Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (70)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Fetelor,ca-n totdeauna,sinteti minunate...,imi sinteti alaturi si la bine si la greu...,aveti dreptate...,toate care m-ati sfatuit sa fiu mai tare...,dar mi-e greu sa-l vad ca se sacrifica asa de tare...,nici o suma de bani din lumea asta mare...,nu compenseaza cu etapele prin care trece bubu acum...si in tot acest timp cit sta el plecat...,absolut nimic din lumea asta mare...,nu merita acest sacrificiu...,de aceea am sa incerc sa ma reculeg...,doar pentru 4 luni de zile...si apoi sa petrecem sarbatorile impreuna...
Revederea a fost exact cum nu ma asteptam...,m-am gindit ca-i va lut putin timp Crinutei sa-l recunoasca...,dar de unde...,nu i-a placut nici atunci cind m-a imbratisat Claudiu...,de cite ori o lasam singura cu el...,sa fac un dus...,sau sa ma relaxez si eu la plaja...,incepea sa plinga foarte tare...Statea la el in brate cca 20 de min si apoi intindea bratele spre mine...Cit de dureros o fi fost pentru el asta?!?...,nici nu-mi pot imagina...Cind stateam toti trei in pat,Crinuta era vizibil fericita...,cum niciodata nu o mai vazusem...(asta dupa ce se obisnuise cit de cit cu el)...,sarea pe mine...si impinge cu picioarele in el...,se juca dar intr-o maniera ciudata...,tot timpul arata ca mie imi acorda mai multa atentie...si ca la mine in brate est emai fericita...,de cite ori o gidila sau se juca cu ea...,era foarte rece...,crispata...,abia spre sfirsit se obisnuise cu el...si daca il vedea venind spre noi se bucura vizibil...,dadea din miini si din picioare a bucurie...,iar Claudiu era topit ,efectiv...
A fost o croaziera de miere,cu toate ca el a mai si muncit ,ne-am simtit extraordinar...,a meritat toti banii...,confort,relaxare...,odihna...,curatenie facuta...,mincare facuta...,meniuri la borcanelea, avut timp sa ma machiez aproape in fiecare zi...,am doarmit pina tirziu...,am shopuit ...,am mers la specatcole...,piano,coktailuri,plaja,bufet de ciocolata ,am mincat ca nebuna...,gaseam mincare non-stop...,prajituri nu mai zic...,am mincat cit pentru tot anul...,toate ,dar absolut toate erau foarte buneeee...,cabina era super...,am avut si balcon...Vremea a fost nemaipomenita...De obicei in Nord,vremea este foarte capricioasa...si dupa cum mi-a spus iubita ,asta este primul cruise in 3 luni,cind vremea este atit de superba...,am fost foarte norocoase...La inceput m-am speriat,pentru ca primul port a fost Germania ,unde a plouat toata ziua...,am imbracat bubulina foarte gros,am invelit-o cu patura...,iar noi aveam cite doua pulover pe noi...,foarte frig ce sa mai...,dar asta a fost singura zi urita...,in rest puteam safac plaja zilnic...,doar ca Claudiu muncea si Crinuta nu prea suporta soarele...,chiar si la umbra...,era tare miriita...,asa ca m-am bronzat ca tractorista...
La intoarcere ,m-am intilnit cu Cristina,o fata de zahar...,m-a ajutat foarte mult faptul ca am petrecut citeva ore bune cu ea...Am cunoscut-o si pe Georgia...,care este o scumpa...,foarte cuminte...,prea cuminte chiar...si frumoasa...,are un zimbet de o maninci...Cristina este super haioasa...,cu accentul ei...,m-a dat pe spate de ris...,tare simpatica...,le-am facut citeva poze...Plus ca am facut in jur de 450 de poze...,am o groaza sa va arat...,filme la fel...,o sa va pun curind...


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

M-am intalnit in parc cu Dandusa si Crinutza, care s-a facut si mai frumoasa in astea doua saptamani cat au fost plecate. Avea o bentita roz cu fundita... era delicioasa, imi venea sa o mananc.

Dianocica, Miki, Marani, Donia, multumim pentru urari!
Miki, slava domnului ca a fost doar un accident usor si sunteti ok! Cred ca te-ai speriat ingrozitor!
Marani, felicitari pentru ridicatul in picioruse!
Porumbita pe voinicul Mario! Auzi isi plimba carutul singur! Fortos baiatul! Bravo!
Dandusa O sa treaca repede lunile astea si vei fi curand cu Claudiu si Crinutzu mic in casuta voastra! Pana atunci iti tinem noi de urat!

La multe lunisoare Sebastian de Anateo!!! Sa fie sanatos si norocos!

Noapte buna tuturor si un week-end placut va doresc!


Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Am uitat sa va spun ca bubu a mincat numai borcanele de 190 grame...,adica...,in unele zile 3 borcane de 190 iar in alte zile 2 borcane plus cereale cu lapte si titza fara de care nu adoarme...,in general...
Cu somnul nu prea am avut schimbari...,in general s-a trezit de 3 ori pe noapte...,dar trezirea cea mai lunga era la 6 dimineata...,cind exersa ridicari la tablia patului...sau ingenuchieri plus linsul peretelui...,care din fericire era taper,ca altfel se putea sa raminem fara zugraveala...
Apoi exersa lovitul in gura cind pe mami cind pe tati...,da' lovea ,nu gluma...,in loc sa doarma si ea cum dorm toti oamenii in pat...,ea dormea invers ,pe latul patului...,dar prin rotatie...,ca la cite picioare in gura mi-am luat ...,se putea sa fac o vizita dentistului
Dinsisori ,avem tot doi...,dar asta seara a fost foarteeeeeeeee miriita...,a plins si a fost nervoasa...,ce-o fi?...,ce-o fi?...,daca nu sint dintii...,care nu se vad ...,inseamna ca este si ea suparata...,o fi simtit schimbarea...,m-o fi simtit si pe mine...,tot ce este posibil...
Aseara am ajuns in jur de 2.30 ,noaptea...,era tare miriita...,desi dormise mult si in avion si pe bus...,schimbare de aer in primul rind...,s-a simtit umezeala si caldura...,de fapt am simtit-o eu ca de...,ma asteptam...,dar ea...,offfff

Am spicuit si eu din urma...,am vazut fulguleti frumosi foc...,mamici pe masura...,am vazut ca Donia s-a intors acasa...si se chinuie cu schimbarea de fus orar...Am vazut ca D s-a increstinat,sa fie sanatos ,sa fie intr-un ceas bun Raluca este suparici ca i-au ciordit astia o roata de la carut...,ce mama masi fac cu o roata?...,nici trotineta nu pot face...,idioti ce sa mai vorbim...Danutzeste posesoarea testului cu doua liniute...,nu este pentru cine se pregateste...,pser din tot sufletul sa luati decizia de a pastra bbelusul grabit Dia,are un carut begos...,superrrrr marfa...,imi place tare mult...,sa-l stapiniti cu placere...Flore se pregateste de vacanta...,si-au luat ochielari bengosi si cosum frumos foc...Mirona s-a intilnit cu Andreea si parca au achizitionat si caruciorul...,bravo!Chrisalearga la fel de mult cum alerga cind am plecat...,probabil ca asta-i secretul mentinerii siluetei...,aaaaa...si a editat mesajul cu pisi...,astfel ca eu n-am apcat sa vad doi ochi frumosi...,dar mi-a spus cineva...,ca-s superbiLaura a sarbatorit ,La multi ani!!!,sa fii sanatoasaAlexandra,cam suparata cu sanatatea...,offf,puuupam tareAdeju se intrece in meniuri si am furat si eu ceva idei,bravo,puupam motan frumos foccccc,am vazut poziciDianarus inca mai are timp si de noi...,o admir...,foarte activa...si sufletistaSbogdana,ne uimeste cu Zara cea frumoasaMamaana,o mamica fericitaAsiza,nu mai alapteaza si mi-a tuns ginerele super...,tare bine ii sta...Yagmur,se bate cu indieni mici si nesuferiti...,da' ce ti-a facut pitikul,fata?!?,ce-ai cu el?...,l-ai vazut mai mic?...si deaia?Ktrinel a venit din vacanta...
offff,nu mai stiu...,recuperez eu tot...,acum fug si eu la somn...,ca sint rupta...

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia
Mindrete de Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

quote:
Originally posted by Ktrinel

danduselule, te-am asteptat ca pe o paine calda . te pupam si te stragem in brate...nu e drept voi care va iubiti atat sa treceti prin asta, dar poate tocmai pt ca sunteti tari, uniti si iubiti o sa reusiti sa treceti si hopul asta... gandeste=te la casuta ce va asteapta sa o umpleti!

ar trebui toti taticii de fulguleti sa citeasca randurile tale si sa isi dea seama ce binecuvantati sunt, ca sunt alaturi de cei dragi, mai ales de copii....si cu toate astea tot mai cer o ora de fotbal, una de Tv, una de jocuri, alta de bere



Ktrinel si Ana Julia (24.11.2006)



Chiar ma faceti sa plang...si eu sunt singura mai tot timpul,mai ntoata viata..dar am minunea langa mine si sunt fericita!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
poze Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

marani, felicitari pentru ridicari!

adinazot, uite o imbratisare si un pupic si pentru tine

Ce puternice devin femeile cand devin mamici! Toata admiratia mea pentru voi, va stiti voi cele care va cresteti copii singure sau mai mult singure...




Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Mda, aruncat si prins .

Eu mi-s virusata si cam zac in pat. Temperatura, stare nasoala, tuse, blabla.. Asa ca primii drept consolare laptopul sa mai butonez o leaca. Ma duc sa vaz ce mai facurati frumoaselor .



Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Mamaaa ce de sarbatoriti avem luna asta !!!!

Deci, cu intarziere, pt Laura, Auras, Crykett.

Dandusule bine ai venit draga noastra. Ma bucur tare ca ati petrecut asa frumos. Fetele ti-au spus-o bine, mai ai putinica rabdare. Sunteti sanatosi, tineri si va iubiti. Si asta nu e deloc putin lucru. Iar Crinuta e inca micuta ca sa resimta lipsa tatalui; se va apropia din nou de Claudiu odata revenind la normal. Parol! Capul sus iubita noastra.

La naiba cu comunismul, cu ceausescu si cu rusii care ne-au nenorocit tara! Si dupa aia a mai venit si dobitocul de iliescu care a continuat cu stransnicie sa isi bata joc de 22 de milioane de oameni! Mama lor de idioti! ... din pacate ai asa multa dreptate Donia.. unde am fi fost daca n-ar fi fost nenorocitii astia de comunisti si de rusi.. sau macar daca n-ar fi existat alde Ilici si sleahta lui de neo-comunisti..

Miki, imi pare rau pt accident. Uff, bine c-ati scapat.. usor.



Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Si apropo de accidente, vreau sa propun o tema de discutie, care ma tot framanta de cateva zile. E si un articol in Cotidianul, aparut acum vreo saptamana, http://www.cotidianul.ro/index.php?id=12851&art=33368&cHash=9be68b5614

Deci, voi stiti ca in Romania sansele sa mori intr-un accident de masina este infiorator de URIAS?? Adica, cel mai mare din tarile civilizate. 1 din 3

La fiecare trei accidente rutiere in Romania moare o persoana. Acelasi lucru se intimpla in UE la 40 de accidente.

.. si stiti cat este in Marea Britanie.. 1/93. Bine ei sunt la coada clasamentului, dar pana si in Bulgaria, Rusia si Ucraina ai sanse mai mari sa supravietuiesti.

Mai poti zice ceva??


Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Multumesc fetelor pentru sugestii...azi am luat iaurt Campina si incercam sa vedem daca Rares vrea! Cu pestele mai asteptam o saptamana!
Vai Ruxandra...din pacate ai dreptate! Fiindca la noi nu exista nici o civilizatie a strazii...ba din contra...la noi e nebunia strazii!!! Si e plin de teribilisti si de 'tarani' care circula cum ii taie de ei capul.
Iar tu sa te pui repede pe picioare!
Ktrinel, si aici e lege cum ca nu ai voie sa mergi cu bebe fara scaun special...dar eu una am vazut o groaza de bebei/copii in masini fara nici un fel de scaun si nimeni nu le zicea nimik!
Marani, felicitari pentru performantele piticii!
Adinazot, noi aici suntem...cand simti nevoia sa te descari...noi oferim umerii!!!
Porumbita...ce mare s-a facut Mario!Auzi la el...impinge carutul!!!
Miki, tare rau imi pare...aveti mare grija pe viitor.Stiu ca era forta majora, dar uite asa se intampla accidentele.Bine ca sunteti ok...pe viitor nu exista fara scaun!Noi am patit-o prin mai-iunie, nici nu mai tin minte! Eram in intersectie la Universitate, o idioata a oprit chiar in mijlocul intersectiei fiindca i s-a 'parut' ca aude sirena de ambulanta si am intrat in ea. Aveam 40 la ora, Cata la volan cu centura, bebe in scoica, eu in spate fara centura am dat tare cu capul de tetiera din fata! Nu mai plec nici la 5 min distanta fara centura pusa. Iar bebe nu a mers niciodata altfel decat in scoica, chiar daca mergeam doar la Angst-ul din colt.
Chris, nu stiu cum mai rezisti! Ce sa-ti zic...curaj mai aveti un pic si va mutati in casuta voastra frumoasa! Te admir sincer, eu...vara trecuta, cand am renovat din temelii, am fost lasa. M-am mutat pentru o luna si am lasat muncitorii pe seama lui Cata. El a dus greul, eu nu m-am simtit in stare. O singura data am urlat la seful de echipa, care promisese ca e gata totul in 3 sapt...normal ca nu a fost. I-am zis ca nu-i mai dau un ban pana nu vad totul la cheie...si au terminat pana la urma in 4 saptamani...iar pe mine m-au iertat ce deh...eram gravida...cu toanele de rigoare!
Dandusa, draga de tine! Ce e in sufletul tau...dar amandoi sunteti puternici si o sa rezistati dorului pana la iarna! Nu vreau sa ma pun in papucii tai...e groaznic! Din pacate nu am putut pastra sarcina, doctorii au spus ca e prea riscant la asa de scurt timp de la cezariana, tinand cont si de antecedentele mele! Asta este, viata asta e ciudata, nu vreau decat sa treaca timpul si sa uit repede de experienta asta!
Fetelor, nu v-am spus pana acum...intr-una din noptile cand nu dormeam chinuita de gandurile daca ar trebui sau nu sa pastrez sarcina, am deschis tv-ul si am vazut un film, nu mai stiu pe unde. Era despre un spital si povestea unei femei insarcinate, cu a doua sarcina. La prima nastere trebuisera sa-i faca cezariana fiindca nu avea dilatatie (exact cazul meu) dar copilul se nascuse mort , iar la a doua sarcina a ajuns la urgenta, aveam contractii prematur, i s-a rupt uterul pe locul vechii cicatrici, au operat-o de urgenta, au scos copilul care era leguma fiindca statuse fara oxigen, iar ei nu puteau sa-i opreasca hemoragia interna si i-au facut histerectomie. Fetelor, eu am luat-o ca un semn de la DD ca e posibil ca acelasi lucru sa se intample si la mine...si atunci m-am hotarat sa fac intrerupere de sarcina. Am fost convinsa ca asta trebuie sa fac, ca dintre 2 rele, asta e cel mai mic!
Sbogdana, exact cum ziceau si fetele, e cam aiurea sa prescrii un antibiotic la bebe fara antibiograma. Multa sanatate Zarei!
La multe lunisoare lui Seba de Anateo!
Am plecat ca trebuie sa ma duc sa o culeg pe mama de la gara!!!Yupiiii...vine mama!!!
Si la ora 3 mergem la botezul tripletilor...Doamne ce-a trecut timpul...
Revin cu poze!
Va pup si week-end frumos!


Danutz, mamica de bebe Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

quote:
Originally posted by ruxandra_sb

Mda, aruncat si prins .

Eu mi-s virusata si cam zac in pat. Temperatura, stare nasoala, tuse, blabla.. Asa ca primii drept consolare laptopul sa mai butonez o leaca. Ma duc sa vaz ce mai facurati frumoaselor .



Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

www.petitieonline.ro/petitie/sustineti_bolnavii_de_cancer_care_au_fost_lasati_fara_tratament-p41000032.html" target="_blank">Sustineti bolnavii de cancer care au fost lasati fara tratament!



Sanatate multa! iei ceva? sa te faci repejor bine!

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput