Colectia de toamna-iarna 2005(147)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Stefanalex - badijonari cat de dese cu Glicerina cu Nystatin si anestezin, si pufuri cu Tantum verde (de 3/zi cate un puf inainte cu 30 min de masa). Altceva nu cred ca ai ce sa-i faci.

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Stefanalex glicerina cu stamicina/nistatin si anestezina se face la farmacie si se badijoneaza gurita de 3/zi. Daca nu merge badijonat, adica dat cu o compressa sterila direct in gurita, poti pune pe suzeta. mai era o apa de gura de la farmacie crd ca Hexoral, dar nu sunt foarte sigura, sau Tantum Verde sunt dezinfectante si au si anestezic in ele si mai iau din dureri.
Mancarica foarte fina, gen piureuri si supe.
Biotics Baby pentru refacerea florei.
asa am facut eu acum vreo 2 luni la sfatul lui Mirabilis si a fost super ok. Cam in 2 zile situatia s-a imbunatatit simtitor.
Apropo Mirabilis pe unde e?
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Madau am scris la 4 maini. sanatate celor doi copii ai tai. Chiar sotul tau se serbeaza de Sf. Maria? ca multi ii serbeaza si pe Mariusi.
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

Stefanalex iti mai fac la farmacie glicerina amestecata cu stamicina. stiu de la fina mea ca functioneaza.
Leea ooo ceva semne de impacare?reuniti familia?ma bucur ca ai avut vacanta frumoasa.

Miri si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

NU cumva la afte nu e voie lapte? eu nu stiu sigur, ca n-am avut de-a face; dar voi trebuie sa stiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

mie de la farmacie nu au vrut sa-mi dea fara reteta glicerina +anestezin!

Miri si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Asa stiam si eu, ca la afte nu e voie lapte...dar poate ma insel..stiam ca e voie doar iaurt, lapte batut, etc

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Am vb cu fetele, se pare ca i-a trecut Silviei diareea, e bine si mananca. I-a facut soacra-mea supa cu galuste , ce-i place ei.

Aseara n-a mai plans Nati dupa mine si a dormit cu Silvia in pat, toata noaptea; atata doar ca dimineata a trezit-o pe Silvioara ca a tras-o de par
Si in curte, la nisip, i-a dat cu lopatica in cap

Face Silvia pe victima dar si ea o mai harjoneste pe Nati asa ca eu zic ca-s chit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

io-s cu curu' sus.....stiti ca vrem sa ne luam masina. si dupa ce ne coim si invartim ajungem la concluzia ca ne putem permite doar logan si ala la second hand, asta pt ca avem sa-i dam unui bun prieten vreo 4.000 de euro.
si cum credit mai mult de 11.000 euroi nu putem lua (asta pt ca perioada de rambursare este de maxim 10 ani si ar veni prea mult rata pe luna si ne stim limitele, nu avem casa pe numele nostru, nu putem pune ipoteca) am ramas la solutia asta.

problema care este? ca lui cristi i s-a pus de volkswagen, opel sau peugeot - bineinteles ca SH - sau de logan nou.
pai ca-i zice nu stiu cine ca mai bine mai pune 1500-2000 euro si ia nu stiu ce, sau ca-i spune altul ca loganu ala-i prea puturos sa-l ia pe celalalt...
si el acum ar vrea sa ia altceva decat am vorbit noi...si eu i-am zis ca atunci sa ia ce vrea el sa nu ma mai intrebe si pe mine si s-a suparat.

ai mei au vandut un teren si trebuie sa ia niste bani dar asteapta o nenorocita de hot. judecatoreasca inca din luna mai. si boul ala de judecator nu a dat nicio pronuntare inca. si nu pot face cadastru si intabularea...
ne da si noua banuti mama doar ca poate dura si luni (avand asa incredere in justitia din tara noastra ma astept sa treaca inca vreun an) si eu nu vreau, nu pot sa-mi iau cine stie ce masina si sa nu-i dau baiatului banii, cristi zice ca sa vb cu el si sa-i spunen ca-i dam cand ne da mama bani...
io nu-s de acord de nicio culoare ca el nu ne-a cerut si nu ne cere nicio dobanda si nu-l pot lasa asa...


STEFANALEX glicerina la greu cum au zis fetele, chiar si tantum verde ca are anestezin...
am citit ca iaurtul este bun ca impiedica inmultirea aftelor si calmeaza si durerea.

LAVI mie niciun doctor nu mi-a zis sa nu-i dau lapte sau lactate, dar vlad a avut herpangina. care seamana cu stomatita.

NOKI a trecut avalansa? adica nervii cauzati de cearta cu noaptea in cap?

MIHAELUTAT dar bona este chiar idioata nitelus, asa-i?
si eu cand am fost cu Ela sa impartasim copii de Paste, ne-a trimis preotul acasa ca-s mancati sa venim a doua zi-s - cu toate ca i-am zis ca ei beau numai laptele dimineata
bineintles ca eu a doua zi l-am impartasit pe vlad care-si biberonul cu lapte pe la ora 07.00 pai ce era sa fac sa-l tin pana la 09:30 nemancat cand el se trezea la 06:00????

si mi s-a intamplat si mie sa vreau sa-l mai duc l aimpartasit si sa urla vlad cat il tinea gura cand intram in biserica. si asadar am renuntat temporar dar nu i-am reprosat copilului ca se supara Doamne Doamne sau mai stiu eu ce...

MADAU si i-ai intrerupt antibioticul ieri Mirunii? adica ea l-a scuipat si nu a luat deloc?
dar oricum i-l dadeai de vreo 2 zile, nu?
sanatate si Mirunicii si lui Marius. si LA MULTI ANI daca se serbeaza si el astazi.

LEEA m-am indragostit de Austia din descrierea ta. si...te cred cand spui ca-ti 'place' tara noastra dar mai ales oamenii ce locuies in ea.
cam asa ma simt si eu cand mai vad imagini de afara la tv...



Joy 34+ & bobuletu mic (dpn 21.09.2007) & Vlad Andrei (1 decembrie 2005)
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

LA MULTI ANI TUTUROR CARE POARTA NUMELE DE MARIA,MARIAN!

noi suntem bine. Setff azi pentru prima data urla la ora 13 si nu stiam de ce...de foame...ca dimineata a mancat putin de tot(niste cereale)
Acuma la amiaza a halit 2 copanele, spana, supa de pui.

de-ale gurii

Veronica si
Stefan Peter- 07.11.2005(1 an si 9 luni)

Mergi la inceput