Nasici 2008

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

BlueEyes - tin pumnii si astept poze...eu sapt viitoare sunt nasica, sambata.

Pentru par am gasit un soi de "ceva" f mare care se pune pe jumatate de coc, cumparat din Dragonul Rosu cu 40 lei, e pe auriu si are cristale. F frumoas asa ca las balta acele de par scumpe cumparate de la Picasso.

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Si am uitat sa mai zic...imi cumparasem un corset superb Triumph de la Debenhams care imi mai strangea nitel si burtica (am nascut de 4 luni) daaar, cand am ajuns acasa, am constatat ca rochita mea e prea decoltata pt corset. Tot raul spre bine ca m-am dus si l-am schimbat cu un sutien minune tot de la ei care imi face un piept belea

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Gata, am rezolvat si cu rochia. E grena, de tafta, fusta ampla si corset(cu un fel de jupa de voal pe dedesubt pt volum), si cordon in talie.Mai tre' sa-mi iau sandale, sau pantofi decupati si suntem cu toate in ordine.
Mireasa si-a luat diadema, am scapat rezonabil cu 80ronLa voal insa...bate vant de paguba
Sapt asta mergem sa comandam lumanarile si buchetele,iar sapt viitoare sa comand turta la cofetarie( cofet. Alice, pt cunoscatori)O turta de 1kg e de ajuns.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

Am avut un soc cind am vazut subiectul nostru atit de sus pe lista .
Roxana distractie placuta la nunta!
Carmen, asteptam poze :0)
Eu inca sunt in cautare de pantofi...Toti pantofii care imi plac au tocuri cam pe la 10 cm, iar eu masor 1.72 asa ca nu prea imi vine sa imi iau pantofi asa inalti. Ca sa nu mai zic ca miresica noastra e mica de statura si pe asa tocuri as arata ca un plop pe linga ea....Mai caut, nu se stie niciodata de unde sare iepurele :0)


Anca, Andreea (7 ani) si Monica (9 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Anca, io zic sa stai pe pace, ca si miresica ta isi va lua tocuri.Deci nu cred ca va fi asa mare dif.
Poti cauta pantofi/sandale cu toc de 5cm, sunt eleganti,fata de unii fara toc...
A, si ca sa nu pari ff inalta la biserica, nu sta si tu pe pernuta aia a mirilor.Una, ca tre' sa te tii tare pe picioare(io am experienta), si nici nu faceti nota discordanta...Acu' nu stiu daca peste tot e cu pernutele mirilor...
Chiar ca mi-ai dat o idee, sa ma trag in poza gatita cu rochia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Deci, Roxana, sambata asta sunteti cu nunta...Distractie frumoasa si sa iasa totul bine!!
Bineinteles....pozeeeeeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

Carmen multumesc pentru incurajari . Nu stiu ce e cu pernutza mirilor, dar la nunta noastra sigur nu a fost nici o pernutza implicata :0).
Neaparat pune o poza cu rochitza sa ne clatim si noi ochii!

Mie mi-a ajuns rochia saptamana trecuta si am mers sambata sa o ridic de la magazin. Numai ca am doua probleme cu ea. Una ca mi se pare ca are un defect la o cusatura la bust, dar merg cu ea maine inapoi sa imi zica croitoreasa lor daca e ceva de reparat sau e numai problema de calcat, iar a doua problema e ca mi se pare ca e cam lunga...Cind imi pun sandalele cu toc rochia acopera cu totul piciorul. Asa ar trebui sa fie, sau ar trebui sa o mai scurtez cit sa se vada laba piciorului? Trebuie sa va spun ca in afara de rochia de mireasa asta e prima rochie lunga pe care mi-am luat-o....

Anca, Andreea (7 ani) si Monica (9 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Anca - rochita trebuie musai sa acopere sandaua...altfel e nicicum...

Am fost nasa, a fost taaare frumos totul: MAI VREAU!
AM avut buchet pe placul meu, coafuri superbe si rochitele mi-au picat bine. Am avut emotii dar dupa ce mi-am intrat in "rol" n-am mai avut nicio hiba...
Slujba de la biserica mi s-a parut scurta si cu nimic deosebita desi a fost la renumitul Casin..
La restaurant, McMoni's nota 10 la mancare si la tot!

Iata si cateva poze, cele facute de mama, pt ca cele pro vor fi gata abia sapt viitoare
http://community.webshots.com/album/564035013uGmxsX

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadm spune:

Roxana,
Foarte frumoase pozele! Se vede ca v-ati simtit bine cu totii :0) Asa zimbitori, relaxati si naturali :0) Despre coafuri ce sa mai zic? Eu am parul scurt si foarte moale asa ca nu prea or sa aiba ce sa ii faca, decit sa il faca bufant . Rochiile au fost foarte frumoase!


Puiul tau e o scumpete!!!!

Anca, Andreea (7 ani) si Monica (9 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Anca - asa e, am fost f relaxati si naturali iar asta se transpune clar si-n poze...Cat despre par si coafuri, da eu am un par f bun de coafat insa cred ca conteaza mult si mana coafezei mele care m-a aranjat mereu sa fiu ok la toate evenimentele unde am participat..Si parul scurt poate fi facut sa arate belee (vezi Halle Berry)

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput