Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (70)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

danduselule, te-am asteptat ca pe o paine calda . te pupam si te stragem in brate...nu e drept voi care va iubiti atat sa treceti prin asta, dar poate tocmai pt ca sunteti tari, uniti si iubiti o sa reusiti sa treceti si hopul asta... gandeste=te la casuta ce va asteapta sa o umpleti!

ar trebui toti taticii de fulguleti sa citeasca randurile tale si sa isi dea seama ce binecuvantati sunt, ca sunt alaturi de cei dragi, mai ales de copii....si cu toate astea tot mai cer o ora de fotbal, una de Tv, una de jocuri, alta de bere



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki04 spune:

Marani

M-am hotarat o sa dau copilului doar Debridat si regim, daca nu se imbunatateste situatia pana maine dupa-amaiaza o sa luam si Enterol.

Sunt varza, terminata si speriata de numai pot, azi am avut accident de masina si am tras o sperietura grozava....Am plecat cu socru cu masina si cu Cristi pana la farmacie, normal ca n-am mai ajuns acolo ca nici n-am plecat bine de pe loc ca un dobitoc intorcea masina in mijlocul strazii si ne-a lovit in lateral din plin....si socra-miu a tras de volan sa-l fereasca si din cauza loviturii ne-a aruncat in alta masina parcata...si eu in spate cu copilul in brate fara scoica pentru ca evident scoica era in masina noastra.

Jur ca nu ma mai sui in nici o masina cu copilul fara scoica....acum suntem bine n-am patit nici unul nimic...in schimb eu am tras o sperieturaaaaaa....ma gandeam in momentele alea ce mama sunt eu sa plec cu copilul fara scoica

Mihaela Stefan Cristian 17.12.2006 si Adita 31.07.2000
poze noi
poze
varsta Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Miki, ce sperietura!!! Ma bucur ca sunteti bine, v-a ocrotit Dumnezeu.




Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Dandusuleeee, hai ca m-ai facut sa plang ...imi pare foarte rau ca sunteti amandoi tristi acum...
chiar voiam sa intru sa le spun fetelor ca noi te asteptam cu atata drag, organizam petreceri, dar cred ca tie ti se rupe sufletul ca te desparti de iubita. dar cat mai are de stat pe vas?
Miki, of, Doamne, bine ca n-ati patit nimic, dragii de voi!

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

www.sonia.as.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

miki, bine ca sunteti sanatosi!
fetelor, nu stiu care e legislatia, dar nu mai plecati cu bebe in bratze in masina!!!!!!!!!!!! nu degeaba s-au inventat scaunele de masina si in alte tari e obligatoriu. daca tot se comercializeaza , mai bine sa dea si lege.


unde sunteti? ati cazut toate in butoiul cu melancolie?


donia, da suntem niste mici japoneze,dormim ca pe tatami ..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

DANDUSA, te cred draga mea si te inteleg! imi pare ca suferiti.....

MIKI, inteleg ca te-ai speriat, bine ca sunteti teferi, nu fi aspra cu tine....

S-A RIDICAT DE 2 ORI IN PICIOARE, DIN FUNDULETZ!

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki04 spune:

Ktrinel ai dreptate, nu trebuie sa pleci cu copilul in brate in masina ...insa sunt situatii de criza in care nu prea ai de ales...noi chiar trebuia sa ajungem la farmacie deoarece Cristi este deranjat la stomac si cum socru e cam paralel in ceea ce priveste bebelusii am hotarat sa merge impreuna...evident ca eu nu aveam masina acasa sa pot lua scoica cu noi. Nu vreau sa ma disculp, puteam foarte bine sa ma duc cu caruciorul pana la farmacie dar ce sa fac daca atat m-a dus neuronul .

Multumesc lui Dumnezeu ca suntem intregi, dar mi-a fost invatatura de minte.

Mihaela Stefan Cristian 17.12.2006 si Adita 31.07.2000
poze noi
poze
varsta Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:



miki, ce-mi vine in minte pt diaree - regim: orez, morcov, mar, banana, branza, ceai de menta, smecta (pliculet in ceai), hidrasec (saruri de rehidratare, tot pliculet in ceai), enterol, ecoflorina (amandoua sunt o adunatura de bacili care refac flora intestinala) - personal am folosit ecoflorina, cand ianis avea 1 an. avea gust bun.
cat despre accident... Doamne ce bine ca nu s-a intamplat nimic...

donia, parca tu intrebai, laura e in concediu, e plecata la soacra, sau la mama ei nu mai stiu exact, o sun maine. e bine, am vorbit acum 2-3 zile cu ea. numai ca nu prea dorm nici ei noaptea... de la dinti...

bogdana, antibioticul pt infectia urinara, cat a fi el de bun, trebuie dat pe antibiograma. ma mir ca nu s-a facut. nu e o analiza aprofundata, arata doar la ce reactioneaza bacteria. pt orice infectie e normal sa se faca. faringiana, nazala, urinara... oricat ar fi de larg spectrul acoperit de acel antibiotic, risti sa-i dai degeaba... parerea mea... mai bine spectru restrans, dar tintit! oricum, sanatate multa zarei!
bravo pt ridicatul in picioruse! cu sau fara improvizatie... asta e inceputul!

dandusa, scumpa... inteleg ca suferiti mult amandoi, ca despartirea asta doare mai rau decat v-ati inchipuit... ascunde-te un pic, plangi, descarca-te, apoi gata, fruntea sus pt crinutza, moralul sus pt sotul tau, trebuie sa fii tare si sa treceti peste asta. ganditi-va ca o faceti pt viitorul vostru, ca sunteti sanatosi si ca aveti atatea motive sa fiti fericiti, ca veti fi din nou impreuna, si nu peste 10 ani ci in curand. va fi bine, noi suntem aici, poftim un umar prietenesc, te asteapta sa plangi pe el...

noi extrem de maraiti toata ziua, a dormit f. putin, e f f f obosit, tot nu a spart no 2 gingia si ne chinuie de numa'...

va pup pt toate




Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Donati pentru inima Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Dandusa, draga mea, te inteleg perfect...am trecut si eu de vreo 3 ori prin ceea ce treci tu acum...si stiu ca e ingrozitor...dar nu-ti face bine sa te gandesti la despartirea de ieri...concentreaza-te pe faptul ca mai aveti putin si veti fi impreuna iar, curand...Anyway, te pup dulce dulce...si pe Crinuta la fel si va urez cu mare drag bun venit!

Sbogdana, se pare ca micuta Zara nu prea tolereaza antibioticul respectiv...aveti grija, daca continua asa, fa cum ti-au spus fetele si adreseaza-te medicului pentru o antibiograma si pentru prescrierea unui alt fel de anitbiotic. Sanatate multa si felicitari pentru ridicarea in picioruse!!!
Miki, Doamne fereste....bine ca nu s-a intamplat nimic rau! Aveti grija de voi!
Ktrinel, e lege si aici pentru a pune copilu' in scaun de masina, da' ai vazut tu in Romania noastra draga sa se respecte vreo lege??? Nici oamenii legii nu le respecta si vorba ceea, ei sunt cei care le le implementeaza si ar trebui sa vegheze la buna lor respectare, dar vezi-ti de treaba...

Nu stiu sa raspund la intrebarile puse de fete,in ceea ce priveste meniu bebelusilor, adik iaurt si peste, ca noi nu prestam!

Va multumesc mult pentru raspunsurile la intrebari...bagat la cap...azi am cumparat rasol de manzat si de maine introducem incet-incet...

Va pup pe toate! Noapte buna!

Oana cu Denis Cristian (19 decembrie 2006)
Slideshow Ingerasul nostru drag
www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank">Varsta Denis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

miki slava domnului ca sunteti sanatosi! lasa fiarele, se rezolva, important e ca e toata lumea bine!

dandusa greu cu despartirea, dar gandeste-te cate cupluri stau impreuna doar de dragul de a fi, fara a avea sentimente atat de puternice; unii oameni nu gasesc niciodata astfel de relatie, desi tanjesc si o doresc. e greu, dar sunteti fericiti cand sunteti impreuna, plus ca aveti frumusetea de copil, si, poate, cine stie, cat de curand si un al doilea pe drum!

ziua mea de azi-luuuunga, si evident nu cum am trebuia sa fie. ma suna inspectorul ca ii trebuie declaratiile notariale de la martori ca modificarile existau la data cumpararii apartamentului, asa ca ia copilul si hai la primaria de sector 5. la intoarcere m-am oprit vreo 10 minute in parc, ca am luat-o pe pisi in brate, si hai repede acasa, ca a venit doctorita (mai iau pana duminica antibiotic, dar se pare ca am in jur o candida de la tratamnetul indelungat; acum nasol e ca mi-a atras atentia - eu credeam ca e iritatie de la leucoplast, si evident ma mananca de mor; daca nu imi zicea, nu aveam nimic ), si apoi fata nasilor, si cam asta mi-a fost ziua. observatie personala - cum naiba o sa fac eu fata la 2 copii cand o fi sa fie? cand eram mai tanara si lucram la gradi, paca era mai usor...sau ma uitam la ceas, stiam ca urmeaza sa mi se termine programul si poate asa imi incarcam bateriile...da` daca-s ai mei, ce program sa se termine?!?

am amanat pt luni canapeaua; la dressing uitasera de noi, termopanele-ce mai aveau de adus-nu au venit, usile nu au venit. deci de luni incepe o saptamana fooaaarrrte interesanta...si miercuri sau joi cica tre` sa vina camera lui pisi, dar mi-a fost frica sa ii sun si pe aia, o sa o fac cand se apropie momentul...
programul de weekend: intalnire director firma sa ii arat la fata locului ce nu au lucrat nici saptamana asta, intalnire electrician cumparat prize, intrerupatoare, tablou electric; masa, cumparaturi finuta pt duminica la turta-hainute si lant cu cruciulita- si apoi cumparaturi soacra; duminica - zi cumnata+turta finuta si apoi mers ziua varului nostru, al meu mai precis si al lui alex prin alianta, sunt o familie extrem de reusita, la care tinem f mult. a propos de cine vrea sa emigreze, ei isi cam doresc, desi au aproape 40 de ani si ei nu i se recunosc studiile-e doctor, si nici nu stie engleza atat de bine cat sa faca din nou facultatea acolo. iar situatia lor materiala e deasupra mediei. mai au foarte putin pana sa se hotarasca intr-un fel sau altul.

chris + alexandra
varsta alexandra
bebeii nostri

Mergi la inceput