FIV de toamna -partea a - 2-a.

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Salut!


Sambata am deschis magazinul si merge super.Trebuie sa va fac cinste la toate!!!!!
Deocamdata o am pe mama mea care sta cu fata si pot merge si eu cateva ore la magazin sa-l mai ajut pe Dan.Femeie in casa numai am si sunt terminata pt ca nu imi gasesc una ca lumea.Asa ca dimineata fac curatenie in toata casa in "fuga calului" si la 11.00 plec la magazin si stau pana la 17.00.Vin acasa imbrac fata si ies in parc pana la ora 21.00.Ce spuneti?Eu nu stiu cat mai rezist!!!Peste cateva zile mama mea pleaca si daca nu imi gasesc pe nimeni raman singura si cu fata si cu casoiul.
Voi ce spuneti,pot avea incredere intr-o tipa de 19 ani sa-i las fata o zi intreaga?Ma refer la acele zile cand trebuie sa vin in Bucuresti pt FIV.Am gasit una de 19 ani...
Eu plec la mare la inceputul lui August asa ca va doresc la cele care pleaca acum concediu placut si apa calda...


Va pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Gabelule,
Ma bucur ca merge treaba, dar ma ingrozesc de programul pe care-l ai. Sper ca n-o s-o tii asa pana in septembrie... In ceea ce priveste bona, nu varsta conteaza prea mult (poate chiar e mai bine ca-i tanara si Simonica o va indragi), cat mai ales sa fie "sanatoasa la cap", sa va prezinte voua incredere ca persoana. Fa si tu teste inainte cand poti sta si tu de fata, dar fara sa te implici, sa vezi cum se descurca. Ar mai fi o problema ca-i asa tanara... dar norocul tau ca Dan e prea ocupat...
Hai la culcare ca maine te scoli devreme!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monix0708 spune:

Buna dimineata gagicute,
imbracati-va subtire ca vor fi peste 35 grade.
nu am noutati, dar vreau sa spun sunt aici!
Gabid, in privinta fetei, nu pot sa-ti spun decat ca trebuie testata sa vezi daca are inclinatie pentru a sta cu un bb si daca este de incredere (in toate privintele).
Pupici pentru fetici ,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

BUNA DIMINETA FETELOR.
Spor la treaba Gabito. Testeaza bona pana sa o lasi cu Simonica.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Buna dimineata si de la fata!
Pai cum monix n-ai noutati? Cand incepe sotul tau investigatiile, ca tu stiu ce astepti, dar el?

Ileana, am inteles c-o dai la-ntors cu concediul, ce nu-ntelesesem este daca mai exista vreo sansa sa apari pe messenger. Ca daca nu si nu, eu cu Pia ne unim fortele si venim sa tragem pe cineva de mustata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monix0708 spune:

Ralux, sotul meu se va duce azi (cel putin asa mi-a promis) sa-si faca analizele. dar nu stiu ce sa fac cu tratamentul prescris de Ancar. am vorbit ieri cu dr.homeopat si nu prea s-a aratat incantat de medicamentul hormonal continut in tratament. nu stiu daca sa-l inceapa pe asta sau pe cel care l-a postat Livia si care era naturist. stiu ca l-a urmat sotul valentineig si dupa prima luna i-a crescut de la 1,2 mil. la 30 mil. tu ce zici?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Ce zic eu in principiu n-ar trebui sa te influenteze mai deloc. Voi decideti. Dar pentru ca m-ai intrebat, iti spun ca mie nu-mi place sa "amestec" lucrurile, ca-s fricoasa sa nu cumva sa fac mai rau. Asa ca am ales calea Ancar, mi-a dat suficiente dovezi ca pot avea incredere in el. E drept ca la sotul meu tratamentul cu Proviron n-a dat rezultate, dar nu-i o regula. Mi-e frica sa iau sau sa-i dau lui tratamente pe care nu le cunosc, nu le-a prescris medicul, doar pe motiv ca... rau nu poate face.
Poate asa ar trebui sa faci si tu. Ai fost si la Ancar si la homeopat. Gandeste-te bine in care ai mai multa incredere (ca asta conteaza enorm) si mergi pe calea aia. Cu amendamentul ca pe Ancar inca nu-l cunosti, dupa prima intalnire. Dar sunt sigura ca un tratament (oricare ar fi el) trebuie sustinut de multa incredere.
Pe de alta parte, daca amana mult trat de la Ancar, se amana automat si rezultatele, deci trece toamna. El ce parere are?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

'neata fetelor...deci toata lumea se pregateste/gandeste la/de concediu.
Ileana ma aliez cu Ralu si vai de "mustacios" ce pateste!!!

Gabito ma bucur pt.tine, ai grija de tine sa nu te obosesti prea mult.

Monici pupici la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monix0708 spune:

Ai pus punctul pe I.
I-am dat telefon si mi- confirmat ca azi se va duce sa-si faca analizele. stii trtamentul lui Ancar dureaza 3 luni, iar medicamentul ala hormonal se 10 zile, apoi pauza 10, dupa care urmeaza iar 10 zile. Ieri cand am vorbit cu homeopatul, mi-a zis ca acele tubulete pe care mi le-a dat el, ar fi bine sa le ia in pauza de zece zile.
cred ca le vom combina un picut.
cand pleci la mare sau ai ajuns deja acolo?
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karula spune:

Pai crezi ca daca as fi ajuns la mare, mi-ar mai fi ars sa-ti dau tie "sfaturi" mai monixa, mai?! Plecam de pe 14 pana pe 20. Mai rabd o saptamana, timp in care te bazai pe tine, na!

Bine gandit. Cred ca se pot combina.

Mergi la inceput