Colectia de toamna - iarna 2005

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza!

Io saptamana asta am miliarde de drumletze de facut, asa..ca pe ultima 100 de metri.Numai sa nu mai ploua, ca deja m-am saturat!

LAvi- vine ai revenit in format complet! Sau bucurat fetele ca s-au reintors? Sau mai vroiau sa stea la boierie?
Apropo de boierie- ieri de dimineatza cand io gateam de zor mielul cel mult laudat pe Sarah am facut-o pechet si am trimis-o cu Adila la matusa lui. Evident, cu instructiunile clare de a nu manca acolo, ca e inainte de pranz.
Normal ca a trebuit sa sun dupa ei la 13.20, sa vad cand binevoiesc sa ajunga, pentru ca Sarah papa la 13.30 in mod normal.
Dar cand a ajuns cu Sarah in casa, am crezut ca lesin ---pitica mea neagra la gura, dar cu un zambet laaarg si victorios. Ma uit mai atent si detectez motivul vitoriei - ciocolata...multa! inainte de masa!Cica el nu a vrut sa-i dea, dar i-a ascuns 2 tablete in buzunar, sa nu le mai gaseasca. Mda..ca parca fii-sa e leguma si nu stie sa caute ce vrea....Ca apoi sa aflu ca "ee..stai linistita, ca oricum a mancat si placinta cu branza si cascaval!!!"
Corolar - evident ca nici nu s-a atins de mancarea de pranz.

Pumba- uite aici cu ce ma ocup io de azi - http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=106222#2999125
Vino si tu!

Andache- am salvat si io indicatiile super de ghid montan!

Gata..am fugit la treaba!

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5

Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

La cativa km de Bran mai e si cetatea Rasnov, e frumos, merita mers! In interiorul cetatii sunt cladiri, restaurant, bar, etc.

Reintalnirea cu fetele n-a fost foarte spectaculoasa doar ca de cand am ajuns Nati nu a mai vru la nimeni altcineva decat la mine. Cand l- vazut pe Virgil ca incarca bagajele sa le duca la masina a intrat in trepidatii, si-a luat repede in spate ghiozdanelul de jucarii al Silviei si directia spre usa! De altfel la fe`l face si cand plecam de acasa, cand iese Virgil cu bagajele intra in trepidatii iar cand duce caruciorul in panica de-a dreptul!

Noki mai mult de ce pot sa zic?! Tot e bine ca a ajuns Adi acasa sambata seara, n-a stat si peste noapte.

Roxi ce mai face Alexia? I-ati facut si o coprocultura? Se poate sa fie toxiinfectie alimentara Ea cum e ca stare generala? Multa sanatate!!!

Unde-i feli, a cam disparut din peisaj! Sper ca a plecat la

catutza se cam face frig seara la munte, in special cand da toamna. Eu zic sa te pregatesti si pt eventualitatea in care nu va dau aia caldura noaptea, sa-i iei Biancai niste ciorapi lungi + body cu maneca lunga de luat pe sub pijama. Noi am tras frig noaptea in iulie, la Moeciu.

Maria daca mai aveti doar cruste sunteti pe ultima linie dreapta! Daca ramane cu cratere pe fata am s-o intreb pe mama Alexiei cu ce crema l-a dat pe baietel, recomandata de vestitul dr. S. Ea nu credea ca-i vor trece craterele pe care le avea peste tot dar crema a facut minuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Sunt plina de spume..sunt la agentia de turism cu care plec si cand ii intreb cand merg dupa vouchere, cica ni le da direct ghidul la aeroport!!!!
Pai cum este posibil asa ceva? Adica nu stiu cati turisti dintr-un charter s adepinda de un singur om???? pai poate are accident de masina si nu poate ajunge...
Normal ca am facut scandal si am cerut sa mi le dea personal...Cica sa revin dupa ora 14.

Ati mai auzit de asa ceva?

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5

Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Ola fetele!
Vreau neaparat sa incurajez pe Roxiutza cu un gand bun de aici de departe, am citit prin ce momente dificile trece cu Alexia, sper ca acum e mai bine, asteptam sa ne dea un semn!!!

Noki acu am citit topicul tau de slabit si vreau sa iti urez succes....io nu am curaj
Cand plecati in Turcia? Oare atunci cand trecem si noi prin Bucuresti?

Noi suntem la Bucale luni, 3 septembrie pt cine are chef si timp de intalneala. Din pacate nu e in weekend. Noi vom sta in Berceni, deci cel mai aproape am fi de Tineretului.

Cam atat, pup bebeii bolnaviori daca mai sunt, si pe voi toate!


Alina si Amalia 17.11.2005

Coasta de Azur iulie 2007
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ebf029650900ace688449&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Amalia in imagini aniversare

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Alinush, PERFECT!!!! Io plec pe 4 dimineatza la prima-prima ora. Deci luni e sublim. Idem Tineretului.Abia astept!

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5

Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Nokiiiiiiii stai calma!
Da am mai auzit asa ceva, si noi recuperam voucherele tot de la aeroport cand mergem undeva....pai acea persoana care le aduce poate nu vine cu ele chiar in ziua plecarii, poate sa le depuna la aeroport si cu o zi inainte. Si chiar daca le pierde sau are accident cum zici tot nu o sa va lase pe drumuri....


Alina si Amalia 17.11.2005

Coasta de Azur iulie 2007
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ebf029650900ace688449&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Amalia in imagini aniversare

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxisialexia spune:

'neata !

Sunteti minunate, va multumesc infinit pentru gandurile bune si pentru randurile scrise,
Alexia este mult mai bine in sensul ca nu a mai facut febra insa de diaree nu scapa, nu face mai mult de 3 scaune pe zi insa toate sunt fff moi, starea ei este foarte buna fata de acum 2 zile, ieri nu am scos-o din casa si acum face ca un leu in cusca.
Inca odata pentru fiecare in parte, v-am simtit aproape.
Trebuie sa inchid, alexia face ca toate fiarele, vrea sa iesim afara....am sa intru mai tarziu( de azi sunt in concediu)

Roxana si Alexia Maria( 21 octombrie 2005 )

- Copiii fac ce vad, apara inocenta copilului tau! -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Hello !

Ne-am intors si noi de la munte! Am fost la Moeciu si a fost suuper! Ne-am plimbat, am fost la Bran, la cetatea Rasnovului (intr-adevar Lavi e f frumos, merita vizitata ), la Cheile Gradistei si ne-am distrat de minune! Am vrut sa urcam si la Pestera, dar Daria era fff obosita si nu ne mai intelegeam cu ea deloc, asa ca am lasat pe alta data! O sa va pun si poze, dar mai pe seara!

Roxi, multa sanatate Alexiei! Sa stii ca integ cat de greu va este! Sper ca sunteti mai bine!

Feli ma bucur ca Ilincutza e mai bine!
Noi am facut urocultura degeaba, aiesit, cica "suprainfectata"! Pai cum asa ca i-am luat pishu direct in borcanel steril, si nu a fost primul jet, ci mai "de mijloc" cum spun ei! M-am enervat de numa! Ce sa mai inteleg , trebuie sa recoltez iar!

Dordia si Noki, vazut poze! Absolut superbe ! Mai dar par atat de maturi si Sarah si Stef! Mi-au placut mult pozele de la ziua ta, Noki! Iar despre pozele Dianei, ce sa mai zic, se vede ca v-ati simtit bine super atmosfera, super vila, super parinti, super copii!
Acum o sa intru sa vad si pozele de la intalnire, pe care Anda a descris-o foarte "plastic", ca sa zic asa ...

Cami mami & Daria (02.01.2006)
Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Neata!
Nu am mai plecat la mare (Lavi ) ci am fost la tara. Ne-am intors aseara ca ploua torential, iar desteapta de mine, pentru prima data, nu am luat haine groase. Ilinca era in sandale si voia sa intre numai in baltoace. Iar, colac peste pupaza, se luase si curentul.

Am muuuulte de raspuns, dar sa vedem cat ma lasa Ilinca.
Ma bucur ca a fost o intalneala frumoasa (nici nu se putea altfel).

Victor Babes si mie mi s-a parut a avea cea mai buna camera de garda. Noi am mai fost la "nea Grigore" si Matei Bals, unde ni s-a parut total superficial controlul. Indiferent daca aveau pacienti multi sau putini, dr aveau o atitudine de parca ii deranjam din cine stie ce treburi importante, abia asteptau sa scape de noi. Plus ca dadeau f.f.f.usor antibiotic ("preventiv, ca e mica doamna!").
In schimb, chiar daca la VB erau dr tinerei (rezidenti, cred) se uitau pe toate partile la copil, iti dadeau sfaturi etc.
Din pacate, sectorul 6 nu tine de ei, asa ca daca e caz de internare te trimit tot la Bals

Corap si Ili a dat tf la 112. Nu a venit nicio amenda.

Roxi sper ca micuta Alexia sa fie mai bine

Noki ce agentie e? Daca e Marshall, mai stiu un caz...
Ii doresc multi ani de acum incolo bunicii tale

Dap, pana aici a fost rabdarea Ilincai. Revin!

Felicia si Ilinca Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

am treaba azi de tzipa si chef la fel...sper sa nu mi-o iau de vreun director. m-am uitat pe pozele lui noki, mai dar sarah e mare prietena cu cAruciorul de papusi, su[per ca-l amortizati asa bine, nik parca nu are o jucarie atat de iubita.
acum ma uit la ale bbalinusei


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput