Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (70)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marani spune:

DANUTZ, sa aveti si petrecere frumoasa! te rog eu sa faci ceva poze ca tare vreau sa vad puii si mamica lor!

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

O noapte relativ buna....fara plansete dar stat treaza (eu) de la 3-6 dim, cu inca o trezire la 2 dar putin....mi-am injectat o kfa mare, e mai bine. Dar irascibila rau....nu sta deloc, nik nu-i convine, la schimbat chinul planetei....

Aseara pe la 23 am iesit afara cu vecina mea ca bb al ei refuza sa adoarma, pisi a mea dormea bine si am stat cu prietena mea ca-i era frica singura. Ce veste-mi da? ca sotul ei pleaca marti in Italia la munca pt o luna juma. Am facut in cele din urma haz de necaz: o sa fim 2 MAMICI CU 4 COPII, fara barbati amandoua. Si am inceput sa impartim sarcinile, eu duc copilul nr 2 la gradinita, ea sa-l ia, eu teme cu aia mare, ea face papa la bblusi. Baie la amandoi seara in aceiasi camera, curatenie sambata eu, ea cu masina la cumparaturi. Doamne-ajuta....o iau ca pe-o provocare, ca de fiecare data! partea nasoala e ca nu ma mai pot muta acu ca ar ramane singurica cuc.

AM FACUT ROST DE BANI PT FACULTATEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!! nu mai pot de bucurie, credeti-ma, abia astept! sotul va munci suplimentar la niste sculpturi pt o pensiune si-mi da mie paralele!!!!!!!!!!!!!!!!

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

dandusa, ti-am citit ieri primul mesaj ... si mamaaaa ce am mai ...erai asa deznadajduita ca niciodata ... offf... mama ma-sii de viata la ce incercari va supune ... esti o femeie f puternica, eu n-as rezista... chiar m-am pus in situatia ta si m-a busit plansul de n ori ... sper sa mai rezistati, ca nu mai e asa de mult... claudiu e mai bine acum? crinuta o sa se reobisnuiasca cu taticul ei alaturi, si n-o sa mai fie geloasa pe voi doi, o sa vezi ... tare de tot fetele curajoase

ruxandra, sanatate si sa te pui repede pe picioare!

marani, ce facultate?

danutz,

Dia de Oana 29.11.06


www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

buna ziua mamici de fulguleti!

fata mea a avut azi noapte muci. pt prima data. din aia curgatori, ma scuzati de amanunte....nu prea stiam ce sa fac ...nu dati cu bice, ca deh...daca nu am mai patit ...incercam sa rememorez si eu din istoria fulguletilor muciosi ...a trecut cumva, vad ca acum e mai bine desi mai curge nasucul, in rest nici un simptom...

Donia, e weekend..te fac un Marineland?
auzi, m-am dat rotunda ca eu nu plang...stii ce mi s-a intamplat vineri? am lasat=o pe Julie la gradi si m-am intors voioasa acasa...dupa ceva timp simteam ca un nod in stomac, o durere de burta, simteam ca ceva nu e in regula...ma uitam la ceas si imi venea sa mut acele mai repede sa se faca timpul sa o iau...pe drum, picioarele mi=o luau inainte, aproape alergam...cand ajung inauntru, mandra mea trona in bratzele educatoarei : dormea...cand ma uit mai atent vad pe fatza ei mici pete rosii pe care ea le face cand plange si e nervoasa...ahaha . intreb: a plans? da ...de fapt nici nu prea am apucat sa interb eu , ca au sarit copii pe mine sa imi zica ca bebe a plans ...a plans de oboseala, vechea ei poveste cu adormitul..nu de altceva...dar uite cum am simtit-o eu...

dandusa, ma bucur ca ti-ai regasit cuvintele...uite ce frumos ne-ai povestit! am vazut eu la un momemnt dat ceva scantei in zare...asa...dinspre Atlantic...zic, Dandusa sa fie ?

adinazot, pupam mamica harnica si curajoasa!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaCat spune:

Buna

La multe lunisoare sarbatoritilor de azi

Dandusa te pup am trecut prin ceea ce treci tu acum si stiu ce inseamna dar un singur lucru iti spun o sa treaca timpul asa repede ca nici nu o sa-ti dai seama.Dar pana atunci suntem noi aici si Crinuta langa tine si cand te simti foarte singura ai sa vorbesti cu noi si o sa incercam sa te facem sa te simti mai bine.Pupa draguta de Crinuta din partea mea.
Marani felicitari pentru facultate iti tinb pumnii.
Bebinuta te pup din pacate ramanem fara par ca ne cade parul.Am vazut poze cu Ada, doamne ce a mai crescut si ce dulcica este.
Dianarus78 din pacate Nico nu papa nimic si a fost o altenativa doc. mi-a spus sa-i dau o data pe saptamana.Nici eu nu sunt prea incanta dar......o sa-i fac in casa. abia dupa ce ii schimb laptele ca am trecut de la Milumil2 la Nan.


Va pup



Nicole Oana Cat
http://new.photos.yahoo.com/oanac1980/album/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

DIA, la ASE Bucuresti - conta si info de gestiune.

KTRINEL, mucishori am avut si noi, puneam ser fiziologic si o chinuiam cu pompitza. Fetele folosesc cu succes batista bebelusului. Imi imaginez ce emotii te-au trecut, e bine ca a adormit in cele din urma. Cu schimbatul scutecului s-a descurcat, cu dormitul asemenea, mai ramane hranitul, nu?

OANACAT, . Ce mai face Nicole? cum mai e cu mesele? dar somnul noaptea?

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Revenit de la biserica si pe graba pt plecat afara cu Rares!
Poftiti si vizionati poze de la botezul tripletilor

Danutz, mamica de bebe Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by danutz

Revenit de la biserica si pe graba pt plecat afara cu Rares!
Poftiti si vizionati poze de la botezul tripletilor

Danutz, mamica de bebe Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares



doamne ce draguti sunt! cat timp au acum? o fetita si 2 baietei? ce parinti fericiti trebuie sa aiba!

Dia de Oana 29.11.06


www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

marani, cand mai ai timp de facultate? [omulet care-si ridica palaria in semn de respect] eu nu mai sunt in stare sa fac nimic in afara de a avea grija de Oana ...

Dia de Oana 29.11.06


www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Azi am cam lipsit de pe DC am fost cu tati la cumparaturi
Antonia a fost cuminte asa ca a primit de la tati o bratara din aur

Sbogdana-ma bucur ca Zara e mai bine felicitari pt ridicare si la cat mai multe

Dandusa-bine ai revenit ,imi pare tare ca trebuie sa treceti prin asta lasa ca o sa vina "iubita" acasa si o sa fiti cei mai fericiti (si eu a trebuit sa stau 5 luni departe de iubita mea si tare greu a mai fostpe atunci nu exista Antonia )
bine ca v-ati distrat abia astept sa vad pozele

Miki04-multa sanatate lui Stefcum se mai simte?
of bine ca nu ati patit nimik

Adinazot-

Ruxandra_sb-multa sanatate si refacere rapida

Danutz-sa fie intr-un ceas bun botezul tripletilor
frumoase pozele,ce cuminti au stat

Marani-ma bucur ca ai facut rost de bani pt facultate

BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 10
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006
www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput