Bucurii de sept-oct 2006 (76)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanae spune:


Alex, ce dulce, cret si scumpic baiat ai.De dimensiuni, ce sa mai zic felicitari.A mea a ramas in urma -are 78 cm si 10.9 kg.

Reby de Iakioana este o frumoasa- felicitari pt. mersul in picioruse.

In legatura cu olita sunt de acord cu Pufy - si eu am procedat la fel.Pe 1,4-1,5 ani am inceput sa o pun la olita iar la aproape 2 ani am scapat de pampers.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Cristina, felicitari! Sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos. Sa ai grija de tine si de burtica.

Itzy, pup papusica plimbareata!

Gety, multumesc!

Gongy, si tu esti in febra bagajelor?
Ieri ii ziceam sotului ca ar trebui sa luam si pompita de nas si imi zice:"numai sa nu ma pui sa duc si aspiratorul!"

Fetelor, ati observat ce activa am devenit?!
Voi lua o pauza de 10 zile ca plecam joi noaptea in concediu.
Acum sunt in febra listutelor, cumparaturilor, bagajelor...
Gongy, trebuia sa ne luam de manutza la cumparaturi ca si eu am fost azi, doar suntem aproape, Arad-Timisoara.

Merg sa vizionez pozele anuntate...


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Seara buna mamicilor! ma trezesc si eu la miezul noptii, ...in crucea noptii sa va raspund...

V-am amagit aseara dar a intervenit ceva si.......dar azi v-am citit ...ati fost fff harnicute...

In primul rand va multumim pt aprecierile adresate papusicii mele. Cat despre mine ca arat fff bine...cred ca va inselati...de fapt sigur..pt ca am selectat si eu pozele unde arat mai bine...altfel va inchipuiti ca purtam eu costum de baie intreg la mare? Nooo ...burtoiul e la locul lui, celulita la fel...sa dea naiba ca mai slaba eram in primele 3 luni dupa nastere....dar de la alaptat....mi se facea o foame de lup si uite asa....oricum va multumesc ca sunteti voi dragute dar cine ma cunoaste stie ce zic...

Acum s-o iau pe rand:

Cristinaaaaaaaaaaa eu cred ca papusica mea ti-a facut cu ochiul ...ca de cate ori vedeai pozele ei imi spuneai ca iti fac pofta de o fetita....uite ca Dumnezeu cred ca ti-a indelpinit dorinta mai repede decat credeai....Asadar ...poate e O FETITAAAAA CUM ITI DOREAI. Felicitari si sarcina usoara ....si mai ales un bb cat se poate de cumintel

Alexuta meyyy tu esti o draguta...Bine ca nu a patit nimic nazdravanul tau...Eu pana acum am fost cat se poate de precauta in sensul asta...sper sa nu o patim si noi cu cazutul.... Am vazut pozele....initial am crezut ca e un copil de vreo 2 ani...l-au dat de gol dintisorii aia 2 de soricel...dragul de el ce haios e....si e frumos foc...vezi ce inseamna sa fie un pic mai maricel? Deja nu mai are alura de bebe ci de copilas...

Adriana_mica cortul ala de pe plaja cu Winnie the Pooh nu era al nostru ...ci al unui alt copil....dar papusica era atrasa de el, pt ca la ea in camera e personajul central....si covorul si perdeaua...de aceea nu o mai luam de acolo.... Nu am intrebat proprietarii de unde l-au luat. Dudu mic ce mai face?

Beatrix multumesc . Aceea era o tinuta destul de casual...nu foarte sofisticata sa stii pt. ca am fost doar la biserica nu si la restaurant....finii nostrii pe care i-am cununat anul trecut au fost nasi la randul lor...si am fost si noi alaturi de ei ....dar numai la biserica....Cred ca palaria iti dadea asa o impresie mai...Auzi dar tiu nu mai pui poze cu Eric si cu tine? Sau ai pus si nu stiu eu? Cum mai e la cresa?

Roxanae co placut si sa va simtiti bine....dar mai ales sa va relaxai si sa va incarcati bateriile...Cat despre scutecele pt la plaja, eu am luat Huggies...little swimmers...si am fost multumita...am bagat-o in mare si nu s-au umplut de apa...am fost multumita ca nu i-a intrat nisip peste tot...am incercat si cu cei Libero pe care ii fol zilnic....dar se scamosau, alunecau....asa aia sunt chilotel si se rup in laterale numaidecat. Plus ca sunt suuuper haiosi

Gety Mariei si spor la pregatirile pt co...mai e un pic...

Mamilili . Da ...eu, Monique, si Lilina suntem vecine de blocuri....3 blocuri alaturate...iar parcul Titan este peste strada...cum s anu ne vedem zilnic? ne intalneam si cu Roxana01 cu Daria ...dar a inceput serviciul si acum ne vedem mai rar...

AndraPG sa stii ca la mine asa a fost. Mi-a venit cm dupa 1 an jumate...adica dupa implinirea celor 6 luni deoarece atunci am inceput diversificarea si inlocuirea meselor de san...

Alipiticot si Gonghi concediu placut si voua!!! Distractie maxima si relaxare si mai si....



Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

POZE CU PAPUSICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Ramomar multi pt Patri cea neastamparata. Cat despre co...stiu cat il asteptai ca nici anul trecut nu ati fost si ziceai ca va luati revansa anul asta....dar nu-i nimic ca veti mai avea ocazii...crezi ca lui tati nu-i pare rau...lasa nu mai fi furioasa....da o fuga la shopping cu cardul lui...sa vezi ce bine te simti

Pufyyyy ti-am vazut pozele....ffff frumoase....iar pufisorii zici ca sunt gemeni...e acolo o poza in care sunt amandoi in sezut....si parca au aceeasi talie....aceeasi fizionomie...m-a frapat poza aia...

Cat despre olita sa stii ca mi-au spus alte mamici ca i-au pus la 1 jumate sau ma rog dupa 1 an si nu voiau...se jucau cu ea ...faceau orice dar numai kk si pp nu... Eu am pus-o dela 10 luni si a facut de prima data...desigur insotita de onomatopeele mele de rigoare .

Lullabay bine ai revenit. Mai sunt multe mamici despre care nu mai stim...Elenia care era fff matinala ce o mai face de ex?

Lakioana am vazut si eu pozele tale...ai o fetita adorabila ti-am mai spus...si frumoasa foc...pupici pt Reby

Alina drum bun in Italia...si vacant placuta....presupun ca plecati toti 4 nu? Cu ce mergeti pana acolo?

Sephora nu stiu daca l-am felicitat pe Matti pt cei 3 pasi facuti singurel...daca nu am facut-o pana acum o fac acum...

Mirabela ii sta super lui David in portocaliu ...si ce mare s-a facut....tu stii ca eu sunt o fana a lui...mai ales ca semana uneori cu papusica mea...

hai ca va pup si mai vb si maine ca v-am scriiiissssss de v-am plictisit

Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

POZE CU PAPUSICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Am uitat sa felicit o bucurie care a implinit 1 anisor. Ianis sa cresti mare si frumos, si sa iti bucuri parintii in fiecare zi.

De asemenea vreau sa urez " La multe lunitze " si nasicii noastre mici...tot o bucurie de-a noastra de aici...Ana-Luiza (bb de Alina Constantin)...sa fii sanatoasa si sa cresti mare si frumoasa.

Acum chiar ca va pup...np buna




Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

POZE CU PAPUSICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Itzy, hai ca sunt si eu pe aici, nu te las sa vorbesti singura.
Da, toti 4 mergem cu masina. Mergem impreuna cu inca 2 familii, prieteni de-ai nostri. Ei au copii mai mari(12-14 ani) si voi avea multe dadace la Adelina.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Alina eu iesisem dsar calc tinuta sotului pt maine...nu mai stau ca mi-e somn ...la cat v-am citit de la ora 11...am obosit

O sa fie frumos...mai ales cu atatea bone....nu ai treaba si in ce zona mergeti? sau faceti un tur?

hai np buna

Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

POZE CU PAPUSICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Itzy, mergem la mare, in Bibione.
Merg si eu la culcare acum, noapte buna tuturor!



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza! Preluat tura de la bufnitele Itzy si Alina
Poftiti la ! (cu cofeina, ca altfel nu rezist). Dar am citit undeva pe net ca in urma studiilor facute s-a ajuns la concluzia ca nu influenteaza in nici un fel cafeaua asupra sarcinii. Totusi nu abuzez, beau doar o ceasca mica pe zi.

Da, Itzy, cred ca m-am uitat eu prea mult la papusica ta si D-zeu o hotarat sa-mi dea una si mie
Gety - la martie-aprilie o sa fiu la odisee, dar o sa ma inscriu dupa ce merg data viitoare la ECO, ca data trecuta mi-a zis ca inca nu se fixase sarcina.

Mami de Vladic (17.10.2006)
Poze
www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">Paginuta mea
aproape major

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna dimineata!
Cristina, a intuit bine MamiLili. Merg sa ma ocup de alte treburi si revin.


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput