Colectia de toamna - iarna 2005

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha2006 spune:

eu inca mai prind calculatorul din viluta, asa ca bag ochiul pe aici...

imi pare rau sa aud de copii bolnavi, ROXI sanatate muuulta Alexiei sa se faca repede bine. si noi abia am scapat de un episod de rosu in gat cu muci si febra de 39.5... off, dupa o saptamana de antibiotic.

MADA, fruntea sus, trebuie sa-ti revii, fa ce trebuie sa te faci bine, Miruna are nevoie de tine, ai tot suportul nostru, uite o floricica.

IULIA inca mai doarme la pranz fara scandal, de multa ori e asa de obosita incat ma ia ea de mana si ma duce in pat la "nani, nani puiu' mami" si in 5 min doarme.

NOKY imi pare tare rau de bunicuta ta, asta e, nu-i putem ajuta decat cu o vb buna. Ce bine suna pranzul la tine... ce pacat ca sunt asa departe

Astazi mi-am vizitat un verisor din Oradea care are o fetita de 3 saptamani, doamne ce mici sunt, parca a trecut o vesnicie decand a fost si iulia asa...m-a apucat melancolia, le admir pe mamicile care au luat-o de la capat.

Din capitolul "D-ale Iuliei" va prezint un nou episod:
mama: Iulia papi fornetti?
capilu: da.
mama da un fornetti(forma rombica) cu branza dulce copilului care bucuros intinde manuta...il ia , il studiaza si spune...
copilu: male fonetti mami, male
mami: da Iulia, ii mare fornetti...
dupa ce-l mai studiaza 2 sec, il intoarce cu varful in sus si spune...
" mami, fonetti ale nas..."


MIHA SI IULIA BUBULINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha2006 spune:

tot eu....
am citit ultimele pagini din scutecul trecut si am gasit asta... dau copy-paste...

"Si eu sunt mamica unui baietel BOGDAN-ANDREI, nascutr pe 12 noiembrie 2005, la sapte luni, vreau sa ma includeti in lista mamicilor 2005."

... probabil e moderata si a aparut dupa ce s-a inchis colectia

BEBELIN bine ai venit la noi... de unde esti? hai povesteste-ne de Bogdanel.

MEEMS ma bucur ca sunteti bine... imi pare rau ca nu ne-am mai vazut..

sanatate si pupici la tot poporu'

MIHA SI IULIA BUBULINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Am adus fete dragi de la bunici.

Multa sanatate copilasilor bolnaviori !

Restul colectiei, m-ati amuzat copios, imi place ca e o atmosfera super => vremurile bune s-au intors !

Gandacel ziua mamei mele ar fi fost vineri. Dar eu nu pot ajunge la cimitir, e la TM. Im schimb ma gandesc cu drag la ea. Tot mereu. Cam in fiecare zi, cred.

Noki bunica stie diagnosticul? Ea ce parere are?
Multa sanatate!

Revin maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:


lavi - bine ati venit acasa !
lavi - mi-au dat lacrimile cand am citit ce ai zis de mama ta.
si pt gandacel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

pumba

BEBELIN bine ai venit! Cum de s-a nascut baietelul tau cu 2 luni mai devreme?

Si ziceti ca mai bagam o mini-maxi intalneala saptamana asta?

Biculet ce zici? Ziceam sa se intalneasca si fetitele mele cu Sma!

Hai sa fie la tine in zona, parca propusese Noki un loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Lavi , cum a fost reantanlirea cu fetele?

Roxana , ce face Alexia? Cum se simte? Hai intra si da-ne vesti bune

Diana , cat va costa vila pe zi? Cate camere avea? Arata foarte bine-ce am vazut eu in poze. Si curte mare pentru copii

Fetelor, vrem si noi sa mergem la munte, de pe 3 poate 4 septembrie. De unde aflu si eu cum e vremea in perioada aia? Ca eu am gasit doar pentru 2-3 zile . Va multumesc anticipat

Lavi , stiu ca tu ai fost la Moeciu de curand. Spune-mi cum e, ai ce afce prin zona? Stiu de Bran, dar in rest nimic. E frig seara acolo, nu? Noi vom merge la Moeciu de sus, cam cat e pana la Bran?

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

catutza, www.accuweather.com orunde in lume, pe 15 zile
bran-moeciu de sus=10 km
de vazut: Bran-castel, bran-parc cu leagane de copii:)), bran-poarta (strada care urca 4 km in padure, pe drumul spre Omu), Cheile gradistei ( de mancat papanasi acolo, de vizionat vile, de plimbat cu atv si vazut ceva bolovani istorici), satul Pestera (intrebi la gazda cum ajungi) - e un sat izolat superb, toata lumea se duce ca la ierusalim pe-acolo, ca te simti fte aproape de cer:), e cam greu de ajuns, in schimb, dar merita, pestera Dambovicioarei, Cheia - biserica (nu-i departe)


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Anda , mii de pentru ajutor. Eu sper sa se insele astia de pe site si sa fie putin mai cald (ca de la 30 si ceva de grade la 20 si ceva e cam mare diferenta), dar vreau sa nu ploua ca in rest chiar daca e inorat e bine.
Suna bine obiectivele turistice, iar la papanasi trebuie sa ajung . Am mancat si o pizza buna la Bran acum cativa ani, dar nu mai stiu cum se numeste pizzeria , stiu ca era pe drumul principal pe drumul spre Moeciu. Abia astept sa mergem

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna seara mamici!!!

Am culcat plodu' care...contrar obiceiului de a bea bibe si a se culca....ma striga de zor:"mami,mami,mami..." Eu...ma tin batoasa si imi vad de ale mele pana cand un plans isteric ma face sa ma duc la el...si ce credeti: facuse kk in pampers si statea in picioare nemiscat si se stramba si imi spunea" pfuuu...pute..." deci...la spalat din nou. Faza este ca nu a mai facut kk in pampers...de...muuuult de tot si nu se mai suporta deloc cu kk in pampers. De fapt daca ma duceam la prima strigare...probabil ca voia la olita. Asa ni s-a intamplat pe drumul dinspre mare pe autostrada...cand a trebuit sa oprim si sa punem copilul la olitza in plina autostrada. Noroc ca olita era deasupra in portbagaj ca altfel...
Deci declar una bucata copil mare care face kk si pipi la olitza, cere dar nu mereu, iar pampers folosim doar la nani si afara...desi deja am inceput sa udam iarba,gardurile....etc. Sper ca in 2-3 luni sa scapam de pampersi.

Noki te inteleg prtfect. Bunica mea...s-a operat de cancer la colon iar dupa 2 ani a aparut metastaza la ficat...dar...totusi o duce de vreo 3 ani cu metastaza si per sa o mai duca mult si bine...doar sa nu se chinuie. E tot ce imi doresc...sa nu se chinuie ca nu merita deloc. E o femeie de milioane...cum nu cred ca voi mai intalni vreodata. Nu intru in amanunte ca....as scrie un roman despre ea si cat de "MARE Om " este. Pur si simplu nu merita sa se chinuie!

Catutza vilaa are 5 camere mari pe 2 etaje, dotate cu TV, ar cele de la 2 dotate cu AC. Panala anu' cica baga si in restul camerelor. Preutul anul acesta a fost de 90 ron/noapte /camera deci...450 ron pe noapte toata vila.
Eu merg in de 3 ani si deja tipul ne cunoaste...si...vila o inchiriaza numai la intreg...pt ca are multe gasti si familii mari si o are ocupata mereu. Noia anul asta am rezervat-o din ian ca deja nu mai erau perioade libere.

GAta...ca maine incep serviciul...si...tb sa fiu fresh! [poop]



Diana mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:



nu mai pot,sa ma opreasca cineva de la mancare ajung cat casa! please.
Acum ne-am intors de la asa zisa " petrecere" , ne-am strans toti vecinii ,fiecare a adus ce a putut , ne-am cunoscut , am vorbit a fost frumos, dar am mancat iar prea mult.
Gata ,de maine promit solemn beau apa ,apa si manac numai apa. M-am descarcat, acum ma duc sa vad un film .

va pup si o saptamana mai buna si mai frumoasa pt toate.

Mergi la inceput