Colectia de toamna - iarna 2005

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Alinus cum fac eu puiul cu mamaliga:
Eu ii zic ciulama. De obicei folosesc piept taiat bucati relativ mici.
Pun carnea la fiert in apa putina, cat sa o acopere binisor. Cand consider ca a fiert carnea pun sare si un amestec din smantana + 1-2 linguri de faina + usturoi zdrobit. Amestec pana se ingroasa. La sfarsit se poate presara frunza de patrunjel tocata.

Iti trimit mail cu telefoanele soacrei.
Da, eu am vazut filmul, la cinema. Ne-a placut tare mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Buna dimineata colectie. Vad ca mai avem ceva bolnaviori, le urem sanatate.
Noi suntem bine si nu prea, adica doau zile face kk tare apoi o zi moale si tot asa, desi e pe regim in continuare.Astept cateva zile si ii refac coprocultura sa me conving sa nu e nimic mai naspa.
Fetele care ati facut vaccinurile cumparate, adica Infanrix si Engerix sau Infanrix Hexa v-au mai spus doctorii vostrii sa faceti Act Hib sau Hiberix, adica haemophilus influenzae, cred ca asa se scrie, la 1 an si 6 luni? ca mie asa mi-a zis si nu sunt suta la suta convinsa ca trebuie.
Pupici
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Neata colectie! Dar le dormiti vad!

Lavi, filmul m-a bulversat total aseara....insa a lasat neacoperit o gramada de etape din viata cantaretei, asa incat a trebuit sa ma duc pe wikipedia sa ma documentez mai mult.

Madutza, Camelia, Dordia, Lavi pt idei, inca nu i-am dat niciodata mamaliga si sunt curioasa daca ii place. Cred ca ii fac la pranz, daca nu venim prea tarziu de afara.

Lavi tu pui usturoi in mancarea fetelor? Adica e ok, vreau sa zic?
Si ce alte condimente mai puneti? ca io in afara de sare nu prea pun nimic.


Mihaelutat sper sa nu iasa nimic nasol la coprocultura si sa fie totul ok!

Fetelor, apropo de asta, ziceti ca e bine sa ii fac din cand in cand ceva analize lui miss? Ca as vrea sa profit acum cand sunt in Ro. De ex, coprocultura asta, e bine sa fie facuta din cand in cand, sau doar daca medicul o indica?


Alina si Amalia 17.11.2005

Coasta de Azur iulie 2007
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ebf029650900ace688449&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Amalia in imagini aniversare

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Alinus filmul: eu v-am zis, l-am vazut la cinema si nu s-a ridicat nimeni de pe scaun la genericul de sfarsit. Statea lumea ca in transa.

Usturoi - cred ca la varsta asta e absolut Ok.

Coprocultura... nuuu! Numai in caz de diaree grava sau prelungita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Neata!
Ilinca e ok, eu nu. Sunt f.f.irascibila, as bate pe toata lumea. Iar socrii au decis sa mai stea o zi la tara Iar eu am treaba... trebuie sa caut o stofa de canapea, sa mai umblu prin magazine... Si m-am plictisit de Poli, nu mai vreau sa vad aceleasi fete Ce mai, sunt ciufuta!

Lavi si eu la fel cu gentile, nimic nu ma enerveaza mai mult decat sa mut lucrurile, plus ca eu tin multe in ele (de acea imi si iau genti mari, nu ma incurc cu "portofele").

Maria eu am inceput sa fac jurnalul din acest an al Ilincai. Notez toate bolile ei, cat a durat ce simptome a avut, ce medicamente a luat.
Ptr evolutia din primul an, trebuie sa notez tot: cand a inceput diversificare, ce alimente ii plac etc.
Pana acum nu am facut asa ceva, ca dr pe care au vazut-o pana acum pe Ili nu aveau timp de asa ceva.

Joy nasol, o sa ai de furca cu Vlad cand va veni cel mic. Chiar cred ca ar trebui sa-l mai lasi la soacra ta, c a altfel nu stiu cum te vei descurca.

Ina hai, mai, ca uite si Iris a Cristinei este la cresa si i-a mers foarte bine. Cate ore va sta?

BB_alinus eu nu i-am dat niciodata mamaliga Ilincai. Asa ca nu ma bag.
Noua ne-a dat pediatra analize de facut. O copro nu are ce sa-i strice, nici macar nu chinui copilul (comparativ cu urocultura). Eu le-am facut ptr linistea mea. Din pacate atunci nu am putut recolta urina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Neata


Rapidissim si azi, am o mie de drumuri de facut, sper sa reusesc sa rezolv tot, mai ales ca e si caldura asta iar...n-am nimic de mancare la fata (cred ca ma duc cu cersitul la vecina), si diseara ma duc la party

Alinush mersi ca ai intrebat, Mirunici e ok, zvapaiata ca de obicei, ma bucur ca am inceput sa ma inteleg cu ea, ceea ce e mare realizare

Feli uite o sa-ti treaca supararea.

Mihaelutat din ce stiu eu Infanrix-ul simplu e doar DTP, Engerixul e ptr Hepatita B, asa ca trebuie facut si ActHib separat sau Hiberix, ptr ca nu le contine vaccinul. Daca a facut Infanrix Hexa, atunci nu trebuie sa mai faca Act Hib ptr ca il avea deja vaccinul.

Mamaliguta eu ii fac Mirunei cam de 2 ori/sapt, e preferata ei. ii fac ori cu barnzica telemea si smantana, ori cu Fagaras si ou fiert.

Usturoi Miruna e fan, mananca gol, in mancare, oricum

Mda...am inceput sa scriu acum juma de ora...dau send si plec ca-s deja in intarziere



Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Madau saru'mana. acum am citit si eu de Infanrix, Infanrix penta si Infanrix Hexa. Acum mai ramane sa ma uit pe crnetul de vaccinuri sa vad de care a facut, simplu sau Hexa. Cred ca simplu ca imi aduc aminte ca nu am gasit atunci Hexa sau Penta.
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Feli tu ce faci, vrei sa schimbi stofa la canapaea??? (intreb pen' ca parca avem cam acelasi model)Eu vreau sa-mi iau husa, ceva ... oricum nu stiu ce sa aleg! Un de la noi impotriva starii tale nasoale!
Feli, jurnalul Ilincutei are un format specific, sau e pur si simplu un caiet (agenda)?
Lavi, buna reteta ta de "ciulama"!


www.dropshots.com/camelia1979#albums/Moeciu%2023-26.08.07" target="_blank"> poze de la munte ... completare!




Cami mami & Daria (02.01.2006)
Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Mai fetelor, am o mare rugaminte...vreau si eu numarul de telefon al tanticii aleia de la Tara Piticilor, il mai are cineva? Situl nu mai merge

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Madau, sa sti ca merge siteul de la tarapiticilor.

de-ale gurii

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(1 an si 9 luni)

Mergi la inceput