21.09.2007) & Vlad Andrei (1 decembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Sint si eu prin "zona crepusculara" putin;

Roxi sanatate rapida Alexiei.

Noki sanatate bunicii tale, succes cu dieta.

Maria Alexia sper ca pacatoasa asta de varicela sa fie istorie cit de curind.

Cami bine ati revenit!

Dordia,frumoase pozele!

Gandacica, Corapino - succes la alaptat!

Lavi, Meems, bine ati revenit acasa cu fetele! si Joyuletu' cu Vladutu' - na, ca m-am apucat de rime acum...

Mandy si tu ai una de la mine!

Eu am de vreo trei zile o durere cumplita de cap - cauzata, probabil, din cauza gandurilor pe care mi le fac la ideea ca o duc pe Rachel la cresa - insa nadajduiesc ca-o sa treaca curind, ca n-are incotro....

am un pilaf la cuptor, asa ca fug acum, nu inainte de a va trimite citiva de la noi

Ina & Rachel Georgia (Nov.23,2005)


Today is a wonderful day; I choose to make it so.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Ina draga daca te ajuta cu ceva iti spun ca durerile de cap dinainte sunt o nimica toata fata de durerile de cap de dupa ce duci Rachelita la cresa....Asta pana se obisnuieste mami cu ideea si e convinsa ca odorului ii este bine.
Si eu sunt acuma la faza de dureri de cap de dinainte, tot am un feeling ca nu ii va placea la fel de mult la cresa viitoare....
si tin pumnii sa nu dureze mult.

Maria Alexia sper sa va faceti bine pana venim De Taniuk mai stii ceva?.

Roxi draga ma gandesc la voi!

Feli si la Ilincutza dragutza ma gandesc!! Cum mai sunteti?

Madau ce ne mai zici de Mirunici? Sper sa fie ok la prima sedinta a ta!

Nu mai pot sa stau ca ma asteapta sotu' sa vedem filmul "la Mome" despre viata lui Edith Piaf. Lavi parca tu l-ai vazut, nu?

Lavi, da sa ne pui in legatura cu soacra ca sa ne intalnim, noi stam in alba pana in 15 sept!

Rapid: va rog o reteta de mamaliga cu branza, adica ce branza folositi? De ex mozzarela e buna? Sa nu imi ziceti de burduf ca aici nu gasesc
Si o reteta de pui cu mamaliga rapida si sanatoasa pt miss puteti sa imi ziceti?
Ca am gasit malai in Franta cand am fost si as vrea sa fac!
Fug.


Alina si Amalia 17.11.2005

Coasta de Azur iulie 2007
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ebf029650900ace688449&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Amalia in imagini aniversare

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

BBAlinush ,eu ii pun in mamaliga telemea de vaca mai ne sarata,perle de brinza La Dorna ,cas ,iaurt ,smintina slaba ,vezi ce gasesti ,eu ii pot pune orice in mamaliga ca papa de fiecare data ,e fan !!




Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada

1.7-2 ani


www.onetruemedia.com/shared?p=1b913bfba91d89dbb55d45&skin_id=7&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Filmuletz ..,ca tot e la moda:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Alinush, eu ii dau mamaliga si cu cascaval, si cu branza fagarash, si cu ranza dulce, Dariei ii place cam orice combinatie!

Ina,!

Iata si cateva www.dropshots.com/camelia1979#albums/Moeciu%2023-26.08.07" target="_blank"> poze de la munte!

Cami mami & Daria (02.01.2006)
Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Alinush eu ii dau de mult mamaliga...si e mancarea lui preferata printre alte cateva...Deci ii fac un amestec asa: mamaliga, branzica telemea (sau fagaras), smantana, un pic unt si ousor cu zeama. Mananca Stefan de zici ce-i aia!!! Chiar azi a papat asa ceva la pranz.
Puiul eu i-l fac la cuptor asa: il fierb inainte si il scot, il pun in tava, il condimentez, pun un pic de zeama si il las la cuptor pana se rumeneste, stropindu-l cu zeama lui din cand in cand. Iese f. fraged si lui Stefan ii place la nebunie.
Sau pe Sticla si baga in el...de nu mai poate!



Diana mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput