Colectia de toamna iarna 2005(146)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Lavi, baga niste amanunte despre traseu. Pe unde o luati si in ce orase v-ati gandit sa mergeti?

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5

Varsta Sarah

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

La Multi Ani iubita Ina.
Sa-ti fie anul in tonul concediului, sa-ti mearga bine din plin si sa ti se indeplineasca cea mai fierbinte dorinta!!!!!

Maria(29.11.2005) si Ioana 26+

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ea9815662d7c2a948441b&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">1 an
Iulie07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

La multi ani Inutza, sa fi sanatoasa si fericita!!!


Ripley 30+ Iris Maria si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani, Ina, si bine ai revenit.
Cami, Lavi, concediu placut si drum bun.
meems, BB_alinush, bine ati revenit si voi. Inca nu am vazut pozele, ca nu am timp nici sa respir, dar mi-am salvat link-urile si cand am timp...
Lavi, sanatate fetelor.
Madutza, cum e Orlando? Sper ca mai bine ca ieri.
Madau, mai, da-ti place sa ne tii pe jar. Si eu inclin sa cred ca e vorba de un apartament mai mare.
Pumba, bine ai venit in colectia noastra. Ceva poze cu printzesele tale?
Ioana, uitam sa-ti zic ca spre Suceava nu este niciun pod. Spune-i lui tati sa se inarmeze cu multa rabdare, ca drumul de la Vatra Dornei la Suceava e in constructii, deci o sa intalneasca multe semafoare. Dar sunt si portiuni de drum finalizate unde se merge foarte bine.

Si a mea muceste de aseara. Si pe 16 plecam spre litoral. Culmea ca ieri dimineata nu avea nimic, iar aseara a inceput sa vorbeasca fornait. Toata noaptea a plans, motivul nu-l stiu exact. Ori nu putea respira, ori ii ies ultimele masele. Am masat gingia si parca am simtit ceva. Plus ca rodea suzeta si o impingea spre locul unde am simtit eu denivelarile.

Eu sunt incantata ca ieri am reusit sa ne cumparam centrala si caloriferele. Era o oferta speciala si am economisit ~ 10 mil. Dar daca stiam la ce ma inham facandu-mi casa... abandonam ideea. Ieri am carat scanduri in pod ca in curand ne vin mesterii sa ne monteze rigipsul pe tavane, apoi punem vata minerala si batem podelele in pod. A, si am urcat si nisip pe terasa sa se usuce, ca ne trebuie pentru parchet. Ma simt de parca-s calcata de tren.

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

La multi ani, Ina!!! Sanatate multa, numai bucurii si tot binele din lume!

Lavi, sanatate multa fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Am fost ieri cu fata la tuns, dar a inceput sa planga dupa cateva firicele taiate. Asa ca am dus-o acasa si am tuns-o eu. La mine nu a miorlait, dar s-a foit in scaun. Rezultatul.
Eu zic ca a iesit binisor.

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

ia uite ce la fix am intrat!!! tocmai cand imparte INA tort si !! din toata inima, La multi ani! ce sa-ti doresc... sa ti se indeplineasca si cele mai ascunse dorinte! in rest sanatosi sa fim!

eu iar sunt "busy", se vede ca reincepe serviciul. incep si eu sa ma gandesc la concediul de iarna, cand plecam cu copii la nasa lui andrei la paris. asa ca alinush, cand te intorci spune-mi si mie cum sta elise atatia km, ca am mari emotii cu zgatia. poate pana atunci incep sa se uite amandoi la desene si iau laptopul... n-au decat sa se uite pana nu mai pot! noi ne-am gandit sa dormim prima noapte la szeghed, si daca nu merge treab sa mai dormim prin germania. dar noi vsam ca, fiind 2 soferi, sa ajungem intr-o zi din ungaria la paris. se poate, dar nu stie nimeni sa=mi spuna daca merge smecheria si cu 2 copii in masina.

si in incheiere, o felicit pe ilenutza pentru andrei!! asteptam si eu un mail de pe contul comun, ca pe vremea cand nasteam noi, cum n-a venit nimic, credeam ca bb e inca in burtica! asa ca am ramas socata cand am vazut de cand suge! si mami, sa-i traiasca feciorul!!


Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Multumim de urarile de bine!

La mine stomacul deranjat a durat doar alaltaieri dimineata, dar eu m-am dres cu o lingurita de cafea macinata, leac ce nu pot sa-l aplic si fetelor

Nati a facut ieri mai molcut asa ca am bagat-o pe regim. Silvia inca se plange de burtica, a mai facut azi 1 data kk dar nu am vazut exact cum ca face in WC. Dar starea generala e buna.

pumba bine ai venit in ! Deci ai fete ca si ale mele! Cum le cheama? Ce chestie, ne citeai la cafea de cand "eram" mici, stii totul despre noi probabil..

Noki tu vrei sa-mi faci placere, sau chiar te intereseaza ?

Noi ne rezumam la sudul Spaniei. Ar merita alta excursie in centru, alta pe coasta de est

Deci asa:
Ziua 0: ajungem la 17.35 la Sevilla, ne cazam, ne plimbam prin centrul vechi (Barrio de Santa Cruz in special).
Ziua 1: vizitam catedrala si Alcazarul apoi papa de pranz, apoi plimbare in parcul Maria Luisa (de relaxare+am inteles ca e f frumos) + daca mai avem chef sa vizitam ceva
Ziua 2: luam trenul dimineata spre Cordoba (face o ora si ceva); ne cazam, vizitam Cordoba (La Mezquita - o catedrala maaare in stil maur + cartierul vechi, evreiesc)
Ziua 3: luam trenul spre Ronda (vreo 2 ore), ne cazam, apoi vizitam Ronda, e o arena pr corride veche si celebra, plus orasul e f frumos, e o prapastie in centrul orasului, daca ai citit "Pt cine bat clopotele" acolo se petrece scena aruncarii peste prapastie
Ziua 4: luam trenul spre Granada, ne plimbam prin Albaizin, un cartier vechi evreiesc
Ziua 5: Dimineata vizitam Alhambra (avem biletele luate deja de pe net pt orele 8.30-14, sunt in nr limitat); dupa amiaza restul centrului
Ziua 6: Ne mai plimbam prin Granada (ev o picatura de shopping), pe la 11 sau 12 luam masina de inchiriat si mergem la Nerja sa ne cazam. Dupa masa ne plimbam prin Nerja, poate bagam si o baie in mare, poate mergem la pestera
Zilele 7 si 8: ne mai plimbam cu masina pe coasta in sus si in jos, mergem in niste satuce f pitoresti aflate langa Nerja, pe dealuri, poate ajungem si in Alpujarras - iar o zona de deal f pitoresca; obligatoriu si cate o baie in mare
Ziua 9: plecam din Nerja cu masina la Malaga unde o lasam; ne plimbam prin Malaga, vizitam casa natala a lui Picasso, papam de pranz si pe la 16 avem tren spre Sevilla care trece prin niste chei f frumoase "El chorro", pe unde nu exista drum de masina. Ajungem pe la 19 in Sevilla, ne cazam si ne plimbam prin oras.
Ziua 10: mai vizitam prin Sevilla ce ne-a ramas din ziua 1: Toro del Oro, arena de corrida; poate un pic de shopping
Ziua 11: plecam dis de dimineata spre Ro

Imi pare rau ca a trebuit sa renuntam la Cadiz, dar am preferat sa o lungim un pic pe litoral.

Doamne ajuta sa iasa conform planului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

mimi_dummy s-a intors din Spania??? Cum a fost?

Cristinamh lung drumul de la Szeged la Paris!
Da' lasa, ca-i fain proiectul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

La multi ani Ina scumpa!!!!

Cristina mh cred ca trebuie sa dai un miel acilea la noi....

Fetelor eu stau si bocesc aici de zor....Am dus-o pe miss la cresa insa am lasat-o cu inima stransa. La sedinta de ieri au anuntat ca macaralele si tot tacamul sunt obligate sa respecte o distanta de 8m fata de cresa si vor cere primariei sa interzica lucrul cat copiii sunt la cresa. Minciuni peste minciuni.
Azi dimineata macaraua ridica tonaje de materiale la nici 2m de cresa ( repet de sala de clasa a Amaliei!!!, am oprit masina in mijlocul soselei si am facut poze. Inadmisibil.
Regret ca am dus-o dar jur ca de saptamana viitoare nu o mai duc.

Ma duc sa sun centrala de crese ca sa cer sa mi-o schimbe....desi parca vad ca vorbesc in van...


Alina si Amalia 17.11.2005

Coasta de Azur iulie 2007
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ebf029650900ace688449&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Amalia in imagini aniversare

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput