Bucurii de sept-oct 2006 (76)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Pufy, parerile sunt impartite cu olitza asta. Uite, dr. meu mi-a recomandat de la 6-7 luni sa o asez pe olitza. Cat despre paie, nici nu mai este vorba.
Cristina, la ce odisee te inscrii? ian.-febr. 2008?
Am vrut sa zabovesc mai mult cu voi, dar am stat langa Maria mea pana a adormit si intre timp m-a apucat si pe mine somnul.
Va spun noapte buna, mamici!


GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Nu inainte de:

La multi ani si multe lunitze!

Ianis


Ana Luiza


Gruia Alexandru


Vlad Andrei



GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Si off-topic: sa tinem pumnii stransi celor de la Dinamo sa faca un meci si un rezultat bun in Ialia.

GETY, MAMICA DE MARIA DIANA- 9 octombrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Perfect de acord cu Pufy!..desi fiecare face cum vrea,eu asa simt sa il las sa faca lucrurile pe rand cand vrea el,ma plangeam acum o luna doua ca nu vrea legume ,le scuipa,le varsa... acum mananca de toate legumele,asa a vrut el,eu una sincer cred ca bebelusii nostri sunt foarte destepti stiu ce si cand le trebuie..
Haideti sa va povestesc ce fac..cum tot am timp liber m-au apucat nostalgiile si am inceput sa recitesc capitolele noastre de la mamici...cred ca din cauza Cristinei cu sarcinuta m-a apucat nostalgia..si uite asa mi-am adus aminte ca una dintre noi(dar oare cine ca nu gasec in postari)avea un obicei in familie de ziua ei sa mananace galuste cu prune pe care le facea mama ei mereu...si mi-am permis si eu daca nu se supara sa iau si eu traditia pt ca exact in ziua dinaintea travaliului am facut galuste,pe care le-a gasit mama mea acasa uscate cand a venit la noi,dupa ce l-am nascut pe Stefan..asa ca la mot o sa avem cu siguranta galuste cu prune!!!!!
Cine are bebelus de aproape un an- Ignatica poate stii s-a schimbat schema de vaccinare si ROR a devenit obligator?si se face la un an?m-a intrebat cineva dar eu una nu am auzit nimic..ea zicea ca ROR se face la un an si vaccinul pe care trebuia sa il facem la un an se face la un an si 2 luni..a si exista ROR sau alta varianta contra cost cum erau infarixul si pentaximul?

Mamica fericita de Stefan Andrei (09.09.2006)
Stefan Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Lullabay de unde ai tu atat timp liber?Ia mai "arunca-mi" si mie macar putin...."ca taaare mi-i pofta"(cum zice ursul pacalit de vulpe)!

Gety postarea mea despre olita e o observatie personala.....si clar fiecare mamica face asa cum simte si crede ca e mai bine pentru bebicul ei.....

Lili am vazut mesajul tau depsre Andra abia dupa ce i-am trimis SMS.....prin care o invitam sa ne viziteze dc trece prin Arad...
Merci de informatie!

Na chiar am fugit.....v-am pupat!

Eu
www.pufymic.info/thumbnails-37.html" target="_blank">Gandacii
Chestii

www.helpsonia.com/" target="_blank">AJUTATI-O PE SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



Hai Dinamo!

Gety, la ce hotel vei sta la mare?

Cred ca ccc Cristina se va incadra la martie-aprilie 2008.


**************************************************
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)
Mathias' site ... coming soon!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Ha, ha Pufy, nu cred c-a deturnat Andra avionul spre voi. Desi ar fi fost fain sa va intalniti, e o fata super (cred ca si-a dat seama toata lumea de asta).

**************************************************
Lili, mami fericita a lui Mathias (17.10.2006)
Mathias' site ... coming soon!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Hai ca am aparut si eu dar tarziu.
Azi am umblat ca o bezmetica prin tot orasul si tot nu mi-au iesit pasentele cu aparatura sora-mii,ca nu le-a intrat marfa la astia,de la Bucuresti.
Oooofff si maine neaparat trebuie sa decartez milionu' cu epilat,mani si pedi ca doar nu ma duc la ca maimutza
Asa ca de invitat la epilat MOCA,va invit luna viitoare.
Ok Llullabay ?? Pai de la Iesi pana la Cimisoara e doar o aruncatura de batz,nu??

quote:
lilina --------------------------------------------------------------------------------
mey...sunteti voi super dragutze, dar chiar nu arat bine deloc
am 67 kg la 1,71
9 kg trebuie date jos CLAR (asa mi-a spus si dr....deci nu sunt eu cretina)


Mmeeyyy Lilina pai cum fras sa mai slabesti??
Lasa tu ca nu esti deloc,da deloc.
Pai ce sa mai spun de mine,ca eu la 1,77 am 63 kg si imi spun cand ma uit in oglinda ,ca arat ca un ogar afgan de scheletica.
Toata lumea ma intreaba:"Ce ai draga de ai slabit asa?? Nu mai mananci,ti cura??"
Si eu ce fras de cura sa mai tin ca sta pielea pe oase abia,abia.
Asa ca,draga mea stai linistita cu timpul sigur mai dai 2-3 kg jos dar nu fa cura,dr astia din prea mult exces de zel mai dau si cu bata-n balta asa ca lasa-i zmaului.

Fetilii eu nu stiu daca o sa mai am timp sa mai scriez pe acilea dar de citit,am sa mai trag cu ochiul.
Am de facut bagaje,mai cumparaturi,de calcat,aranjat,vai de capul meu.
Nici azi nu i-am spus la sotz ca trebuie sa luam aspiratorul,cred ca urmeaza o ceva intre noi dupa ce ii voi spune. Da pana la urma tot face el cum zic eu,ca stie ,ca am dreptate


Urez de pe acum bucuriilor sa creasca mari,frumosi si sanatosi,ca unde mergem noi nu o sa am acces la comp.
Va si o noapte buna!

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=93574
Povestea fetitei noastre
http://community.webshots.com/user/gonghy
Poze cu noi
Laura si bebe Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Pufy sunt la bunici acasa in concediu o saptamana si de la 6 dupa ce vin ai mei de la servici preiau ei baietelul asa ca am timp..desi sincer am o caruta de treaba pe care ar trebui sa o fac in acest "timp liber",dar parca nu ma indur...vreau sa mai lenevesc putin...mai mult
Gonghy spor la facut bagaje..mai dar o sa fie amuzant sa carati aspiratorul dupa voi...:))nu mai bine incerci sa tragi tu ?nu e asa eficient dar macar nu carati si aspiratorul dupa voi.. cat despre epilat si restul si eu trebuie sa ma duc si plang si eu de pe acum dupa milionul pe care o sa il dau..mai bine i-as cumpara lui Stefan jucarii de banii astia..

Mamica fericita de Stefan Andrei (09.09.2006)
Stefan Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

La multi ani Ianis de Bibi

Off Topic

"Īncepānd cu luna August, nop#355;ile, planeta Marte va fi cel mai luminos punct pe cer. Chiar #351;i cu ochiul liber, Marte se va vedea cāt o lun#259; plin#259; īn aceast#259; perioad#259;. Pe 27 August, planeta Marte se va afla la 34.65 milioane de mile de P#259;mānt #351;i va fi ziua īn care Marte se va vedea cel mai bine. Īn noaptea de 27 August, la ora 00:30 urm#259;ri#355;i cerul. Pe cer se va vedea ca #351;i cum Terra are dou#259; luni. Urm#259;toarea dat#259; cānd planeta Marte va trece atāt de aproape de Terra va fi īn anul 2287. Spune #351;i altora, merit#259;! To#355;i cei care sunt acum īn via#355;#259; nu vor mai avea ocazia s#259; vad#259; acest lucru."

Io mami de Matteo

Cosi Cresco

www.totsites.com/tot/matteomio " target="_blank">Ho anche Sito

Mergi la inceput