Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (72)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Revin cu suieratul... dianarus, uita-te putin www.kidshealth.org/parent/medical/asthma/wheezing_asthma.html" target="_blank">aici sau www.healthatoz.com/healthatoz/Atoz/common/standard/transform.jsp?requestURI=/healthatoz/Atoz/ency/wheezing.jsp" target="_blank">aici.
In engleza suierat = wheezing, daca vrei sa cauti mai mult.
Ideea e ca trebuie investigat mai cu atentie, du-l la pediatra voastra cand se intoarce din concediu si fii pregatita cu intrebari, inspira-te din linkuri.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

vreau si o info de la cele care au comandat borcanele de la tipa de pe forum. ma ajuta cineva pe pm?
lavinia ne gandim la voi si va tinem pumnii

diana si david 03.12.06
Pentru Sonia. Pentru Diana. Pentru Darius


M-am certat cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat. In schimb Marian Iancu e obraznic si umbla cu tot felul de jargoane care nu e bine sa le dai la presa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

lavinia ne gandim la voi si speram sa ne scrii cat mai repede ca sunteti bine!

vesti bune despre sonia: are deja 2,600 kg, mamica ei o scoate la plimbare in curtea spitalului si se intorc luni cu un zbor obisnuit, nu cu zbor special, cu incubator, asa cum au plecat.

chris + alexandra
varsta alexandra
bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by Donia

Revin cu suieratul... dianarus, uita-te putin www.kidshealth.org/parent/medical/asthma/wheezing_asthma.html" target="_blank">aici sau www.healthatoz.com/healthatoz/Atoz/common/standard/transform.jsp?requestURI=/healthatoz/Atoz/ency/wheezing.jsp" target="_blank">aici.
In engleza suierat = wheezing, daca vrei sa cauti mai mult.
Ideea e ca trebuie investigat mai cu atentie, du-l la pediatra voastra cand se intoarce din concediu si fii pregatita cu intrebari, inspira-te din linkuri.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.




ma uit la noapte. merci. din pacate am impresia ca fix la expiratie se aude suieratul ala
na ca am mai gasit ceva sa ma stresez...



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Donati pentru inima Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


lavinia, sper sa fie totul ok, cel mult o viroza incapatanata...

bambo, ai mai incercat sa dai de ea?


Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Donati pentru inima Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Vazut poze fumoase cu Alexia. trimitem multi pupici.
Dianarus, m-ai facut sa rad cu cauza suieratului. are cu siguranta o cauza , dar alta decat grasimea. pupici multi la amandoi baietii sa se faca repede repede bine. acum am vazut si celalalt mesaj. eu zic sa nu mai faci tu presupuneri si sa astepti parerea dr. hai fruntea sus.
Dandusica bravos. ma bucur tare mult pentru voi. multa putere in continuare.
Lavinia ne rugam si noi pt Mihaita sa se faca repede bine. cu siguranta gandurile noastre bune va vor ajuta.
K-trinel multi pupici de la noi.

Chris multumim mult de vestile bune despre Sonia. Fetita asta e extraordinara.

azi am renuntat la munca ca nu ma puteam concentra si am dus-o pe adina in parc. de la 2 pana la 8:30. am mancat acolo, a dormit, ne-am jucat. si eu m-am intors acasa cu un copil super fericit care rade in hohote.
ma duc sa ii fac baita si sa o culc.

noapte buna.

Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Am vb mai devreme cu Lavinia,abia il adormise pe Mihaita,febra a mai scazut dar cica ar fi suspect de pneumoniedeocamdata ii fac foarte multe analize pt ca nu se stie din ce cauza are febra

Doamne ajuta sa fie totul bine,i-am trimis multi din partea voastra

fug sa fac un ca sunt terminata de oboseala

n buna somnic usor si fara prea multe treziri


BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 10
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006
www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

si noi ne rugam pentru Mihaita si Lavinia - speram sa nu fie vb de pneumonie. si energie pozitiva de la noi.

Marani - multa sanantate.

Dianocina trimis PM.

Dia - voi cum sunteti?

Flore felicitari pt aniversare.

noi - in plina criza de respingere a laptelui - azi mi-a dormit un singur somn - ala de 3 ore si un sfert - iar apoi chin si maraieli la greu. Acum seara am reusit sa-i bag 120 ml - mai mult nu am putut.
v-am tzucat


Miro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

mirona, ai incercat cu laptele rece? adica rece, de la frigider... facut cam cu juma' de ora inainte de ora la care i-l dai in mod normal? intr-adevar, e cam cu dus intors asta cu laptele rece, nu pot sa spun ca o recomand cu mana pe inima, ca doamne fereste, face vreun rosu in gat, ca tot e la moda, si ma alergi dup'-aia de ma stie tot forumu' :) dar poti macar sa incerci, si daca vezi ca accepta, inseamna ca doreste ceva mai racoros.... acuma sincer, nici eu n-as bea pe caldurile astea o cana de lapte cald, ei de ce-ar face altfel..??? pe de alta parte, e foarte posibil sa fie din motive de dinti, si daca te ajuta la ceva, sa stii ca o sa treaca. si daca zic eu ca o sa treaca, fii convinsa ca asa e, sper ca mai tii minte cat de disperata eram :) motanu' si acum are zile si zile, uneori bea de ma sperie, uneori abia lipaie cativa ml... asta e. vezi ca si la mama si copilu' zice ca in jur de 9 luni e posibil sa refuze laptele... (si mai zice ca se poate incepe si cu lapte de vaca......). hai pup, fruntea sus, si-o sa vezi ca o sa treaca :)

Deea, mami de Eric (15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Fetele, dati cu energie pozitiva si spre Canada, ca si sotul meu are un interviu maine.
Ktrinel, succes maine la interviu! Asteptam vesti despre cum a fost.

dianocica, cum ati mai dormit? Cum mai sta d cu programul de papa? Ma tot gandesc serios ca poate e o legatura si intre asta si problemele cu somnul.

Lavinia, sper ca nu e penumonie, suntem cu gandul la voi!

Teutz, e tare dulcica Alexia si ce bine sta pe picioruse!

Ruxandra, ai incercat cu Stodal pentru tusea lui Matei? La Roxana tare bine a mers, si eram de-a dreptul disperata, nimic nu o ajuta. Prima data a durat cam 3 zile de tratament si a trecut, dar apoi in maxim 2 zile a fost mai bine.

Monica, felicitari pentru examene! Stii ca ma si gandeam zilele trecute la asta? Dar mi-am zis ca daca n-ai adus vorba probabil ca n-a fost de bine, dar ma bucur ca n-am avut dreptate.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput