Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (211)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ursu cred ca cel mai mult ia arhitectul, pe urma restul. lasa ca-l intreb cand vine acasa si-ti spun.
Moni eu am intalnit multe bone in parc. dar de obicei eu nu sunt prea comunicativa...adica am cateva prietene si gata, la restul le raspund, povestim in general, dar putin si nu chestii personale. de fapt, am doar o prietena ca lumea in parc, restul....asa sa treaca orele.
Intr-adevar pers. mai in varsta sunt mai comunicative. o vad pe mama...vb. cu toata lumea si inca multtttt. cine stie ce mai imi zice cand vine acasa.
Bianca am auzit si eu ca arata jalnic unele statiuni. of...ce nenorociri...

gata... din nou la .

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Moni eu zic ca trebuie sa iei valiza mare si mijlocie. asa am luat si noi anul trecut in Turcia. cred ca si acum la fel.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastrawww.youtube.com/watch?v=wKLkV7KmSYQ" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Ursu..Nelu e rar bolnav, foarte rar dar si cand e..e dezastru. Si sufera in tacere si nu zice nimic si nici medicamente nu ia. Nu pot sa ii dau in cap nu? Treaba lui ca e major...
A luat algocalmin de febra. I-am spus sa vina acasa si nu vrea. I-am spus maine sa mearga la medicul de la unitate sa ii dea medicamente. Raspunsul:"Mai vad eu".
Moni..nu pleaca lumea...cica stateau toti azi imbracati pe plaja si se uitau la valuri si au facut unii baie imbracati. Iti doresc o vreme minunata oricum
Giova,.,spor la smotru.
Pt 3000 e m-as duce si eu in Bucuresti
Eu cand merg in parc as povestii cu oricine..sunt f comunicativa, se vede nu? si ma bag in vorba cu una alta...decat sa stau singura pe banca

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinel2005 spune:

Apoi, dragele mele, nu va faceti iluzii ca la Cluj e altfel. Sau cel putin eu n-am vazut sa fie altfel. Fiecare mamica isi vede de plimbarea ei prin parc; doar la locul de joaca pentru copii, unde mai vin in contact copiii vrind nevrind, se mai schimba o vorba doua, dar ceva de genul "lasati-l sa se joace" (cind dau iama la amamalele Ilincai) sau "vezi fetita ce cuminte e?". De fapt, de multe ori nici nu ti adreseaza tie. Daca ai prietene cu care sa te intilnesti, fie de pe forum, fie de aiurea, e OK, altfel...iti vezi de ale tale. Daca bucurestenii nu sunt comunicativi si sociabili, n-or fi ardelenii...

Irinel, mamica de spiridus fermecat Ilinca Ioana (9 ianuarie 2006)


ingerasul lui mamica

_

de umblat umblu ca fiecare:
când vinovat pe coperisele iadului,
când fara pacat pe muntele cu crini (Lucian Blaga, „Biografie”)

_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Heelloooouuuu......exagerati la maxim cu Bucurestiul!

Apropos de mamici...cred ca turcoaicele de la blocul meu si.au facut impresia despre mine ca sant cu nasul pe sus Ele se cunosc de o gramada de ani, blocul este de seama cu mine, avem un mini parculet in fatza blocului ( e cam departe de intrare ) si acolo se strang mamicile in fiecare zi. Eu de cate ori trec prin zona nici nu ma uit la ele pt. ca nu stiu exact care e de la scara mea si...asta e!

Bucurestiul nu e chiar asa iar de mamici nu stiu ce sa spun pt. ca eu am stat intotdeauna cu cele care le stiam din copilarie Daca venea una noua in gasca noastra atunci era binevenita

Bianca ai scris reteta? Unde?
merg sa calc pt. Robert camasi....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Sora-mea a facut dovlecel pane ...merg sa mananc...pe mai tarziu..

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Mami a iesit cu Diana,eu mai fac conta si bantui pe DC si pe husband l-am convins sa
A terminat in balcon deja (unde nesimtitii de sus arunca mucuri de tzigara si se face mult praf de la circulatia din zona,plus kk de pasarele),cu pervazele de la ferestre si continua in camere.Nu prea reusesc sa il fac sa stearga praful si pe mobile ,tare capos mai e Aspira,sterge pe jos,uda flori,duce gunoiul,intinde haine si le ia jos,spala vase,face cumparaturi,plati ,da' cu praful are un fix.Raar il connving .Noa,vorba aia decat nimic ...
Deci nu o sa mai am maine asa de mult (desi si pe maine ma bazam partial tot pe el )

MONI SI DIANA (01.01.2006)www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> FILMULETZE 4
www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> FILMULETZE 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Maraki..am scris-o in capitolul trecut. Dar citeste tot pe unde e numele tau ca am scris-o in 2 mesaje ca mi-a amintit Irinel ceva

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Ca veni vorba de balcoane: tot vedeam la unele balcoane plase cu ochiuri mari...ma gandeam pt. ce sant puse si nu gaseam raspuns! Pt. ce credeti? Raspunsul pe mai tarziu...dupa ce calc

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinel2005 spune:

Moni, apropo de stersului prafului de pe mobila, nu cumva ai multe bibilouri, care-l... descurajeaza? . Nu da. Nu da cu rosii.

Irinel, mamica de spiridus fermecat Ilinca Ioana (9 ianuarie 2006)


ingerasul lui mamica

_

de umblat umblu ca fiecare:
când vinovat pe coperisele iadului,
când fara pacat pe muntele cu crini (Lucian Blaga, „Biografie”)

_

Mergi la inceput