Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (72)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Azi am reusit sa mai fac cateva poze si doua filmulete! Sunt super! asa stau in picioare si asa merg de o manuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Nu stiu ce am incurcat pe aici de mi-a disparut semnatura! Sper ca am reusit sa pun pozele si la semnatura ca m-am tot sucit cu niste site-uri pe care se la incarc de nu mai stiu de mine!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

noi nu suntem bine, de fapt nici unul din noi... si oana a facut in seara asta febra din nou si am dus-o la dr.. se pare ca i-am pasat eu din nou viroza desi am purtat masca si am avut contact minim cu ea ... deci o luam de la capat ... si se pare ca i-am dat 3 zile de antibiotic degeaba... pt cele care nu stiu, antibioticul se da numai din seringa, nu se amesteca cu alte alimente (lapte, cereale, etc) pt ca se inactiveaza antibioticul ... am aflat si noi azi ... in concluzie, i-a dat un antibiotic ai puternic (si noua acelasi) si nurofen si promisiunea ca in 2 zile e pe picioare... sa ne tineti pumnii!

lavinia, sper ca nu e pneumonie, va tinem pumnii stransi sa cedeze repede febra si sa ajungeti acasa si sa se faca bine mihaita

Dia de Oana 29.11.06


www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluta.v spune:

Buna fetelor .
Multa sanatate mamicilor bolnavioare: Dia si Marani si fulguletilor: Oana si Mihaita. (sper ca nu am uitat pe nimeni)
Am vazut poze cu Alexia de Teuz e o scumpa si cumintica.(pare destul de grasunica, cate kg are?)
Madaluta noi avem multe in comun, pe Sebastian il cheama si Cristian si este nascut tot pe 14/12/2006. Inafara de astea si Sebi este la fel, nu sta locului nici o secunda este obraznic si marait tot timpul. Eu nu stiu cum voi aveti timp sa cititi si sa mai si scrieti. Poate o trece si la noi aceasta perioada, il inteleg pe Sebi ca acum i-au iesit 4 dinti odata, cei de sus, de aceea este asa de agitat, nervos si marait. Cand ma uit la pozele voastre nu-mi vine sa cred cat sunt de cuminti si linistiti copiii vostri.
Sebastian de mic a avut probleme cu somnul ziua nu voia sa doarma ma chinuiam sa-l legan cate o ora in brate iar cand il puneam in patut se trezea si iar incepea sa planga si iar il leganam. Tare sensibil este, la orice mic zgomot se trezeste. De pe la 3 luni a inceput sa aiba colici,cand venea seara era un cosmar pt mine, plangea de durere cat il tinea gurita, umblam cu el prin toata casa pe la 2-3 noaptea sa-l adorm si incercam sa nu fac nici galagie sa-l las sa doarma si pe sot. I-au trecut cand am inceput sa-i dau mancarica. A fost o scurta perioada linistita in care seara dupa baita ii dadeam lapticul si adormea singurel (nu-mi venea sa cred, era o minune) dar pe timpul zilei tot eu il adormeam cu plansetele si urletele de rigoare. Dupa care a inceput perioda dintisorilor care la noi a inceput f. devreme la 4 luni si jumatatei-au iesit primi doi odata, cei de jos. Are gingiile foarte tari, are niste dureri cumplite fara paracetamol nu reusesc sa-l calmez.
Si dupa toate astea sunt si singura singurica, sotul inainte avea un program de munca de la 5-6 dimineata pana la ora 19, 20, chiar si 21. Va puteti imagina ca nu putea sa ma jute cu nimic. Iar mai nou a schimbat locul de munca si acum o sa vina acasa de sambata la pranz pana duminica. Aici nu am pe nimeni care sa ma ajute suntem singuri printre straini.
V-am plictisit cu problemele mele dar mi-am spus si eu offful.
Vreau sa va intreb daca si ai vostri sunt asa de fricosi , caci Sebi chiar si cand este treaz se sperie cand aude aspiratorul, robotul de bucatarie si feonul.
Va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by Dia1609

noi nu suntem bine, de fapt nici unul din noi... si oana a facut in seara asta febra din nou si am dus-o la dr.. se pare ca i-am pasat eu din nou viroza desi am purtat masca si am avut contact minim cu ea ... deci o luam de la capat ... si se pare ca i-am dat 3 zile de antibiotic degeaba... pt cele care nu stiu, antibioticul se da numai din seringa, nu se amesteca cu alte alimente (lapte, cereale, etc) pt ca se inactiveaza antibioticul ... am aflat si noi azi ... in concluzie, i-a dat un antibiotic ai puternic (si noua acelasi) si nurofen si promisiunea ca in 2 zile e pe picioare... sa ne tineti pumnii!

lavinia, sper ca nu e pneumonie, va tinem pumnii stransi sa cedeze repede febra si sa ajungeti acasa si sa se faca bine mihaita

Dia de Oana 29.11.06


www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!





dia, nu vreau sa cred ca trebuie numai separat! nu pot sa-i dau nimic asa! nici macar panadol-ul! parca totusi pe unele scrie ca se pot administra odata cu mancarea. offff, sanatate multa!

si noi cu rosu in gat dar in afara de nas f.infundat (nu respira bine, tuseste, se inneaca) nu avem probleme. inca nu-i dau nimic, papa rezonabil, cu somnul stam mai prost...


Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Donati pentru inima Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici!
azi am program de mers la munca, il lasam pe dani cu bona, o sa il trimit pe florin la un moment dat sa verifice cum sta treaba.
dia pai asa rau?? offf, saracutele de voi! multa santatate sa va dea DD!
miro eu am zis sa o "ameninti" pe kara, poate poate daca exista riscul sa il piarda pe dani se suceste si ea! noi, alta nu cautam ca suntem fideli, in plus daca fata e fotomodel cum sa nu o vrem
carmeluta ce greu trebuie sa iti fie! lasa ca o sa creasca si poate at va fi mai usor! multa putere iti doresc. dani se sperie doar de blender, nu ii place deloc!
va pupic pt moment si va doresc o zi usoara!

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


chinico,

mai zi inca o data cum putem face sa-mi cumperi si mie de-alea homeopate. cum trimit banii? cand le poti trimite la TM? facem o listutza?

pliiiiiiizzzzzzzzz

si poti intreba la marmacie... exista ecav homeopat, universal, pt intarirea imunitatii? daca da, vreau si eu un bax! numai sa mearga la bebelusi si copii mici (8 luni respectiv 3 ani...)


Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Donati pentru inima Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

Miro uite de la mine !
Am venit intinsa la birou cu gandul sa va intreb cat mai trebuie sa sterilizez la biberoane, ca ieri seara injuram cu spume la gura cand curatam sterilizatorul. Mi-ai luat-o innainte.

Repet intrebarea Mironei, in caz ca nu a vazut-o cineva.

Cat mai sterilizam la biberoane?

acum ma duc sa recitesc ca am uitat tot..


www.sonia.as.ro/" target="_blank">Pentru Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Buna dimineata fetelor,
Imi pare rau sa aud ca nu prea e buna pentru toata lumea!
Dia, Lavinia, sunt cu gandul la voi, am spus o rugaciune...sper din tot sufletul sa fie azi mai bine! Saracutii, Oana si Mihaita, sa-i ajute DD sa se faca repede bine!
Cameluta tare greu tre sa-ti fie singurica acolo printre straini. Zici ca sotul e tot timpul la munca!!! Greu tare! Rares nu se sperie cam de nimik, electrocasnicele sunt un bun somnifer pentru el, cateodata, pe afara cand tipa un copil brusc sau latra un caine tare sau sperge cineva un balon ceva langa el...nici nu tresare. Chiar imi faceam ganduri odata, i-am zis si pediatrului, care l-a testat...el e ok, decat ca zgomotele puternice nu-l sperie, eventual intoarce capul spre ele si atat. Tin minte ca intr-o noapte, avea vreo 5 luni pe atunci, niste vecini au avut un chef de ala cu lautari, muzica si tipete pana dimineata. Noi nu am putut pune geana pe geana...copilul a dormit tun. Insa s-a trezit la primul claxon de masina din parcare dimineata...
Hai ca deja divaghez rau de tot...Capul sus, or sa fie si zile mai bune!!!
Miro, bibele le sterilizez cam la 2 zile si nu cred ca o mai fac multa vreme. Suzeta cam o data de saptamana, jucariile tot cam asa!
Dianarus, in mod clar nu are cum sa fie suieratul ala de la grasime...ar insemna ca Rares ar tine-o tot intr-un suierat. Eu zic sa se straduie dr. ala sa gaseasca o alta explicatie! Tin pumnii!
Donia, tin pumnii sotului la interviu sa iasa asa cum vrea! Iar pe Cristinel pariu pe ce vrei tu ca azi se ridica in piciorele!
La multe lunisoare pt Victoras de ACS si Elisabeta de Clemoni!
Ma asteapta azi biroul plin...o sa fie o zi luuuuungggggaaaaa.

Danutz, mamica de bebe Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Sunt in urma rau de tot, n-am mai citit nimic ieri, dar am o intrebare urgenta! Plec in concediu...Ce medicamente ma sfatuiti sa iau cu mine (pentru Denis evident)? Sa fie, in caz ca avem nevoie....Ieri am fost la pediatra si e in concediu, asa ca n-am avut cu cine ma sfatui! Va pup, astept urgent raspunsuri ca azi fac cumparaturile...Multzam...

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput